Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

majco 1979
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2009, 10:48

Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od majco 1979 »

Ahojte vsetci, som tu novy a mam momentalne uz asi 6. punto ale nasledovny problem s ktorym si neviem rady ja ani servis.
Jedná sa o 188, rok 2000, 1,2 . Mam ho zhruba mesiac a neviem zistit pricinu vysokych otacok resp. nevracania sa z otacok do volnobehu.

Rano normalne nastartujem, otacky vyletia skoro na 3000, drzia sa tam velmi, velmi dlho, kym motor par krat nepridusim zaradenou rychlostou pomalym pustanim spojky, urobim to asi 5-6 krat a otacky su okolo 1500, co je ok na studeny motor. Cim vacsia zima je vonku, tym idu rano hned po nastartovani otacky vyssie. Mx boli 3500.

Ked zacnem autom normalne jazdit, pri pridani plynu a naslednom ubrati sa otacky zase drzia na cca 2-2500 otacok a nevracaju sa!
Nevratili by sa nikdy, kym motor nepridusim, zaradenou rychlostou. Skusal som ako dlho by sa drzali a po 15 minutach som to nevrdrzal a pridusil motor.


Ked sa motor ohreje na prevadzkovu teplotu, tak problem pretrvava stale, niekedy sa otacky pri ubrati plynu vratia k volnobehu, niekedy osciluju medzi 1500-1800 otackami. Klesnu len pridusenim motora...

Som uz z toho zufaly, predstavte si , ze rano je -10 stupnov, nastarujete a otacky idu az na 3000, jedina pomoc je pridusenie a aj to az na 5-6 krat pomoze.

Krokovy motorcek aj z celou skrtiacou klapkou som vycistil, bol som aj na diagnostike na EXAMINER a vsetko je funkcne, ziadna zavada.

Nepomohlo ani prestriekanie kontaktov v okoli motora, proste nic nepomaha.
Skusil som vymenit celu skrtiacu klapku a bolo to este horsie po zapojeni a nastartovani otacky isli medzi 1500-2000 stale, nikdy sa neunormalnili.

Som uz z toho zufaly, posledna moznost podla mechanika - odbornik na fiaty, cely zivot robi len fiaty, je vadna riadiaca jednotka motora , ona si sama pridava plyn. Nepomaha ani odpojenie baterky na celu noc a znovupripojenie, je to stale cele zle.

pytal som sa mechanika, ci uz mal niekedy takyto problem s puntom a on ze nie, ze vacsinou maju problem len rj okolo roku 2000, chod na dva valce, alebo snimac otacok a ten je ok.

Vsetky cidla, kable su ok, sviecky su nove NGK, motor ide na 4 valce. Vsetko je ciste, otestovane, krokovy motor 5 krat pretestovany cez examiner a je ok.

Skusali sme aj reset riadiacej jednotky a nic, proste je to na maslu :(

Posledne co skusam, tak je vymena riadiacej jednotky motora.

Nasiel som vycistenu mala by mi prist v utorok , tak som zvedavy...
Ked nepomoze ani to , tak uz fakt neviem.

Ak sa niekto z Vas uz s takymto problemom stretol, budem vdacny za radu al. pomoc.

Dakujem , pekny vecer
majco 188
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od peta.smolik »

A co takhle lanko plynu? Respektive bovden lanka?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
majco 1979
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2009, 10:48

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od majco 1979 »

Plynove lanko skontolovane, premazane, funkcne a nikde nezadrhava, skusal som ho aj odpojit od skrtiacej klapky a bez zmeny.
Dnes rano som skusil odpojit krok. motorcek, ale neslo nastartovat, resp. nastartovalo a hned zdochlo.
Znova som ho pripojil a chytil , ale otacky cez 3000 .... :x
majco 188
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od peta.smolik »

Sem kdysi něco podobnýho řešil na Alfě ale mám dojem že na vině byl sytič
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
majco 1979
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2009, 10:48

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od majco 1979 »

ja uz neviem ...
Mam taky pocit , volnobezne otacky reguluje snimac otacok- krokovy motorcek a ten je podla exmineru ok, aj ked som ho vymenil aj s celou klapkou bolo to este horsie...
Otacky lietali do nemoty za studena 2000-3000, potom za tepla 1500-2000.
Ach jaj :shock:

Je tam ale vymeneny motor, nakolko stary zavarili, takze moze byt, ze tam nieco nevonia riadiacej jednotke...
Uvidim, ked rj pride, budem mudrejsi..
PS : neviete ako sa odpajaju tie konektori k rj, nechcem nieco pokafrat

