chybová hlaška:stratené spojenie

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
rmfiat
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2007, 11:20
Bydliště: Ruzomberok

chybová hlaška:stratené spojenie

Příspěvek od rmfiat »

Zdravím vás všetkých:Mám takýto problém:Auto pri zohriatom motore na volnobeh samo od seba vypne motor(normalne zdochne)a vypíše chybu porucha ASR,rzsvieti sa žltý trojuholník a napíše chybu ,stratené spojenie.Má Fiat Stilo 1.6 rv 2002 Poradte čo to može robiť.Vo Fiate som bol , examiner neukazal žiadnu chybu.Dakujem
Reklama
 

hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: chybová hlaška:stratené spojenie

Příspěvek od hanzs »

Pokud to není způsobené nejakou banalitou typu špatná země nebo špatný konektor - tak to asibude špatná ŘJ motoru viz. http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=21609" onclick="window.open(this.href);return false; a tady praktické zkušenosti s opravou RJ http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=22158" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale koukám, že to jsem ti už psal dřív...
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
rmfiat
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 20 úno 2007, 11:20
Bydliště: Ruzomberok

Re: chybová hlaška:stratené spojenie

Příspěvek od rmfiat »

ale robí to len pri zohriatom motore na 90 C.Normalne padnu otačky na nejakých 850 otáčok v klude ked stojim a zrazu motor vypne a rozsvieti sa kontrolka check , mazanie , dobíjanie,nepíše ziadnu chybu.Chybu napíše len ked sa ruzsvieti kontrolka ASR a sem tam nejaky žltý trojuholník a napíše porucha ASR a prerušené spojenie.V sobotu mi to spravilo a napisalo asr a žltý trojuholník prerušene spojenie a naštartoval som až na tretí krat pri plne zahriatom motore.Motor točil ako besný a nie naskočiť lebo mi ostalo svietit ASR a Žltý trojuholník až na treti krat naskočil a PC napisalo check OK.Prvý raz ked mi ostal svietiť check na trvalo ,po napojení na PC napisalo porucha šrtiaca klapka krokový motorček voln. otáčok.Aj mechanik ma na to podozrenie že je vada v tom.
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: chybová hlaška:stratené spojenie

Příspěvek od hanzs »

Nedá se to vyloučit, že by to tím mohlo být... ale porucha škrtící klapky není častá.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
maty88
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 31 kvě 2011, 23:52

Re: chybová hlaška:stratené spojenie

Příspěvek od maty88 »

mozno je to banalita... ale mne to robilo ked som mal zle zapojene radio...
chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: chybová hlaška:stratené spojenie

Příspěvek od chilly »

mě to hlasilo přesně to samé,loose conection,ztrata spojení,byl vadnej snímač otaček na setrvaku
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Point22
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 12 pro 2009, 19:59
Bydliště: Bratislava

Re: chybová hlaška:stratené spojenie

Příspěvek od Point22 »

chilly píše:mě to hlasilo přesně to samé,loose conection,ztrata spojení,byl vadnej snímač otaček na setrvaku
Asi tak.. len doplnim ked je zle cidlo otacok alebo cidlo faze motor skapina a nejde nastartovat kym nevychladne na urcitu teplotu
A to co hlasi/ukazuje pc moze byt aj preto..
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: chybová hlaška:stratené spojenie

Příspěvek od hanzs »

U JTD je chyba čidla otáček poměrně častá. Naopak u 1,6 benzín ten popis sedí na špatnou ŘJ motoru - bohužel na stilo.org za poslední rok měnilo ŘJ hned několik lidí.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
xkosik
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 14 srp 2011, 15:21
Bydliště: Praha 4

Re: chybová hlaška:stratené spojenie

Příspěvek od xkosik »

rmfiat píše:ale robí to len pri zohriatom motore na 90 C.Normalne padnu otačky na nejakých 850 otáčok v klude ked stojim a zrazu motor vypne a rozsvieti sa kontrolka check , mazanie , dobíjanie,nepíše ziadnu chybu.Chybu napíše len ked sa ruzsvieti kontrolka ASR a sem tam nejaky žltý trojuholník a napíše porucha ASR a prerušené spojenie.V sobotu mi to spravilo a napisalo asr a žltý trojuholník prerušene spojenie a naštartoval som až na tretí krat pri plne zahriatom motore.Motor točil ako besný a nie naskočiť lebo mi ostalo svietit ASR a Žltý trojuholník až na treti krat naskočil a PC napisalo check OK.Prvý raz ked mi ostal svietiť check na trvalo ,po napojení na PC napisalo porucha šrtiaca klapka krokový motorček voln. otáčok.Aj mechanik ma na to podozrenie že je vada v tom.
Měl jsem u 1,6 úplně stejný problém a po výměně čidla otáček motoru už se mi to nestalo. Na studeno to startuje v pohodě, ale zahřátý to nechce chytnout. Čidlo stojí zhruba 1500 Kč.
Fiat Stilo 1.6 16V, r.v. 2001, naj. 87 000.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“