Nove doblo 1.6 multijet

Moderátor: peta.smolik

Scooby
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 23 srp 2011, 21:55

Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od Scooby »

Ahoj kedže mám objednané nové Doblo Maxi 5 miestne 1,6 multijet a informacie na internete su dost slabea odskusat auto som nemal prilezitost lebo take na predajni nebolo,prosím preto o informacie o tomto vozidle.
jazdné vlastnosti,motor,pohodlie a tak všeobecne,hoci čo od Vás uživateĺov fiatu.
Páči sa mi to auto ale mám trochu strach s povesti fiatov z minulosti ako je to v sučastnosti?
ďakujem za každu skusenost.
Reklama
 

oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od oldoss »

Uz ked ho mas objednane tak je to uz asi jedno ci? Doblo samo o sebe nie je zle auto. Cital som zopar recenzii+ videotesty a vsade obstalo. Problematicky pri novych naftovych motoroch su Common Rail vstreky na tie pozor. Tankovat hlavne "kvalitnu" naftu, ziadne bandasky od kamarata a podobne. Tiez pozor na motkanie sa po meste lebo na 100 percent to bude mat DPF filter a tomu takato jazda vobec neprospieva. Raz za 800-900 km sa potrebuje vypalit. Tato sranda keby sa ti pokazi novy stoji 1800 Euro. Takze moc s nim kratke trasy "nerobit" alebo ho raz za cas riadne prevetrat nech sa vypali DPFko a nech si zvyka. :wink: Tak vela stastnych kilometrov
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Scooby
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 23 srp 2011, 21:55

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od Scooby »

Tak tieto veci sú mi jasne je to ako u všetkých nových dieselových motorov s filtrom pevných častic.Konkretnejšie skúsenosti s týmto motor nemá nikto? Či stačí mimo mesta atď..
tonus
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 srp 2011, 23:38

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od tonus »

AK si neobjednaval Start stop + euro5 tak budes mat euro4 , čiže bez filtra a mas po probleme :D
Scooby
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 23 srp 2011, 21:55

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od Scooby »

Stop štart nebudem mať ale filter pevných častic ano lebo Euro 4 sa do toho modelu neda objednať.
tonus
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 srp 2011, 23:38

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od tonus »

Tiež som bol v tom , ale vlastnim doblo maxi 1,6 5 tyždnov a tiež som čumel ked po 3 tyždnoch došiel techničak a v nom euro4! Mimochodom vybava SX napr. až čakaš napr. hmlovky a nepriplacal si si ich tiež nebudu! Predajcovia fiatu vobec netušia čo predavaju.
ipek
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 14 zář 2011, 21:31

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od ipek »

Ja mam tuto 1,6 cca tri mesiace. Mam euro 5...Zatial mam z tohoto auta zmiesane pocity.
Jadzne vlastnosti oproti predchadzajucej generacii(mal som 1,3 mtj 2004) su lepsie, auto je vo vnutri krajsie, rodinnejšie....nie je to uz len taka dodavka. Ale: zmesti sa do neho menej, to nejako prežijem, ale co neviem doteraz rozdychat je spotreba! Mam zatial najazdenych cca 9 tisic kilometrov a spotrebu mam cca 6,7 litra (plus minus dve deci nafty). je to velmi vela namiesto uvadzanych 5,2 l. Pri predchadzajucej 1,3 jke som mal spotrebu cca 5,4 l co aj sedelo s technicakom a to auto bolo este viac zatazovane.
Bol by som rad keby niekto uviedol svoju spotrebu s tymto motorom. Raz som stretol jedneho chlapika co mal najazdenych s tymto motorom uz nejakych 4O tis a vravel ze mu to po nejakych cca 10 tis km sadlo a zralo menej, ale nejako tomu uz neverim.
Kamos ma noveho partnera s tymto obsahom motora a spotreba je minimalne o liter nizsia. Keby bola spotreba 6 l tak mozno mavnem rukov ale toto je pre mna vela. Uz som to aj reklamoval, ale zatial samozrejme nic nezistili.
tonus
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 srp 2011, 23:38

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od tonus »

to:ipek
maš doblo alebo doblo maxi? Inak u mňa 3600km, spotreba 6,8l/km
tonus
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 srp 2011, 23:38

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od tonus »

6,8l/100km
ipek
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 14 zář 2011, 21:31

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od ipek »

ja mam len doblo
Scooby
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 23 srp 2011, 21:55

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od Scooby »

tak s tou spotrebou som realne počítal 7,0litrov.Človek keď chce nizšiu spotrebu musí kupiť aj výkoný motor 2,0 multijet aby sa motor netrápil a v pohode utiahol. 6,8 litra na taku karoseriu je pekná spotreba nechapem čo sa Vám nepaci? Aj auto je ťašie ako stare doblo.A okrem spotreby ako sa ten motor správa realne stačí v pohode na to auto pri predbehovaní a tak?Ake je na dlhých trasah pohodlne? sedadla a tak...
ipek
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 14 zář 2011, 21:31

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od ipek »

No spotreba sa mi naozaj nepaci! Môj kamos kupil tebou spominany dvojliter a ten ma spotrebu tiez vysoku cca 7,8 l........
Opakujem co sa tyka karoserie nevidim velky rozdiel medzi novym doblom a novym partnerom obidva modely maju peknu mohutnu karoseriu a vahovo su podobne. A partner s takymto motorom jazdi tie iste trasy ako ja za 5,5 l.
7,8 l sme mali na transite.....co je väčsie auto- väcsi odpor. A ako som pisal mal som predchadzajuce doblo 1,3 ktore trebalo poriadne vytacat ked som chcel nejaky mensi vykon. Navyse dnes je rok 2011 a moje predosle bolo 2004 takze cakal by som ze nejake auto s euro 5 (akoze ekologicke) sa sprava ekologicky aj v spotrebe.
Scooby
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 23 srp 2011, 21:55

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od Scooby »

A dynamicky ako je na tom ten motor stačí to???
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od bobas »

preve ty pseoudo eko vylepsovaky ti udelaji i litr na spotrebe...
ipek
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 14 zář 2011, 21:31

Re: Nove doblo 1.6 multijet

Příspěvek od ipek »

No vsak to, tie pseudo eko to asi robia.....vraj tam ide o jeden vstrek navyse a ten to môze robit, neviem.
Čo sa tyka dynamickosti je to samozrejme lepsie ako moja predchadzajuca 1,3 jka ale cakal som troska viac hlavne pri rozbiehani, hlavne je skoro jedno ci som nalozeny alebo nie.(mam 105 k verziu).
Odpovědět

Zpět na „Doblo“