Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

pinkytt
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 dub 2010, 20:46
Bydliště: Naháč

Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od pinkytt »

Nazdar,
pri jazde na 5. rychlostnom stupni, rychlostou cca 80km/h, otacky 2600-2700ot/min, mi zacne triast autom (pridam alebo uberiem a je to OK). Skusal som to aj na inych stupnoch a roznych otackach, ale nic. Len pri 5. kvalte a uvedenych otackach. Mam nove: gulove capy, ramena, capy riadenia, stabilizatory, zadne tlmice, vyvazene elektrony (kontrola a prevazenie v aprili tohto roku). Auto ide potichu, nic nevrzga, nepraska... Co by to mohlo byt? Dakujem

p.s.: Odpovede typu: "jazdi rychlejsie alebo pomalsie" si nechajte. Doprial by som vam pred sebou deda v siraku, resp. blavaka (nie v ochcavii combi s mrezou), ktori maju problem ist 80km/h.
Fiat Punto 55 SX '96
Reklama
 

Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od Mr.pilot »

zkus se podívat na silenbloky na motoru a převodovce
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od mad mike »

taky to můžou být sjeté gumy(můj případ) nebo špatně vyvážené kola. popř. špatná geometrie- viz. generálka čepů, ramen, stabilizátorů
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Mr.pilot
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 381
Registrován: 12 bře 2009, 18:46
Bydliště: chocerady

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od Mr.pilot »

ty si jak servis fiatu.ty nám taky řekli že křivý kola odrovnali ložisko v převodovce.
To by to dělalo i na jinej rychlostní stupeň při stejný rychlosti
Punto cabrio,motor 1,6
Grande punto 1,2
pinkytt
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 dub 2010, 20:46
Bydliště: Naháč

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od pinkytt »

kolesa to nebudu. silentbloky asi tiez nie, bracho mal vybite silentbloky a triaslo mu autom stale. dohodol som sa so servisakom. bol sa na to odviezt a hovoril o nejakej hriadeli (alebo tyc riadenia?), ze by tam malo byt "vyvazovacie zavazie", co zvykne odpadavat. akurat nevel z hlavy, ci to ma aj punto. pozeral som nejaky servisny manual, ale nic take som nenasiel. keby ste vedeli, co by to mohlo byt, bol by som moc rad. uz len pre to, aby ma neprekotilo, ked zbadam ucet za nd a robotu :lol: spominal aj homokinetak, ale to sa mi nezda. auto mi chodi rovno, ani nic nehuci/nepraska pri toceni (btw. od geometrie mam papiere - ales gute). no neviem. dohodli sme sa, ze to hodi na zdvihak a potom budeme snad mudrejsi.
Fiat Punto 55 SX '96
Uživatelský avatar
mad mike
Všeználek
Příspěvky: 1872
Registrován: 20 říj 2008, 18:33
Bydliště: Olomouc

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od mad mike »

asi myslel vyvažovací gumu(závaží) na poloose. dle pohledu na moje auto řekl bych banální oprava
Fiat Freemont 2.0 125kw 4x4
Fiat Marea weekend 1,6 16V 76kW
Fiat Punto II 1,8 16V Hgt, 96kW azurový démon, na ND
Fiat Tipo 1,7D dgt http://www.fiattipo.net už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od jahnny »

Mne to triaslo autom cca 60-70km/h, kvalty som neskual a bolo to vypadane lozisko zadnej polnapravy (koleso slo aj rukamy hore dole pohybat). Ono toto su pekne haluze, a moze to byt fakt hoc co, pretoze napr na 5ke sa vybracie motora pri danej rychlosti zhodnu s vybraciami napr. kolesa dostane sa inkriminovana cast do rezonancie a trepe to jak sproste celym autom. Osobne by som isiel rad radom a co ma nejaku volu ktoru nema mat tak skusit to poriest to atd..
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
pinkytt
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 dub 2010, 20:46
Bydliště: Naháč

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od pinkytt »

jahnny píše:Mne to triaslo autom cca 60-70km/h, kvalty som neskual a bolo to vypadane lozisko zadnej polnapravy (koleso slo aj rukamy hore dole pohybat). Ono toto su pekne haluze, a moze to byt fakt hoc co, pretoze napr na 5ke sa vybracie motora pri danej rychlosti zhodnu s vybraciami napr. kolesa dostane sa inkriminovana cast do rezonancie a trepe to jak sproste celym autom. Osobne by som isiel rad radom a co ma nejaku volu ktoru nema mat tak skusit to poriest to atd..
mal som auto u servisaka. pre istototu prevazil predne kolesa - tie boli ok. pozrel to zavazie na dlhej poloosi - nebolo odpadnute ani uvolnene. mykal s prednymi kolesami, ked este boli osadene, ci nema nieco volu, ale nic nezistil. je pravda, ze zadnu napravu nepozeral, ale aj ked som ho nechal odviezt autom, tak tiez sa sa mu javila zdrojom problemu predna naprava. dohodli sme sa nakoniec, ze s tym budem jazdit dovtedy, kym sa to totalne nezoserie, pretoze podla jeho slovy, by to mohol byt nacaty homokinetak, pripadne aj spojka, ktora sa pomaly zacina porucat... no uvidim. vcera som si vsimol, ze to zacina robit pri 80km/h aj ked tocim motor na 4-kvalte. Lenze to som siel cez kopce a zakruty okolo Brezovej. Dnes na rovine TT-HC nic, az na ten nestastny 5-kvalt. Kazdopadne idem tocit klukou heveru, nech okuknem zadnu napravu.
Fiat Punto 55 SX '96
pinkytt
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 dub 2010, 20:46
Bydliště: Naháč