Dakujem
majco 188
bobas
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 482
Registrován: 12 bře 2009, 13:47

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od bobas »

Zajimave,kdyz diagnostika nic nepise...ja ybch zkusil i presto prohodit krokovy motorek popripade zkusit prehodit klapku...je to asi blbost,ale mk2 ma elektronicky plyn,nemuzu se posrat ten potenciometr toho pedalu?idealne sehnat nekoho se stejnym funkcnim autem a poprehazovat aspon ten motorek...
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od OndraK »

Mk2a,což podle roku výroby 00 bude, má normálně lanko a ne elektronický.
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Danny Mk2
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 19 črc 2011, 07:19
Bydliště: Ostrava

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od Danny Mk2 »

Když diagnostika nic nebonzuje,co takhle těsnost sacího potrubí?To dokáže dělat s otáčkami divy a žádné chyby to nehlásí.
Lancia Y 1.1.....
majco 1979
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2009, 10:48

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od majco 1979 »

Na punte II je krokovy motercek sucastou skrtiacej klapky a to som cele vymenil z funkcneho auta, ale nepomohlo to bolo to este horsie otacky skakali hore dole stale, plyn ma lanko, nie elektronika..
Fakt uz neviem, neviem ani kade to moze podfukovat, vsetko je tesne , nikde to nevyzera na nejake podfukovanie, ale este to pozriem...
majco 188
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od peta.smolik »

A je tam určitě stejnej motor jakej tam byl?? To znamená je tam 1,2 44kw stejnej jak tam byl?? Onehdá sem viděl v Puntu mk2 danej motor z Pandy 1,1 a to taky dělalo psí kusy než se vše spárovalo... Ještě mně napadlo: určo bych odpojil baterku a tím resetoval jednotku a mrknul bych na cívky...
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
majco 1979
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2009, 10:48

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od majco 1979 »

Cievky su ok, motor ide na 4 valce, startuje na brnk, diagnostika neukazala ziadnu chybu, motor je tam ten isty z punta 44kw 1,2i
Menil sa lebo povodny zavarili...
Jediny rozdiel je, ze na viku ventilov je snimac otacok kluky, ale v aute pred tym nebol, takze je odpojeny lebo protikus v aute nieje, nakolko tam perdtym nebol.
S tou baterkou som to skusal a nepomohlo to.
Dnes mi prisla ta rj, tak idem vecer na to, dam vediet ako som dopadol...
Pozriem este tu tesnost sania a vsetky konektory znovu.

PS: neviete ako sa da odpojit rj, su tam take zvlastne koncovky
Dakujem za rady
majco 188
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od hanzs »

Kažkopádně na livedatech na diagnostice je vidět, jestli je tlak v sání ok, jestli ŘJ vidí správně otáčky, jestli ŘJ požaduje jiné...
Vadou ŘJ to být může, má na výstupu pro motorek polovodiče, které mohou být proražené - podobně jako se to stává u řízení cívek.
No uvidí se po výměně...
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
majco 1979
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2009, 10:48

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od majco 1979 »

takze , nechcem sa chvalit, ale som mimoriadne sikovny :D


Zavada odstranena, vymenil som riadiacu jednotku , kupil som vycistenu M3, v mojom bola M2 a je to ok :P

Otacky su ako maju byt akurat mi svieti na tacho cervena kontrolka motora.

odpojil som baterku za hodinu ju zapojim a uvidime...

Podla mna pri vymene, dali riadiacu jednotku zo stareho motoru, resp. ju vycistili a dali do nahodeneho motora a nechali tak Bola tam s oznacenim m2, teraz som dal vycistenu m3 a motor konecne ide tak ako ma.
Ani pan boh nevie, co tam stvarali pri tej vymene , nebol som pri tom...

Som stastny a idem sa opit :wink:

Dakujem vsetkym
majco 188
hanzs
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 27 kvě 2009, 00:34

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od hanzs »

Svítí nebo bliká ta kontrolka?
Kdyby blikala chce to protočit nad 5tis. párkrát aby si naučila čidlo otáček.
Fiat Stilo 1.6 16V
ex Fiat Tipo 1.4 i.e.
majco 1979
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 02 dub 2009, 10:48

Re: Punto 188 1,2i 44kw som bezradný

Příspěvek od majco 1979 »

cervena kontrolka svieti
majco 188
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“