Přišel jsem o DRL

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Přišel jsem o DRL

Příspěvek od peta.smolik »

:( V noci z neděle na pondělí mi někdo ukradl světla pro denní svícení :( byl to nějakej prasák takže je to spíš vyrvaný... světla mám už jiný nový stejný jak sem měl a přemýšlím že světla vsadím do nárazníku... Už jste někdo řezali do nárazníku?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od Jezdec »

To už se kradou i takový věci? Lidi jsou fakt hovada..... na co to má bez kompletní kabeláže? :?
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
oldoss
Znalec
Příspěvky: 622
Registrován: 02 úno 2009, 17:59

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od oldoss »

Hosi ono sa uz kradnu aj DPF filtre. Znamy robi vo fiate, a ze par ducat uz im tam prislo a ked to daly na zdvihak tak vyfuk odpileny a vybraty DPF filter.
Fiat Punto 1,2 16V Sporting.
Uživatelský avatar
radekrat
Znalec
Příspěvky: 770
Registrován: 17 úno 2008, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od radekrat »

Kamaradovi na Passatu B5 nekdo sebral pres noc predni svetla vcetne motorku ke xenonum. Taky docela ziral co se dneska vsecko krade ...
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od kejml »

Minulý víkend ve Špindlu odřezali katalyzátor u dvou Pežotů, které byly v naší partě.
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od Otomar »

peta.smolik píše::( V noci z neděle na pondělí mi někdo ukradl světla pro denní svícení :( byl to nějakej prasák takže je to spíš vyrvaný... světla mám už jiný nový stejný jak sem měl a přemýšlím že světla vsadím do nárazníku... Už jste někdo řezali do nárazníku?

Mrkni sem a klidně se ptej.
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od peta.smolik »

Hmm máš to hezky udělaný...
Jak si tam ty světla zajistil? Jenom lepidlem? Já sem přemýšlel že bych akorát otočil držáky L co to na nich drží normálně a ty bych zajistil šroubkama skrz nárazník budou tím pádem koukat ven skrz ale o estetično mi moc nejde a držet by to mělo v poho... Instalace nebude problém páč mně tam zůstaly původní kabely a doufám že jsou funkční... Ty místa co máš ty jsou fajn ale mně se nechce sundávat nárazník a spíš je asi dám do stejných míst kde byly ty první a v těch místech to možná půjde i bez sundání... Každopádně mám trochu obavy z toho řezání... Spíš sem si myslel že bych vrtal více děr vedle sebe a potom to doladil bruskou ale ještě uvidíme...
Naposledy upravil(a) Buchtič dne 24 úno 2012, 17:14, celkem upraveno 1 x.
Důvod: citace předchozího příspěvku
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od Otomar »

Já původně taky sundávat nechtěl, ale nikam se mi to nevešlo. Na tohle je ideální nárazník s velkou dírou vepředu.
Vrtal sem to tímto dvě krajní díry a pak vyřízl zbytek přímočarkou. Šlo to krásně. Dalo by se to i tak jak píšeš ty.
Upevnil sem to pomocí origo držáků, ale musel sem k nim přidat ještě jedno Lko(z merkuru), každé světlo drží jeden šroubek, v nárazníku zápustná hlava a zevnitř pojistná matka.
Tím lepidlem sem zevnitř dokola objel obvod světel, částěčně to drží světlo a taky těsní aby tam netekla voda.

To samotný vyřezání byla brnkačka, ale u zapojení sem se zapotil. Nakonec sem musel dát relé. Ta elektronika ve světlech asi není nic moc.
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od cinzano »

Upřímně řečeno, nechápu, proč by si měl někdo světla na denní svícení montovat na Fiata. Doporučuju řešit tímto způsobem: 1) Otočíme spínač světel na páčce vlevo od volantu do krajní polohy (symbol rozsvícených světel). 2) Otázku denního svícení nadobro vypustíme z hlavy.
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od Jaroslav1 »

to cinzano: Proč to nechápeš,já jsem si tam ty denní světla taky namontoval ,protože šetřím hlavní žárovky za 500Kč. :)
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od liborko »

Přesně jak píše cinzano + přípíšu můj názor.Je to totální zbytečnost,machrování a tuzing,nic víc.Dobře,na těch nových autech kde je to zabudované ve světlech už od výroby tak budiž.A dodatečná montáž na starém autě?K čemu je to dobrý a co se tim ušetří? Žárovka H4 nebo H1 která stojí 40Kč? Vám praskají žárovky každý měsíc? Mě teda né. Spotřeba paliva? Baterie? Furt mi ještě nikdo neřekl výhody abych měl důvod mít to na autě taky. Další věc 90% řidičů to ani neumí používat,mají to špatně umístěné,používají to i když je už venku skoro tma nebo v nepříznivém počasí a nejsou zezadu vůbec vidět.O těch kteří jezdí v černých brejlích a na parkovačkách s rozsvícenými mlhovkami radši ani psát nebudu to už je jen machrovina k nakopání do zadku. Logicky je to dobrý byznys pro výrobce,kteří se na tom napakují ( protože výrobní cena světel je pár korun a prodejní trojciferné číslo) a ví že na českém národě vydělají.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od peta.smolik »

liborko: myslím že o výhodách DRL je již napsáno dost a nejen tady... Tohle vlákno se jmenuje "Přišel jsem o DRL" není o tom k čemu nebo proč :lol: Kdo je má nebo nemá a proč je nemá je fuk... Se s nikým nepřu... Asi jako kdybych tě přesvědčoval o tom že tvůj tuzingovej filtr na sání je na hovno a nejlepší je origo airbox od výroby :lol: :lol: :lol: :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od liborko »

Se hned nerozčiluj za můj názor :) já tady nikoho nepřesvědčuju a nenutím ať si je tam nedává.Ať si tam každý má třeba deset tuzing světel pro denní svícení. Kde tu na fóru nebo někde na netu jsou popsány výhody a k čemu je to dobrý? Jsem nějak nic nenašel. Všichni jen píšou že je to dobrá věc a to je celý,a ani neví proč je na autě vůbec mají.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od Jaroslav1 »

liborko, a kolik nyní jezdí aut jednookých? :wink:
XYZ
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Přišel jsem o DRL

Příspěvek od peta.smolik »

Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“