Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mouchy?

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mouchy?

Příspěvek od cinzano »

Jelikož na ani jednom z mých aut není už asi rok co opravovat ani udržovat, začaly mě nejspíš svrbět ruce a byl jsem se podívat na poněkud vybydlené Palio. Brazilie, motor 178B5000, což by mělo být teoreticky shodné s motorem z Punta. Je to tak, není tam někde nějaká zrada? Dostanu se s tímto motorem na spotřebu 55S (dlouhodobě průměr nějakých 6,5 l/100 km)?
A neřvěte na mě, že jsem to měl dát do sekce Palio, tam jsem to nedal schválně, neb je tam mrtvo :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mou

Příspěvek od peta.smolik »

Je tam určitě 1,2 MPI 75??? Na tu spotřebu se dostaneš určitě ale co s Paliem? Koncepčně je starší než Punto, vychází z Una Loga zajímavej je akorát sedan Siena
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mou

Příspěvek od cinzano »

Jo, je to celkem nabeton 1242 MPI, typ jsem viděl na vlastní oči vyražený na bloku a má to 4 vstřikovače. Krom toho je komplet motor a převodovka tradičně zadělaná olejem zpod víka, takže se toho nejspíš nikdo nedotkl od chvíle, kdy to vyjelo z Ria, což je jen dobře. Používal bych to na přepravu sebe, tvárnic a cementu :lol:
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mou

Příspěvek od peta.smolik »

Tomu Riu bych moc nevěřil respektive viděl jsem jich dost ale žádný Palio z Ria, nejexotičtější původ byl: smontováno z dílů v Monte Carlu ale většina výroba Polsko, jako dělník si myslím dobrý akorát co koroze spodku???
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mou

Příspěvek od cinzano »

Ne, je to fakt z Brazilie, na štítku pod kapotou je "Made in Brazil", na oknech taky a na různých samolepkách po autě je jako první jazyk vždycky portugalština. Ten spodek nějak extra dramaticky hnilý není, občas někde něco a pár bublinek na lemech blatníků, celkem to odpovídá stavu mého o něco staršího Punta. Je to celkově výrazně zachovalejší než Marea ze stejného roku, kterou jsem na ty cehle chtěl předtím, u té byly v podlaze díry na ruku. Nerad bych si ale naběhl v tom smyslu, že je u brazilského auta na motoru něco nekompatibilního s italským, páč nevím, kde se motory do Palia vyráběly a Palio je u nás poměrně exot.
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mou

Příspěvek od peta.smolik »

Ať tak nebo tak stejně si myslím že smontovaný to Palio bylo v Evropě bo celé auto převezené přes moře je za jiné clo než třeba auto bez motoru a proto si myslím že motor je made in Italy a tudíž stejný jak v Puntech
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
kejml
Znalec
Příspěvky: 590
Registrován: 13 čer 2008, 23:50
Bydliště: Prahá
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mou

Příspěvek od kejml »

Nákup ojetiny je risk sám o sobě, a pravděpodobnost průseru roste se čtvercem nejistoty.
Proč nehledáš "normální" pikslu na práci, ale chceš exota, o kterém hledáš informace na diskusním fóru, pravděpodobně bez servisní historie? Jen abys ušetřil pár kaček?
1.2 F.I.R.E. 44 kW ex.
0.4 i.e. 24 kW
1.8 TSI 132 kW
cinzano
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 261
Registrován: 19 dub 2011, 08:05

Re: Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mou

Příspěvek od cinzano »

kejml píše:chceš exota, o kterém hledáš informace na diskusním fóru, pravděpodobně bez servisní historie? Jen abys ušetřil pár kaček?
No, někde ty informace hledat musím, ne? Servisní historie - samozřejmě nula. Původní stav preferuju před stavem, kdy se v autě rochal nějaký "Pepa s brašnou" a nastrkal do něj nejlevnější díly neznámého původu. Ještě to nechám uležet, nevím, kolik bych tomu autu mohl věnovat v následujících měsících času a prodávající zatím možná něco sleví, on to fakt není žádný klenot.
Zatím si po večerech počtu po polski v servisním manuálu :D
ŘJ motoru je stejná jako v Puntu (IAW 18F).
jani
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 14 čer 2008, 20:14
Bydliště: Velky Krtis SVK

Re: Spotřeba/má1242 8V MPI (75 k) nějaké notoricky známé mou

Příspěvek od jani »

moje Punto s tym motorom ma dlhodobu spotrebu okolo 6L,v zime nie je problem 8 a v lete sam ked idem priemer je okolo 5l
FIAT PUNTO MK1 1.2 8V 54KW HSD ////ex
Skoda Octavia combi 1.9tdi ALH 66kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“