H1,H4

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
TomasPondel
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 01 čer 2011, 10:02
Bydliště: Severni čechy

H1,H4

Příspěvek od TomasPondel »

Ahoj kluci vim ze jse na to pta hodne lidi ale muzete mi to jeste 1 rict mam potkavaci a zvlast dalkovy co je to za svetla? A jeste jsem se chtel zeptat jestli nemate zkusenot videl jsem v obi a baumaxu zarovky h1,h4 a jsou lehce zabarveny do modra nevite jak sviti?Jsou dobry ty zarovky? Dekuji vam za odpoved
Reklama
 

Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: H1,H4

Příspěvek od liborko »

Máš dělené přední světla na žárovky H1+H1 které se dávaly tušim do některých výbav SX,do všech ELX,GT a Sportingů,jen do verzí S se dávaly nedělené na žárovky H4.Ale popravdě z vlastní zkušenosti prd svítí,mam je taky a nic moc,koupil jsem si i lepší žárovky jak píšeš ty namodralé,akorát né v baumaxu ale v autokelly jakési superwhite s bílým světlem cca 70kč kus,cosi málo to svítí lépe.Už jsem jednou uvažoval že tam plesknu na H4 ty snad budou svítit víc.Ale nakonec budu asi příští rok kupovat angel eyes
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
TomasPondel
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 01 čer 2011, 10:02
Bydliště: Severni čechy

Re: H1,H4

Příspěvek od TomasPondel »

Tak vam dekuji za odpoved a za pomoc
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: H1,H4

Příspěvek od Toti »

Presne ako ti povedal liborko delené maju H1 a väčšinou su v ELX a GT, v SX som ich ešte osobne nevidel. Myslím že svietiť svietia oboje vcelku dobre, len treba vyčistiť svetlá aj zvnutra, dobre nastaviť a dať tam poriadne žiarovky napr. nightbreaker poprípade obdobu od philipsu. Ja osobne by som nejake lacné namodralé žiarovky nekupoval pretože podla mna svietia ešte horšie než klasické žlté.
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Flepko
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 10 pro 2011, 20:55

Re: H1,H4

Příspěvek od Flepko »

Nazdar, nemáte niekto skúsenosti z prechodu z H4 na H1. Lebo ja keď zapnem stretávačky tak svietia aj diaľkové (svietia tak na polovicu), a keď zapnem diaľkové tak svieti iba pravá strana a ľavú stiahne. Neviete čo by to mohlo byť?
Naposledy upravil(a) Flepko dne 10 pro 2011, 21:37, celkem upraveno 1 x.
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: H1,H4

Příspěvek od Punto05 »

Jak to myslíš? Jsem poněkud zmatený :wink:
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
Flepko
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 10 pro 2011, 20:55

Re: H1,H4

Příspěvek od Flepko »

Pôvodne som mal svetlá so žiarovkou H4. Kúpil som nové svetlá s H1-H1(2 H1 žiarovky). Svorkovnice z H4 som upravil na nové svetlá, podľa toho ako má byť, čiže stretávačky na stretávačky, diaľkové na diaľkové a parkovačky na parkovačky. Keď zapnem parkovačky svietia v poriadku, keď prepnem na stretávačky tak svietia s nimi aj diaľkové tj. H1 na stretávačkach nesvieti na 100% a diaľkové (druhá žiarovka) svieti tak na 20%. Diaľkové by nemali vôbec svietiť, mali by svietiť iba stretávačky. Keď prepnem na diaľkové tak sa mi pravé diaľkové svetlo rozsvieti a ľavé mi stiahne zhruba na 20%.
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: H1,H4

Příspěvek od Punto05 »

asi jsi to správně nezapojil,jak je vidět :wink:
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
amater3
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 07 říj 2006, 16:55

Re: H1,H4

Příspěvek od amater3 »

Dodržal si aj polaritu(+ -) na všetkých žiarovkách?
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: H1,H4

Příspěvek od Punto05 »

zřejmě ne
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
Flepko
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 10 pro 2011, 20:55

Re: H1,H4

Příspěvek od Flepko »

Dodržal na 100% nemám žiadnu mínusovú hodnotu. Merané multimetrom.
Punto05
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 268
Registrován: 22 srp 2011, 20:23

Re: H1,H4

Příspěvek od Punto05 »

Vše je zapojeno dobře,akorát to nefunguje. :mrgreen:
Punto 1,2 8V 44kw MK2b
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: H1,H4

Příspěvek od CrazyApe »

Toti píše:Presne ako ti povedal liborko delené maju H1 a väčšinou su v ELX a GT, v SX som ich ešte osobne nevidel. Myslím že svietiť svietia oboje vcelku dobre, len treba vyčistiť svetlá aj zvnutra, dobre nastaviť a dať tam poriadne žiarovky napr. nightbreaker poprípade obdobu od philipsu. Ja osobne by som nejake lacné namodralé žiarovky nekupoval pretože podla mna svietia ešte horšie než klasické žlté.


Jak vycistit svetla zevnitr ? Ja myslel ze se nedaji rozdelat... nebo se pletu ? Mam mkII 99 a prave sem nejakou dobu nemel jeden kryt pro pristupu do svetel z motoru a zasralo se mi jedno zevnitr prachem trochu. Resim ze mi to furt prd sviti, pripadam si jako kdybych mel misto zarovek na kazde strane dve mrtve svetlusky, uz sem si koupil nightbreakery, trochu se to zlepsilo ale furt nic moc. Uz snad jen vycistit a jeslti to nepomuze tak nevim. Videl sem na netu spoustu tech prestaveb na xenony ale zase to je prasarna ...
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
Toti
Znalec
Příspěvky: 790
Registrován: 13 čer 2009, 09:21
Bydliště: SR->Nitra->velke ale male mesto
Kontaktovat uživatele:

Re: H1,H4

Příspěvek od Toti »

Tak rozobrat to ide, ale treba to nahriat aby si dal predne sklo respektíve plast dole. Niektorí to dávaju do klasickej trúby ako vianočné koláčiky a ked sa to cele prehreje tak to ide vpohode oddelit, ale dá sa to aj s teplovzdušnou pištolou. Samozrejme v oboch prípadoch treba byť opatrný a neprehriať to moc kedže je to plastové, a pri skladaní treba dbať na to aby si to poriande zlepil dookola a nezatekalo tam.
Ale napríklad ja na mojej alfe som vybral cely projektor so šošovkou zozadu svetla, bolo to síce na tesno a išlo to von o pi*ný chlp ale podarilo sa mi to celé rozobrať zozadu a poviem ti, že na prvý pohlad to vôbec nevyzeralo ale fakt boli dosť zašpinené tie svetlá hlavne šošovka mala na sebe taký až mliečny povrcha po vyčistení bola pekná číra a rozdiel bolo hned vidieť. :wink:
Train horn in car ? ...why not ! :D
momentálne Alfa 166 2,4JTD ...EGR off, KAT off
ex : špunt mk1 SX 1,7TD, alfa 156 2,4JTD, špunt mk2b 1,3JTD sporting, špunt mk1 ELX 1,7TD
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“