Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Koupě Stila JTD, na co si dát pozor + všeobecný pokec

Příspěvek od vanDave »

Ahoj, chtěl jsem se zeptat - (pravděpodobně nejdřív v létě) plánuju nákup Stila, v recenzích i nových Stil si dost často stěžujou na vibrace motoru na volnoběh.
Byly vibrace od nějakého roku změnou konstrukce uchycení odstraněné nebo byl u všech Stil JTD od výroby nekvalitní silentblok a
stačí ho tedy vyměnit a je klid?
Projížděl jsem třeba tohle Stilo za 100000 http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... lo/8559453" onclick="window.open(this.href);return false;
a vibrace na volnoběh tam byly taky, navíc to šíleně dunělo v interiéru, starý bravo JTD je oproti tomu zlatý.
Tak se ptám, jestli mám vůbec o Stilu uvažovat...
Díky.
Naposledy upravil(a) vanDave dne 09 črc 2012, 15:08, celkem upraveno 4 x.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od idefix »

Více odpovědí najdeš zde:

http://www.gabriel-net.de/forum/forumdisplay.php?f=35" onclick="window.open(this.href);return false;

Když už Já bych si koupil za ty kačky toto :mrgreen: : http://auto.bazos.cz/inzerat/13676293/F ... 062002.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Osobně mám JTD kombi vibrace zatím minimální a to po ránu v zimě. Pouze jednou byly vyšší,ale to přikláním
k špatný naftě jinak pohoda.Výměna silenbloku je jednoduchá a nový stojí cca 1500,-Kč.
Zde je návod: http://www.gabriel-net.de/forum/showthread.php?t=20306" onclick="window.open(this.href);return false;
Měl jsem předtím Mareu 1,6 a Stilo je určitě lépe odhlučněno a je tišší.Počítej stejně tak 10-20% z nákupní ceny budeš do auta investovat (náplně,rozvody.......).Přeji šťastnou ruku při výběru!
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
1968
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 20 pro 2011, 08:56
Bydliště: Vykáň

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od 1968 »

vanDave píše:Ahoj, chtěl jsem se zeptat - (pravděpodobně nejdřív v létě) plánuju nákup Stila, v recenzích i nových Stil si dost často stěžujou na vibrace motoru na volnoběh.
Byly vibrace od nějakého roku změnou konstrukce uchycení odstraněné nebo byl u všech Stil od výroby nekvalitní silentblok a
stačí ho tedy vyměnit a je klid?
Projížděl jsem třeba tohle Stilo za 100000 http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... lo/8559453" onclick="window.open(this.href);return false;
a vibrace na volnoběh tam byly taky, navíc to šíleně dunělo v interiéru, starý bravo JTD je oproti tomu zlatý.
Tak se ptám, jestli mám vůbec o Stilu uvažovat...
Díky.
Mám stilo 4 rok a když jsem ho koupil tak jsem mohl v autě prosívat strouhanku jak to vibrovalo. Vyměnil jsem silentblok a od té doby je auto uplně v pohodě. Stilo má jiné špeky ale to je asi normální u italů. Jinak je stilo velice pohodlné auto, které jezdí za málo nafty. To které si uváděl se mi zdá trochu drahé na to že je to 8let starý. Tady je to za stejný peníze a o dva roky mladší http://sauto.cz/detail-inzeratu/osobni/ ... lo/8905847" onclick="window.open(this.href);return false;. Ale je to 5D.
The Italian family - Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85kW; 2003
- stařeček Puntík 1.1 55 SX; 1997
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od vanDave »

Nevadí, právě 5D chci.

To 3dv jsem projížděl, jenom abych si udělal obrázek.
K nákupu dojde stejně nejdřív v létě, teď teprve sháním info na co si dát pozor atd.
Cena počítám tak od 60/65 do 80000.
http://auto.bazos.cz/fiat/?hledat=fiat+ ... o=&order=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sauto.cz/inzerce/?sorting.or ... .fulltext=" onclick="window.open(this.href);return false;

Nevím jakej stav mám čekat třeba u Stil na té spodní hranici, pokud by to stálo za prd, tak radši ještě rok odjezdím
s Bravem JTD 105, než abych jezdil v nějakým vraku se zvlněnýma kotoučama, vymlácenou nápravou a blikajícíma kontrolkama v rytmu disca. :D
I když s těma světlama na bravu je to o držku, doufám že Stilo je na tom o hodně líp.

