Nefunkční centrální zamykání

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

jura72
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 21 říj 2006, 13:15

Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od jura72 »

Dobrý den, mám Punto 1,2 8V 2001 SX a přestalo mi fungovat centrální zamykání. Původní stav byl - po otočení klíčkem ve dveřích u řidiče nebo u spolujezdce se zamčely všechny čtyři dveře. Teď, když otočím klíčkem u řidiče všechny dveře se zamknou a hned zase odemknou a zůstanou odemčené. Stejným způsobem se choval dřív, když nebyly dobře zavřené některé dveře, ale kontrolka otevřených dveří funguje zřejmě normálně.
Když otočím klíčkem u spolujezdce, tak se zamknou jen dveře spolujezdce a zůstanou zamknuté, přitom se neozve žádný zvuk motorku, jen zajede cupl. Pojistky jsem kontroloval, ve dveřích u spolujezdce jsem vytáhl a rozebral zámek až po bílý plast ve kterém je schovaný motorek - ten je zřejmě slisovaný a slepený, tak jsem do toho zatím nelezl. Po namazání a složení se chová stejně. Nevíte někdo prosím, kde hledat chybu?

Děkuju.

Edit 29.7.2012
Už jsem to opravil. Rozlomil jsem ten bílý plast, co je v něm motorek centrálu, vyčistil zoxidované kontakty na spínači. Slepil, dal dohromady a funguje to jak má.
Naposledy upravil(a) jura72 dne 29 črc 2012, 21:15, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jezdec
Znalec
Příspěvky: 609
Registrován: 04 čer 2011, 16:46
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od Jezdec »

No a co motorek u spolujezdce? Skoušel jsi ho dát na baterku přes dráty jestli funguje? Pokud ano tak ti někde nejde proud a šel bych po drátech. To se mi stalo ještě na unu, přerušený drát. A syn měl zase skažený motorek
Škoda fabia 1.4 50kW r.v. 2000 - Pracovní
Fiat punto II 1.2 16v 59kW Sporting r.v. 2000 - Pracovní
Hyundai sonáta 2.0 16v 102kW r.v. 1996 -Rodinné
Uživatelský avatar
straki
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 420
Registrován: 11 říj 2009, 23:14

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od straki »

a nekoukal jsi se na ten plíšek v tom motorku co tam spíná kontakt??? jestli to po chvíle začne znova dělat tak to asi bude potřebovat trochu vyhnout (ten plíšek) teda aspoň u mne to tak bylo že blybě spínal či rozepínal teď si nejsu jistý :D
Fiat Punto MK1 SX 1,7 TD 52kw rv. 95 - Dosloužil :(
Aktualně Fiat Stilo 1,9 JTD 85 kw r.v 03
milankos512
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 14 čer 2012, 15:06
Bydliště: Pravenec

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od milankos512 »

viem že budem troška od veci ale neviem kde by som to mal zaradiť a tu ste rozoberali centrál ...tak ted ak veci ...na kľúči sa mi popraskala a povypadávala tá gumička ktorá tlačila na tlačítko centrálu na kľúči tak to bola mama dať vymeniť ....keď mi zahlásila cenu predného kritu toho kľúča kde je tá gumička toho tlačítka tak som stratil reč ....bez bloku ten kryt stál skoro 24 € nechápem čo na tom je také drahé preboha ...
Punto 1.2 16V 59kw
Uživatelský avatar
OndraK
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 277
Registrován: 21 lis 2009, 22:46
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od OndraK »

http://www.ebay.com/itm/New-1-Button-Bl ... c5&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.ebay.com/itm/Fiat-Seicento-P ... 20c7a26bd3" onclick="window.open(this.href);return false;

například
Punto 1.2 8V, rv. 02 - slouží dál už zase nám
Saab 9-5 Aero

ex:
Punto 55 S, rv. 96 - odpočívá v pokoji
Alfa Romeo Giulietta TBi QV - odpočívá v pokoji 😢
Honda Civic 8G 1.8
Uživatelský avatar
luboh
Fiaťák
Příspěvky: 92
Registrován: 29 bře 2009, 22:34
Bydliště: Martin

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od luboh »

http://www.autokluc.sk/nahradne-tlaidla ... ory_id=185" onclick="window.open(this.href);return false;
gubeca
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 15 říj 2012, 16:44

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od gubeca »

poradí mi někdo?prosím. při otoč. klíčkem se mi odemknou jen troje dveře. zadní pravé ani necvaknou a zůstanou zamknuté. je špatný motorek, nebo něco jiné. dík za odp.
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od skybar »

Skús odpojiť tie zadné dvere čo nefungujú a skús centrál čo to bude robiť,proste niekde musíš začať ...či to bude fungovať bez zmeny ,atď.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
robinoplistil
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 19 lis 2014, 22:36

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od robinoplistil »

poradi někdo jak se odemika kufr přes dalkac moc diky nejde mi to totiž ani klicem když ho strcim do zamku tak musim vždy packou u sedacky dost otrava diky
robinoplistil
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 19 lis 2014, 22:36

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od robinoplistil »

tak odemyka nekomu kufr klicem diky :D
kajman
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 06 říj 2014, 04:47
Bydliště: Zlaté Hory

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od kajman »

Tak jsem to zkusil, a u mně to jde klíčem.
aktual- Doblo 1,2 LPG rv.2003 znárodněné manželkou :-)
- Ducato 2.5tdi 1996 takový samodomo skoro karavan
bylo -R. Sénic 1.6 8v rv.1999
- Multipla 1,9 mjtd
- fiat 850,
- 126p ,
- panda mk1
-Punto 1,9 jtd
-Coupe 2,0 16V
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od panaman1 »

no ked ti neotvara dvere centralom tak mas iba dve moznosti... zlomene kable co idu do dveri alebo nefunkcny motorcek. myslim ze oprava by nemala byt draha ...a mozno sa da pouzit univerzalny motorcek CZ co stoji mozno 4E...
robinoplistil
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 19 lis 2014, 22:36

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od robinoplistil »

takze by to mělo jit nejak přes dalkac? ze se to odemkne při odemknuti auta a pak jen zmacknes zamek a ses v kufru ??? moc dik
J_K
Fiaťák
Příspěvky: 114
Registrován: 18 úno 2013, 15:48

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od J_K »

robinoplistil píše:poradi někdo jak se odemika kufr přes dalkac moc diky nejde mi to totiž ani klicem když ho strcim do zamku tak musim vždy packou u sedacky dost otrava diky
Dálkovým ovladačem to nejde, snad jedině že bys tam dobastlil servomotorek. Pokud nejde zámek otevřít ani klíčem, tak asi bude závada v zámku.
Fiat Punto (188) 1.2 8V ELX 5d
do provozu: 9/2000 Italy
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Nefunkční centrální zamykání

Příspěvek od panaman1 »

slo by to dorabanym dialkovym ovladanim. ale musel by mat zvlast vystup na kufor, ale musel by si tam dorobit zvlast motorcek. takze teoreticky sa to da. ale to na pokazenom zamku nemeni nic..takze aj ten by si si mal opravit...a cez dialkove by to fungovalo tak ako cez lanko ktore potiahne. len ho potiahne motorcek...
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“