MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Každý má zde možnost si založt solo diskuzi o svém Puntu

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od CrazyManer »

FIAT PUNTO MK1 55s 1.1


Rozhodl jsem se aktualizovat svůj příspěvěk, a celkově ho předělat ... snad se vám bude víc líbit. :)

PŘÍBĚH MÍHO PUNTA

Při hledání svýho prvního přibližovadla s rozpočtem 20tis, jsem absolvoval zdlouhavou a převážně neuspokojivou tour po bazarech v Severních Čechách na konci léta 2012, když jsem potom v hlavě oddělil zrno od plev, Punto který jsem si prohlížel v autobazaru v Paceřicích byla bezpochyb jasná volba ... potřeboval jsem auto a ideálně hned,
takže jsme se vrátily do Paceřic a plácly jsme si s tamním prodejcem.

Výbava která mě víc než motivovala ... nová STK do 04/2014, EKO zaplaceno, 5ti dvéř, centrál na DO, přední okýnka v elektrice, letní ALU, a zimní plecháče spolu s rádiem na USB a SD karty rozhodli o tom že tohle Punto, i když je malinkatý, bude moje první kára a to za celkem slušnejch 18,000kč!

Hned z Paceřic jsem si dal cestou do Liberce příjemnej test drive, kterýmu k dokonalosti chyběla jen flashka s mojí hudbou, po příjezdu domů jsem doplnil kapaliny, vyřezal plato a osadil tam dva starý 150w pioneery co se válely doma.

Po krátkym machrování po okolí se dostavil nepříjemnej pískot z pravýho zadního kola, což mi otec za asistence spravil hned ten den, byla to nějaká prasklá pružinka, tak jsme jí vyměnily a já pak, jak už to bejvá, strávil zbytek dne s kartáčem a hadicí v ruce. :D

Tuším že druhej nebo třetí den s autem jsem zjistil proč byla v autě ta krásná nová autobaterie :lol: ,
alternátor byl už dávno v křemíkovym nebi, a jelikož na novej altík momentálně nebyly peníze ani výhledově, tak mi nezbylo nic jinýho než vzít doma další dvě autobaterie a 3 měsíce do práce a z práce dojíždět za neustálýho dobíjení a prohazování baterek který mi lítaly v kufru, že je zadní stěrač nefunkční jsem zjistil zhruba ve stejnou dobu, nicméně každej mi řek že je téměř nepotřebnej a že se to asi ani nevyplatí investovat do novýho.

Asi po měsíci co mi přes večer auto stálo na zahradě u baráku mě ráno vzbudila máma s neobvyklou otázkou "Proč máš auto dokořán?",
a ano, skutečně, auto bylo vykradený klasickou tkaničkovou metodou, takže jsem to hned zajel prásknout na místní bengárnu kde jsem byl poprvé dobrovolně, sepsali jsme to, oželel jsem naštěstí jen můj batoh, a rádio i s panelem se jim zaplať pánbůh nepodařilo vyndat, od tý doby si beru panel rádia všude s sebou.

Pak jsem si konečně našetřil ňáký ty lóve a pořídil jsem repasovanej alternátor se zárukou z aukra za 1800, vypadal fakt jako novej, soused automechanik mi ho prohodil za ten starej kterej už byl totálně spálenej a konečně jsem mohl jezdit naplno.

Přišla zima, auto dostalo nový přední stěrače, vzduchovej filtr, a ošklivý zrezlý plechový disky se zimákama, po dvou měsících jsem na čerstvě napadlý sněhový nadílce potkal v jedný zatáčce obrubník , jelikož jsem zatočil a auto jelo rovně, pneumatika přežila, plecháč nikoliv, v pneuservisu jsem nechal obout tou gumou rezervu, sehnal jsem novou rezervu a jelikož se mi už delší dobu zahřejval přední levej disk,
dostala levá přední brzda novou hadičku za tu starou spuchřelou a konečně brzdí tak jak má, a hlavně jen když má.

V současný době mám kastly ze spoda pěkně sežranou, v prahu nabobtnala montážní pěna která tam vyplňovala díru už v době zakoupení, a když mi při jedný z oprav předních brzd spadlo auto z heveru, vyskytla se mi u spolujezdce v podlaze díra.

Jelikož nemám garáž, tak čekám na lepší počasí, pak koupim oba nový prahy za 1200,- , a nechám auto vyvařit opět u souseda, kterej mi to snad za dva litry zavaří, pak nechám seřídit geometrii která mě taky trochu zlobí.

