Vysoka spotreba za studena

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
juka
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2010, 08:22

Vysoka spotreba za studena

Příspěvek od juka »

Dobry den
Každy den chodim do prace asi 5 km a vychadza mi spotreba
9,8 l na 100 km. Tato spotreba ma šokovala tak som si spravil
test že som zohrial motor a urobil som 2 krat 100 km okruh a spotreba vyšla na 4.8 l . Tak sudim že motor ma velku spotrebu len ked je studeny.

Možete mi poradit či sa stym da niečo urobit ?
napr. nejako oklamat sytič alebo zakryt chladič alebo ničo ine?
Dakujem za každu radu.
Reklama
 

radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Vysoka spotreba za studena

Příspěvek od radek.s »

Při 5km jízdách se motor nikdy úplně neprohřeje a to mu asi moc nesvědčí. Já jezdím do práce 11 km (město) a spotřeba jen při těchto jízdách je v zimě 7,3 a v létě 6,3. Těch 9,8 je docela hodně, v zimě možná, v létě to je asi moc. Podíval bych se, jestli není potřeba vyměnit vzduchový filtr a svíčky. Taky to může být nekvaliním benzínem. Sitič to nemá, to dávkuje řídící jednotka a změnit se to nedá. Chladič bych nezakrýval, protože když uvízneš v koloně nebo pojedeš trochu dál, tak to uvaříš, i když pak sepne větrák asi se to neuchladí. A to bych nedělal, taky proto, že Seicento nemá teploměr vody a když se rozsvítí ta kontrolka je už skoro pozdě, protože když se to opravdu ihned neodstaví (nešlo to, nebylo kde zastavit, až za minutu) tak už to hned vaří (moje zkušenost, selhal mě v koloně ventilátor chladiče).
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Vysoka spotreba za studena

Příspěvek od racer »

zkus dát novej termostat. když už netěsní ta gumička tak to pouští vodu a ohřejvá se to pomalejš. ta gumička odchází hlavně když se dá novej antifreeze. s některejma značkama si to nerozumí a může to trošku leptat. asi nejvíc si to rozumí s paraflu. u fiatů je to známá věc, že tomu nejvíc koštuje paraflu, jenže ta cena. U mě (Punto) se to dostalo na provozní teplotu až tak po 8 km, dal jsem novej termostat a za 3 km ohřáto.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
juka
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2010, 08:22

Re: Vysoka spotreba za studena

Příspěvek od juka »

Dakujem pani za ochotu poradit - filter , sviečky a hlavne termostat ihned vymenim
juka
Začátečník
Příspěvky: 14
Registrován: 02 říj 2010, 08:22

Re: Vysoka spotreba za studena

Příspěvek od juka »

Po vymene termostatu spotreba klesla na 7.7 L
racer
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 313
Registrován: 16 dub 2009, 17:06
Bydliště: Pardubice

Re: Vysoka spotreba za studena

Příspěvek od racer »

to odpovídá. na ty 5km štreky to lepší už nebude.
fiat punto II 1,2-8V (44KW)
Odpovědět

Zpět na „Seicento“