Pokud je tady nějaký téma "koupě stila" tak mně prosím přesměrujte, ať tady nedělám OT.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od kejml »

Čekej jen to nejhorší. Osobně doporučuji raději koupit dražší.
Nakonec zjistíš, že to nepřeplatíš ani zdaleka o tolik, kolik nasypeš do repase vylítaný mrtky.

Ano, cena nemusí nic o kvalitě vypovídat, je to však jedno z vodítek. Když se zaměříš jen na ty levné, dobrovolně si zvyšuješ svou šanci na průser a hledáš jehlu v kupce sena. Spíš stohu slámy...
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od idefix »

Našeho mazla jsme pořídili za 85 000,- na zimákách, původní cena byla 119 000,- na Abartech 17".
Po prvním majiteli,koupeno u nás,serviska.Dělal jsem rozvody,mikro řemen,startér,doplnění klimy,liťáky+letní gumy a žárovky :twisted: .
Letos mě čeká: zadní kotouče+desky a poslední díl výfuku. Auto jsem koupil 7letý najeto 187 000Km.
Dalo by se říct taky vylítaný ,ale zatím jsem max. spokojen. Většina věcí jako na každé jiné snad ,až na ty žárovky.Hledal jsem přez půl roku, máš čas tak srovnávej.Jinak je člen na http://www.gabriel-net.de/forum/forumdisplay.php?f=35" onclick="window.open(this.href);return false; co má na JTD nalítáno 600 000Km a stále jezdí.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
1968
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 20 pro 2011, 08:56
Bydliště: Vykáň

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od 1968 »

kejml píše:Čekej jen to nejhorší. Osobně doporučuji raději koupit dražší.
Nakonec zjistíš, že to nepřeplatíš ani zdaleka o tolik, kolik nasypeš do repase vylítaný mrtky.

Ano, cena nemusí nic o kvalitě vypovídat, je to však jedno z vodítek. Když se zaměříš jen na ty levné, dobrovolně si zvyšuješ svou šanci na průser a hledáš jehlu v kupce sena. Spíš stohu slámy...
Jo,jo pravdu má Kejml
The Italian family - Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85kW; 2003
- stařeček Puntík 1.1 55 SX; 1997
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od vanDave »

Projížděl tady někdo v současný době nějaký Stilo z inzerátů (sauto,tipcars,bazos...)? Co na na něm bylo v prdeli, abych si udělal obrázek, co můžu v cenové relaci 60 resp 70-80000 od auta čekat.
Navíc některý auta stojí v bazarech docela dlouho, tak abych pak nejel přes půl republiky kvůli nějakýmu vraku.

Třeba u toho Stila za 100000 http://www.tipcars.com/fiat-stilo/19-jt ... 12471.html" onclick="window.open(this.href);return false; se motor třepal na volnoběh jak ratlík a duněl interiér + k tomu to házelo airbag (a možná esp) failure, což bylo asi vybitou baterkou, protože to nakopával přes tu přenosnou stanici. Přitom stav tam mají perfektní.:-D
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
datelos
Fiaťák
Příspěvky: 141
Registrován: 14 lis 2011, 19:46

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od datelos »

Dej si hlavně pozor na zadní nápravu, když to bude bušit přes nerovnosti tak by tě čekala výměna silenbloků za 2600kč.Taky když pojedeš 90km nejlépe z kopce a budeš pomalu brzdit tak se nesmí prenášet vibrace do volantu,když něco ucítíš sou v háji stabizační tyčky.Na kočíčích hlavách ve městě snadno zjistíš čepy řízení a jiné vůle někde na přední nápravě.Co se týče motoru tak to fakt nevým, nemělo by to moc kouřit a měl by tam být olej, když odšroubuješ dolévání oleje tak by tam neměla být voda na víčku.Já sem to dovezl z Itálie a na doporučení kamaráda a pro mě to byla jedna velká neznámá.Dělal sem zadní silentbloky+stabilizačky+komplet zadní brzdy, cca za 6500kč.Přivezl mi to za 83000kč.Takže asi musíš počítat že 10% z kupní ceny do toho potom asi dáš.Jinak já osobně jsem se stilem kombi a JTD spokojen maximálně.Ta samá škoda octavia s výbavou co má stilo a naftovým motorem by stála o 50000kč víc a ještě by byla stočená.
Fiat Stilo 1,9JTD 85KW r.v.2004, najeto 258000km
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od idefix »