Na jaře, když pánbůh finance dá, mám v plánu ty svý alu kola stříknout bílym matem v podání plastidipu, zadní okna v autě zatmavit folii s propustností 20%,
střechu chci kompletně včetně sloupků potáhnout černou fólií s vysokym leskem která vypadá skoro jako sklo, pak bych rád z kapoty odstranil znak, možná i z kufru odstranit znaky včetně nefuknčního zámku na klíč, jemný zatmavení zadních světel aby to ladilo s černou střechou a sloupkama, co se týče interiéru tak tam chci ještě do předku místo těch chrastítek nějaký opravdický repráky, možná i středovej panel z GTčka, a kdyby se jó dařilo tak bych chtěl interiér předělat do světlý, taky kouknu na místní vrakáč kvůli nárazníkům v barvě, ale všechno je zatim jen v mejch představách a jelikož se mi teď v dubnu narodí dítko tak uvidíme jestli zbudou nějaký finance na rozmazlování Punťáka.

FOTO JAK TO VYPADÁ :

Obrázek

Obrázek

FANTASIE JAK BY TO MOHLO VYPADAT :

Obrázek

Obrázek

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Váš názor? Tipy? Rady? :shock: PŘEDEM DÍKY :wink:
Naposledy upravil(a) CrazyManer dne 10 úno 2013, 20:54, celkem upraveno 5 x.
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Reklama
 

stepan46
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 218
Registrován: 23 kvě 2010, 16:34
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - CrazyManer

Příspěvek od stepan46 »

Mrkni se na ebay tam je toho kotel :wink:
Fiat punto sporting 1.2 16v
Facebook : Štěpán Kybal
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - CrazyManer

Příspěvek od CrazyManer »

Ještě jedna fotka z ptačí perspektivy

Obrázek
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - CrazyManer

Příspěvek od CrazyManer »

Jelikož se zima neúprosně blíží, přišel čas dát ty krásný hliníky z auta pryč ... obul jsem plecháče který jsem dostal v bazaru k autu, a zjistil jsem že jsou pěkně zrezlý ... tak dneska na zkoušku jsem zbytkem černýho spreje po "obroušení" zkusil jedno kolo a docela prokouklo.

Obrázek

A rovnou jsem přitom stříknul i zrcátko u spolujezdce který už bylo světle šedivý, viz foto z ptačí perspektivy, a taky prokouklo !
(ten bílej hnus kolem je jen lepidlo z tejpy, šlo to dolu benzínem jedna báseň)

Obrázek
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - CrazyManer

Příspěvek od zokot »

co tady?
http://www.svetla.info/zarovky.php?typ=6360" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od CrazyManer »

Up :lol:
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od CrazyManer »

koupil jsem si středovej tunel, už je tam :o velké díky uživateli twolive :wink:
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od CrazyManer »

JE K MÁNÍ
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od CrazyManer »

sleva na 13000
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od ScR »

kuwa tak luksusní barva s pěti dveřma ... a de do světa ... držím palec
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od CrazyManer »

dikes :)) s tezkym srdcem, ale musim, jinak to novy neuzivim :)
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
zokot
Znalec
Příspěvky: 828
Registrován: 10 úno 2008, 00:31
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od zokot »

jaký nový?
Uživatelský avatar
CrazyManer
Fiaťák
Příspěvky: 118
Registrován: 26 srp 2012, 14:14
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od CrazyManer »

honda civic fastback anglan 10/1995 1.6 benzin v bily barve ale zere mi to 10 na 100 kdyz jedu na spotrebu, kdyz bude zajem muzu pak nahodit foto
FIAT PUNTO MK1 / 176 / 1.1 / 55s

Kód: Vybrat vše

http://www.soundcloud.com/escobarrbeats
Uživatelský avatar
Pepoxx
Znalec
Příspěvky: 672
Registrován: 02 úno 2011, 18:28
Bydliště: Trenčín - to je pri Dolnej Súči
Kontaktovat uživatele:

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od Pepoxx »

to ako moze zrat 10 litrov ked ides na spotrebu ? to je nejaka blbost si myslim
Punto Cabrio
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: MOJE PUNTO 1 - Ukažte ta svoje - Crazy

Příspěvek od ScR »

1,6 s jízdou na spotřebu 10l????? to máš někde díru v nádrži nebo v hadičce:-D to mi nežrala ani Audi 80 rv. 85 v 1,6 4kvalt :-D ta jela za 6,5 :-D
######
.ScOrE.
Odpovědět

Zpět na „Punto - naše Punta“