Světla

Karosérie, nárazníky, úpravy, spoilery, venkovní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

Uživatelský avatar
Mr.Bean
Znalec
Příspěvky: 585
Registrován: 17 led 2010, 21:56
Bydliště: Praha (Vrané nad Vltavou)
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Mr.Bean »

A jaký to je v porovnání třeba s tímhle?
Obrázek

A vůbec... Když žárovky, který svítěj bíle, tak jste spíš pro Osramy (cool blue) nebo Filipse(blue vision)?
Honza, Fiat Panda 1.1 Active; 07/2009; žlutá mambo

Detailingclub.cz - Profesionální péče o vaše auto
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od peta.smolik »

Ani jedny sem nikdy neměl a po skvělém seřízení světel i po čtyřech letech skvěle svítí Bosch xenon Blue... Svítěj dobře ale když sem dnes vyměnil klasický skleněný parkovačky za cool :lol: 4led VECTA (jsou spíš do modra) příjde mi že Boschky jsou už vysvícený ale už mám taky cool parkovačky :lol:
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
another
Fiaťák
Příspěvky: 140
Registrován: 27 zář 2010, 16:29

Re: Světla

Příspěvek od another »

Zdar lidi.Zkusil jsem taky bílé LED parkovačky (T10).Vypadá to dobře i svítí.Co na to Policie?Přeci jenom s kombinací normálních(žlutých)H4 světel je vidět,že ty parkovačky svítí lehce do modra.O STK se nebojím páč tam mám svého technika,který by mě vyhodil snad jen za vražednou závadu :lol: .Máte s "pomáhači a chrániči" nějaké zážitky na téma LED parkovací světla.Dík :)
Fiat Punto 60 SX, r.v. 1997, 3dv., French Exports
http://another.rajce.idnes.cz/Punto
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od peta.smolik »

Nikdo mně nezastavil tak nevim ale VECTA je šmejd a už je po nich, buď někde zkusím podobné a nebo se vrátím ke skleněnkám
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
CrazyApe
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 365
Registrován: 09 čer 2011, 19:50

Re: Světla

Příspěvek od CrazyApe »

Ja ma ledky a pomahaci uz me parkrat zastavovali a nikdy to neresili a to ty moje ledky jsou hodne videt ze to neni normal zarovka. Vetsinou je zajima spis nesvitici spz o ktere sem uz 3x delal ze nevim ze to asi prestalo svitit ted po ceste :D
šPunto mk2a 3dv 1,2 8V - eX
Audi A3 8p 3dv 1.6 16V
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od peta.smolik »

Tak nad SPZ jsou sulfidky a ty mi snad nikdy nešly moc dlouho až před třema rokama sem ty plastíky průhledný namatlal silikonem jakýmsi a od tý doby se tam vlhkost nedostává a svítěj obě a stále
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
another
Fiaťák
Příspěvky: 140
Registrován: 27 zář 2010, 16:29

Re: Světla

Příspěvek od another »

Jo jo jsou tam 37mm dlouhé sulfidky.Na tom průhledném plastu je něco jako gumové těsnění a to asi moc netěsní.U hatchbacku ten zadek schytá dost vody a nepořádku.Mimochodem tam mám taky bílé LED :lol: inu cool.Ty ledky na SPZ jsem řešil právě s technikem z STK a říkal mi pokud jsou bílé tak není problém.
Fiat Punto 60 SX, r.v. 1997, 3dv., French Exports
http://another.rajce.idnes.cz/Punto
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: Světla

Příspěvek od ScR »

nad znaku sem dal 2 SMD sulfitky a rozdíl je fakt obrovskej, ono stačí sundat ten plast, očistit, pořádně máznout třeba silikonovým olejem to gumový těsněníčko a řádně opatrně utáhnout šroubky ;-) v parkovačkách mám taky ledky a svítivost o hodně lepší, takový s nádechem do modra a jasnější světlo ;-) tady v dojčlandu mě ještě nestavěli, policajty tady moc nepotkávám;-) uvidím až pojedu do čech, co na to řeknou soudruzi ;-)
######
.ScOrE.
Tigmig
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2014, 15:47

Re: Světla

Příspěvek od Tigmig »

Mam takový malý problém u punta r.v. 2005. Zjistil jsem že mi jedno světlo svítí výš než má. Důvod je takový že ve světle chybí vrut který drží plech do kterého je uchycena žárovka potkávačky.
Hledal jsem na netu a objížděl železářství... bohužel jsem nikde nesehnal. Na netu z toho ročníku moc bouraček není. Nevíte náhodou jak je to uchycení řešené u punt z roku 99-03? Měl jsem ho sice taky pár let ale už je z domu a toto si fakt nevybavuju. Za každou radu budu vděčný...
Jinak doufám že se s tím dotazem můžu nacpat tady. Jsem tu nový...
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Světla

Příspěvek od Jaroslav1 »

Fotka by nebyla?
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Tigmig
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2014, 15:47

Re: Světla

Příspěvek od Tigmig »

Jedná se o vrut do plastu s Torx hlavou. Stoupání závitu je jiné než jsem doposud sehnal. Hlavně mě zajímá jestli to taj je řešené i u těch úzkých světel.
http://www.pictureup.cz/verejne/487734-svetlo" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Světla

Příspěvek od Jaroslav1 »

Dej tam silnější a na stoupání nezáleží,když to jde do plastu, nový šroub si to v plastu vyřeže sám.A na hlavě nezáleží.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
Tigmig
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 29 bře 2014, 15:47

Re: Světla

Příspěvek od Tigmig »

Je tam dira cca 8mm dlouha. Kdyz uz tam je jeden zavit a ja tam zacnu rezat druhy tak to bude drzet prd. A ke vsemu to je nejaky krehky plast takze to fakt neni dobry napad. Nemuzete mi nekdo vyfotit zezadu ty svetla z modelu 99-03 nebo jak se to delalo? Proste jen MK2.
Uživatelský avatar
Maťo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 279
Registrován: 04 led 2011, 19:54
Bydliště: SK-Orava
Kontaktovat uživatele:

Re: Světla

Příspěvek od Maťo »

Máte niekto vyskúšané 100W žiarovky v diaľkových svetlách? Myslím si že keďže je tam parabola a nie šošovka tak bi sa to nemalo prehrievať.
Fiat Punto 1,2 8V 5dv. r.2002
Fiat Multipla 1,6 16V r.2001
Odpovědět

Zpět na „Punto - exteriér“