Právě je 17 čer 2019, 13:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 24 říj 2011, 19:42 
Zkušenej Fiaťák

Tomnbasca: hmm... no napadlo mě, a nevim, jestli to tím může být - 1,8cka má totiž váhu vzduchu (stejně jako mají diesely) a ještě ke všemu není samostatně výměnná - chtělo by ji prověřit. Ty máš svoji diagnostiku - tj. Fiatecuscan s kabelem?

PříspěvekNapsal: 25 říj 2011, 07:29 
Začátečník

Svoji diagnostiku nemám.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2011, 11:08 
Zkušenej Fiaťák

Tomnbasca: hmm, no bez diagnostiky to bude problém - osobně bych to viděl, že je potřeba to projet s nahráváním údajů a pak se podívat, co se v autě děje, když to chcípne. V první řadě, jestli ŘJ "vidí", že klesají otáčky motoru při tom vyřazení. Dál jaké v tomto stavu ukazuje váha vzduchu množství vzduchu, co v tomto stavu ukazuje lambda (podle ní se pozná, jestli autu chybí vzduch nebo palivo). Chce to sehnat někoho, kdo je ochoten se tím takhle zabývat. Asi víc na dálku neporadím.

PříspěvekNapsal: 25 říj 2011, 12:12 
Začátečník

Jasně, rozumím, že na dálku to nejde lépe určit, i tak moc děkuji za rady a typy. Bude teda problém najít někoho s vybavením, ochotou a zapálením. Já osobně jsem schopen si vyměnit tak žárovku, motoru moc nerozumím a je těžké v okolí najít někoho, kdo se tím zabývá. Ještě mě napadá autorizovaný servis, ale ty ceny ! :-(. Jezdit se s tím už nedá - není to to správné potěšení :-(.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2011, 18:30 
Začátečník

Tak jsem navštívil autorizovaný servis ... špatné zprávy :-(. Vadná škrtící klapka, čištění a promazání nepomůže (už 3x jsem to nechal dělat a vydrželo to 1 - 3 dny). Případná oprava - 16600,- + práce. Tak teď opravdu nevím :-(.

PříspěvekNapsal: 02 lis 2011, 21:45 
Zkušenej Fiaťák

No to je naprd. Nedokážu samozřejmě na dálku posoudit, jestli to našli dobře v tom servisu - nezbývá, než jim věřit.
Já už jsem takhle jednou řešil 1,8cku, co se týká klapky - nechodila naopak naplno - majitel pak sehnal jinou z vrakáče za 4 tis. a pak to bylo ok. Ona možná je stejná klapka i na jiných autech, jako Barchetta, Punto, možná i na Alfách 1,8TS - nevim to by chtělo vyhledat.

EDIT: no ještě tady si můžeš přečíst (v angličtině) od týpka co měl to samé na Stilu 1,8 - nakonec prostříkal pár konektorů (na klapce, okolo baterie), prostříkal váhu vzduchu čističem el. kontaktů a začalo mu zase fungovat ok.
http://www.fiatforum.com/stilo/235141-s ... -down.html

PříspěvekNapsal: 30 led 2012, 18:06 
Fiaťák

Kolísat volnoběh u 1,6 16v může být i po špatně nastavených rozvodech.. Viz já.. měl jsem sací vačku o zub.. a ten motor se choval dost šíleně:)

Recenze se moc krásně čtou, když víte že Čas je naplnil

PříspěvekNapsal: 14 čer 2019, 08:10 
Začátečník

To posunutie sacej vačky o zub ma dosť zaujalo.
Motor za studena občas hneď po naštartovaní zdochol. Po opätovnom naštartovaní OK.
Menili sa teraz rozvody aj s aretačnými prípravkami a zistil som, že na pôvodnom remeni bola sacia vačka posunutá o zub. Výfuková vačka bola OK. Teraz s novým remeňom je to nastavené správne, som zvedavý, či sa stratí aj tá závada so zdochýňaním motora po štarte :?:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]