Problém s turbem

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Problém s turbem

Příspěvek od Buchtič »

Mám problém s turbem, přestalo mi fungovat. V otáčkách kdy bylo slyšet už slyšelt není stejně tak není cítit takový tah. Je to 14 dní, kdy byly horka, zapnutá klima, nejel jsem nijak ostře jen si vychutnával svištění turba v nižších otáčkách. Druhý den (po 14 hodinách) přijdu k autu nastaruju, rozjedu se a jako by turbo nebylo.
Diagnostika chybu nehlásí, ale dle dat trubo nefunguje jak má. Napadá mě reset hodnot ŘJ, jenže ten mi přes FES nejde. Navíc od té doby se mi zvedla spotřeba. Budu rád za každý tip, který pomůže problém vyřešit.
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s turbem

Příspěvek od peta.smolik »

Já už si to teď nepamatuju ale nepsal si že je na auto rok záruka?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Mahraa
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 09 črc 2009, 20:51
Bydliště: JM

Re: Problém s turbem

Příspěvek od Mahraa »

To má VGT turbo nebo obtok? Jestli VGT tak může být zatuhlá regulace (naklápění lopatek) a nebo ta baňka.
MK1 Punto 1.2 Midnight blue
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s turbem

Příspěvek od Buchtič »

peta.smolik: Máš dobrou paměť, je to tak.
Co se týče turba, už po dnešku valí jako dřív. Nevim zda je to dnešním váletem, kde jsem tomu v otáčkách kdy má tahat dal počudit v kopcích mezi Čáslaví a HB (patrně někteří místní znají) nebo následnou změnou paliva. Nicméně turbo je zpět, s tím spojená dynamika a extra krásná spotřeba. Následně mrknu na diagnostiku co hází nyní za hodnoty.
Zatím se spíš přikláním k verzi nekvalitního benzinu (Tesco a tuzemský Shell).
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s turbem

Příspěvek od peta.smolik »

Já na tvým místě bych to dal ještě zkontrolovat v rámci záruky k prodejci aby to turbo náhodou nebylo načnutý
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
Buchtič
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 448
Registrován: 11 úno 2008, 19:48
Bydliště: Broumov/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s turbem

Příspěvek od Buchtič »

V 60tkm vadný turbo? Silně pochybuji. Problém byl buď v nekvalitním benzínu nebo jsem ho chvíli lechtal málo a zatuhly lopatky (běžná věc u turba, když se netočí)
Fiat Punto 60 SX Cult, r.v. 1998, 5dv black -> Fiat Grande Punto 1.4 T-Jet Sport 2008 5DV black
Obrázek
grande-punto.buchtic.net - https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=74&t=18787 - osobní
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s turbem

Příspěvek od peta.smolik »

Hmmm no dovolil bych si nesouhlasit páč už sem to viděl u Punta 1,3 Multijet při 68tis, vletělo něco do lopatek turba a dvě vychýlilo následně turbo táhlo jak kdy a kupovalo se nové za 16tis To co tam tehdy vletělo byly prý krystalky ledu
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“