Stabizační tyčky jsem taky měníl cena za obě cca 600 Kč pokud nejsi střevo práce na 1-2hod.
Tohle není bolest jen Stila. U Marei jsem je taky měnil.Na zadní nápravu je velice dobře propracovaný návod díky Aotoholikovi http://www.milan.konzum.sk/stilo_silent ... apravy.php" onclick="window.open(this.href);return false; Dle mého názoru co se týká věcí ramena,tyčky,vyfuk,kotouče časem budeš muset stejně vyměnit a není to ,až taková rána.
Horší je spojka (dvouhmotový setrvačník),vstřikovací čerpadlo případně motor.Ale už i motor JTD jsem viděl se zárukou za 8000,-Kč :mrgreen:
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
1968
Začátečník
Příspěvky: 49
Registrován: 20 pro 2011, 08:56
Bydliště: Vykáň

Re: Vibrace Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85 kW

Příspěvek od 1968 »

datelos píše:Dej si hlavně pozor na zadní nápravu, když to bude bušit přes nerovnosti tak by tě čekala výměna silenbloků za 2600kč.Taky když pojedeš 90km nejlépe z kopce a budeš pomalu brzdit tak se nesmí prenášet vibrace do volantu,když něco ucítíš sou v háji stabizační tyčky.Na kočíčích hlavách ve městě snadno zjistíš čepy řízení a jiné vůle někde na přední nápravě.Co se týče motoru tak to fakt nevým, nemělo by to moc kouřit a měl by tam být olej, když odšroubuješ dolévání oleje tak by tam neměla být voda na víčku.Já sem to dovezl z Itálie a na doporučení kamaráda a pro mě to byla jedna velká neznámá.Dělal sem zadní silentbloky+stabilizačky+komplet zadní brzdy, cca za 6500kč.Přivezl mi to za 83000kč.Takže asi musíš počítat že 10% z kupní ceny do toho potom asi dáš.Jinak já osobně jsem se stilem kombi a JTD spokojen maximálně.Ta samá škoda octavia s výbavou co má stilo a naftovým motorem by stála o 50000kč víc a ještě by byla stočená.
No myslím že u 7 let starýho auta musíš počítat s tím, že budeš měnit takové věci jako stabilizační tyčky,čepy a silentbloky. To je prostě spotřební materiál.Na našich silnicích by stabilky měly být pomalu povinná výbava,protože navydrží déle než rok. Taky jsem rezignoval na to, že budu kupovat ty drahé "kvalitní" protože vydrží naprosto stejně jako ty za 180 Kč. Silentbloky zadní nápravy už taky nejsou zrovna drahá věc. Na stilu jsou podstatně dražší věci co odcházejí. Na ta bagy bych si dal pozor. Chtělo by to dobrou baterku ať se to srovná a pak to vyzkoušet. Pokud budou svítit pořád tak si užiješ.
The Italian family - Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85kW; 2003
- stařeček Puntík 1.1 55 SX; 1997
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od vanDave »

1968 píše:Na stilu jsou podstatně dražší věci co odcházejí. Na ty bagy bych si dal pozor. Chtělo by to dobrou baterku ať se to srovná a pak to vyzkoušet. Pokud budou svítit pořád tak si užiješ.
Vím že u airbagů zlobí buď konektory/krátké kabely pod sedadlem a dečka u spolujezdce - je tam kromě toho ještě nějakej další problém,
kterej se už tíž odstraňuje?
Naposledy upravil(a) vanDave dne 20 led 2012, 19:09, celkem upraveno 2 x.
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od hanzs »

Jak psal idefix nejdražší je dvouhmota, vstřik. čerpadlo a případně turbo...
Podvozek bych neřešil, to na našich silních odchází furt - a celá přední náprava se dá dát dokupy za cca 6 tis.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Uživatelský avatar
vanDave
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 11 čer 2011, 12:41
Bydliště: za Brnem

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od vanDave »

Ok.

Prý je docela sranda vyměnit žárovku H7 v předních světlech, hlavně na straně u řidiče.
Nestačí odmontovat tu černou příčku mezi světly se zámkem kapoty a plastovej kryt baterky nebo se musí auto hodit pod hever, sundat kolo a podběh a šmátrat rukou?
Motor Stila jsem na podzim už viděl, ale na tohle jsem se nezaměřil.
Přílohy
stilo recenze.jpg
stilo recenze.jpg (87.79 KiB) Zobrazeno 9783 x
Stilo MW 2003 JTD 85 kW
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Koupě Stila JTD, na co si dát pozor

Příspěvek od hanzs »

Jo jde to blbě... zvrchu musí celý kaslík baterie ven, horní dekl nestačí. Nebo pak spodem.
Někdo kdo má malou šikovnou ruku, to zvládne i bez těhle demontáží.
Ale jako,,, takhle blbě je to u hodně novějších aut.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
Odpovědět

Zpět na „Stilo“