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od pinkytt »

lozisko to nebude, zadne kola dosadaju jak rit na serbel.
Fiat Punto 55 SX '96
Uživatelský avatar
jahnny
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 19 dub 2009, 21:18
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od jahnny »

pinkytt píše:lozisko to nebude, zadne kola dosadaju jak rit na serbel.
Neviem ci sme sa pochopili, myslel som lozisko napravy (nie kolesa). Tj ta kyvna cast, ale ak si skusal mykat kolesami a nic tak asi to nebude. Mozno skusit vyvazit kolesa na aute, ak mas taku moznost, co to povie.. Este ak ti to robilo na 4ke kukaj otacky/rychlost, poskusaj to podurit aj na 3ke, pripadne mne to najprv zacalo robit v tiahlej pravotocivej zakrute(prave zadne to bolo ked sa odlahcilo) a tiez na zaciatku to moc na kolese citit nebolo, ako vola. A ked sa to vymlatilo tak to robilo aj na rovine pri inkriminovanej rychlosti. Mlatilo autom, rychloska trepala. Ale ak som niekoho posadil dozadu nad koleso tak bud to slo Ok, alebo sa to zmiernilo a prejavilo sa to pri inej rychlosti.. proste zataznie auta.

Ak na to prides daj vediet by ma to zaujimalo, uz ma toho moc nenapada.
Fiat Punto 60SX Cult 1.2 8V mk1
Fiat Punto Sporting 1.2 16V mk2a
pinkytt
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 dub 2010, 20:46
Bydliště: Naháč

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od pinkytt »

Dnes bolo Punto zas na zdvihaku, ze pozrieme loziska v prednych kolesach(napadlo ma, ze este pred rokom, ked som ho kupoval a daval menit kotuce mi mechanik dotahoval lozisko), ale tam servisak nic nezistil. Ale skor to vyzera na homokinetak pri prevodovke na dlhej poloosi. Za novu 140€ nedam! Ale mam doma kratku a potreboval by som vediet, ci sa z nej da homokinetak vymontovat. Pozeral som aj navody aj vykresy, ale som z toho ... Ten klb od prevodovky je ten v cervenom?
r986_1754P16.jpg
r986_1754P16.jpg (16.84 KiB) Zobrazeno 5829 x
Fiat Punto 55 SX '96
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od skybar »

No je tam taká segerka a tá sa zle vyberá,treba špec.kliešte,alebo nejakú fintu(ktorú ja nepoznám),to je jediná prekážka,aby si to rozobral.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
pinkytt
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 01 dub 2010, 20:46
Bydliště: Naháč

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od pinkytt »

dlhá poloos vymenená, auto sa trepe stále :(
skúsim ešte prehodiť kolesá (predné/zadné) a potom, keď už to to nebude, len kanister s benzínom a podpálim ho

vymenil som letné gumy (elektróny) za zimné (plechy) + výmena predné za zadné a trasie sa to menej. dokonca dnes sa to skoro netrepalo. budem to ešte sledovať, ale jedno je isté - elektróny asi pôjdu z domu cigánovi do zberu.
Fiat Punto 55 SX '96
Uživatelský avatar
nemoboy
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 30 říj 2009, 22:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od nemoboy »

nechcem zakladať nové vlákno ale v podstate mám podobný problém !

mám punto HGT nové gumy + zimné elektróny, vymenené poloosy a homokinetické klby oba !!!
- taktiež vymenené čapy riadenia, nové silentbloky v ramenách, nové horné uloženie tlmičov

Auto pri rýchlosti 100km/h a viac trasie resp. ako keby skákala predná náprava... (skúšané na 100% rovnej vozovke)
Uživatelský avatar
nemoboy
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 30 říj 2009, 22:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Trasenie na 5. kvalte, pri 2600-2700ot/min

Příspěvek od nemoboy »

u mna problém vyriešený :) dal som dole podložky (2,5cm originál FIAT) zo zadných kolies a auto netrasie !!!!!!!!
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“