START spray

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
michalsymon
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 14 pro 2012, 20:22
Bydliště: Ústí nad Labem

START spray

Příspěvek od michalsymon »

Zdravim lidi, mám problém se startem punta 1242 ccm, 8V, 1998 rv., ... Přestalo startovat, svíčka jiskru háže, čerpadlo benzín dává (kontrola z hadičky před vstřikovací jednotkou.) Poslední dobou startuje jen po stříknutí START spreje do sání vzduchu - po vytažení vzduch. filtru. Snad to tím nezničím. Nevím postup údržby - kontrola spínacích kablů atd... . Děkuji za rady.
Michal Symon
Reklama
 

paso12
Začátečník
Příspěvky: 46
Registrován: 19 říj 2012, 18:25
Bydliště: Karviná

Re: START spray

Příspěvek od paso12 »

Tento sprej jsme používaly na startování vysokozdvyžných vozíku,ale servisáci nám řekli,že to nemáme dělat,že ho taky používaly a stalo se jim že se jim rozletěl celý motor.....,tak nevím,ale já už raději v zimě používám na starty vozíku startovací centrálu... :roll:
Tipo 1.6ie,Uno 1.0,nyní Punto 1.1 55s mk1
jirkatravna461
Fiaťák
Příspěvky: 99
Registrován: 17 pro 2009, 20:32
Bydliště: Javorník u Jeseníku
Kontaktovat uživatele:

Re: START spray

Příspěvek od jirkatravna461 »

michalsymon píše:Zdravim lidi, mám problém se startem punta 1242 ccm, 8V, 1998 rv., ... Přestalo startovat, svíčka jiskru háže, čerpadlo benzín dává (kontrola z hadičky před vstřikovací jednotkou.) Poslední dobou startuje jen po stříknutí START spreje do sání vzduchu - po vytažení vzduch. filtru. Snad to tím nezničím. Nevím postup údržby - kontrola spínacích kablů atd... . Děkuji za rady.
Asi bych to nedoporučoval ke každodennímu startování, určitě bych se pídil po tom proč to nechce chytnout. Tento spray požívám taky ale ne na osobák. Ale myslím když se to použije jen občas a nesmí se tam toho valit moc najednou tak tím moc nepokazíš.
A jinak když si koupíš spray na leštění přístrojových desek tak to není taková pecka pro motor a funguje to stejně
Fiat Punto 75 SX, r.v. 1994
Opel Omega B caravan 2,0l, 16V
Uživatelský avatar
michalsymon
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 14 pro 2012, 20:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: START spray

Příspěvek od michalsymon »

A sakra, díky moc, už toho nechám... . No, vypadá to na ten jednobodový vstřik, ale nejsem si jist, jestli může vůbec odejít, resp. jestli se na něm dá něco pokazit... Zítra ještě zkusím prostříkat kontakty k tomu vstřikování a uvidím, když to nepomůže, budu muset do servisu.
Michal Symon
Uživatelský avatar
ludeco
Fiaťák
Příspěvky: 193
Registrován: 27 bře 2008, 12:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: START spray

Příspěvek od ludeco »

Já jich doma pár mám a při pokusech jsem taky zjistil že některé nejdou... ale může to být i regulátorem paliva, jestli není nějaký zaseklý nebo zanesený...
/F/I/A/T/ Punto mk1 # 60SX 6speed # Novitec look #
Uživatelský avatar
michalsymon
Fiaťák
Příspěvky: 55
Registrován: 14 pro 2012, 20:22
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: START spray

Příspěvek od michalsymon »

Ok, děkuji za rady, hned, jak nabiju baterii, zkusím nastartovat a odvézt do servisu ...
Michal Symon
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“