+ pól od parkovaček

Moderátor: peta.smolik

Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

+ pól od parkovaček

Příspěvek od proch »

Zdravím, kdo mě poradí, odkud mám vytáhnout + pól od parkovaček na ovládání denního svícení? (ze světel ne)V příručce jsem hledal pojistku, nenašel, zkoušel jsem vytahovat všechny pojistky a parkovačky pořád svítěj, :shock: chlapy odkud to máte vytažený (spěchá to akorát se v tom vrtám)...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Reklama
 

chilly
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 12 bře 2010, 08:30

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od chilly »

davaš denní svícení jo? na stilu je to uplně strašné.....
stilo 1,9jtd 2003 85/110kw
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od proch »

No udělám to z mlhovek, koupil jsem 11W H1 LED, ale potřebuju to ovl. napětí z parkovaček nebo asi by šlo použít i ze zadních světel. Myslel jsem že to vytáhnu od pojistek a prostě buďto mám nekompletní manuál nebo tam na parkovačky a zadní světla pojistky nejsou, už jsem docela nasranej, na netu taky nic nemůžu najít...Přece to nebudu tahat ze světel... :?
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
Jam3ss
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 26 úno 2012, 23:38
Bydliště: Uherský Brod

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od Jam3ss »

Zajímavé, můžeš nahodit foto závěrečné práce a jak vypadá ta H1 ? Můžu se ještě optat na cenu žárovek ?
Černý Fiát Punto II 1.9 JTD SX r.v. 2001
kiwi
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 25 úno 2013, 09:28
Bydliště: Nové město na Moravě

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od kiwi »

zapoměl jsi napsat ten vzorec na rychlost ....dík
jinak já mám denní svícení napojeno od někud pod volantem
1.9jtd 85kw.....2004
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od proch »

Tady foto té H1, až ji nacpu dovnitř tak to vyfotím taky...

Obrázek

Cena jedné 349,- koupené na Aukru

Jo odněkud pod volantem, hm, dík...
Ty vzorce bych si raději zatím ponechal, není to moje práce ale kolegy výpočtáře. Když budeš šikovnej, tak najdeš na netu dosazovací tabulky rychlostí a výkonů...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
punto19
Fiaťák
Příspěvky: 84
Registrován: 23 zář 2012, 20:49

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od punto19 »

Potiahni si + priamo od parkovačky..ja to mám tak na mojom,do parkovačky ti idu dva káble a tuším hnedý a zelený a zelený je plus tak odtial si ho natiahni a potom zaspájkuj všetky tri káble spolu.
Fiat Punto 1.9JTD-vybratý katalizátor,vybratý egr,výfuk holá rúra,športový podvozok-tlmiče+pružiny,rozširovacie podložky-1cm,xenóny,denné svietenie,fólie ...a iné.
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od proch »

No asi mě nic jiného nezbyde...stejně mě je divný, že tam není pojistka, stáhnul jsem manuál ještě v PDF a tam taky není na parkovačky ani zadní světla...doufám že to utáhne to relátko a nebude to vysírat v PP...Dík...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od proch »

Takže zapojeno, hotovo. POZOR!!!, tato H1 LED nejde do paraboly vložit, pokud se neupraví objímka, která je v parabole. LED je totiž moc široká. Nemusí se vyndavat světlo a zapilování trvá tak 5 min. Je to tenký plíšek, který je do paraboly jen natlačený a drží tam. Když jsem vyndaval původní halogen, tak jsem ho vyndal i s tím plíškem (objímkou)

Obrázek

Tady je halogen s tím plíškem co se musí propilovat.

Tedy zlehka jsem propiloval otvor a nasadil H1 LED

Obrázek

Zde je propilovaný otvor a H1 LED vložena do plíšku.

Takhle se to zatlačí do paraboly a drží to dobře.
Plus pól který ovládá relé Denní Svícení jsem nakonec musel vzít opravdu přímo z parkovačky, je tam černý a světlý kabel, světlý je plus. Provrtal jsem malinkou dirku zezadu ve světle, protáhl kabel, zaplácnul kouskem medvědího hovna a zapojil jsem ho na cívku relé DS a na druhý kontakt cívky je mínus přímo z baterky.
Na relátku jsou další tři kontakty. Musíme vybrat ty dva které jsou spojené, když máme parkovačky VYPNUTÉ! Na jeden rozpínací kontakt relátka DS se zapojí mlhovky. Pro ty si dojdeme na relé mlhovek.

Obrázek

Relé mlhovek je černé vpravo nahoře, je vidět, že do něho vede černý kabel. Když ho vyndáme, má 4 kontakty. Dva svislé (ovládací) a dva vodorovné (spínací) z pohledu jak je vyfoceno. Vodorovné (spínací) jsou nad svislými, tak do toho spodního vodorovného zapojíme jeden z kabelů který vede z rozpínacího kontaktu relátka DS. Musíme si změřit, na kterém z těch dvou vodorovných kontaktů není napětí+ a na ten to připojit. Z pohledu fotky by to měl být ten pravý. Na druhý rozpínací kontakt přivedeme kabel od některé pojistky, na kterou jde proud pokud se zapnou klíčky, já použil F22 na fotce vpravo dole, vede k ní bílý kabel.
Při zapnutí klíčku projde napětí z pojistky F22 do DS relé a dále pak do spodního vodorovného kontaktu na relátku mlhovek, čímž se nám mlhovky rozsvítí a můžeme frčet. Pokud zapneme světla (obrys nebo potkávací), dostane se napětí z parkovaček na cívku DS relé, to se rozepne což způsobí, že se mlhovky (v režimu DS) vypnou. Tohle zapojení se dá aplikovat i na normální halogeny H1 akorát potom napětí z pojistky F22 vemte před pojistkou a vložte do okruhu pouzdro se sólo pojistkou 20A nebo najděte vhodnější přípojný bod kam jde napětí když se zapne klíček.
No a to je celé...

Obrázek

Když zapnu klíčky MAR, tak se mlhovky (DS) rozsvítěj, když zapnu obrysovky/potkávačky, mlhovky (DS) zhasnou, ale když zapnu mlhovky normálně tlačítkem jako mlhovky (protože je mlha) :lol: tak se zase rozsvítěj. Takže jedna žárovka na dvě funkce. Já jsem nechtěl na auto přidělávat žádný přídavný LED světla, tak jsem to vyřešil takhle. Hlavně jsem tím sledoval to, že nebudu muset tak často měnit potkávací žárovky, které mimo jiné praskají když je na tom bídně akumulátor a samozřejmě kvalita žárovek taky hraje roli.

Obrázek

Tady detail H1 LED v parabole, musel jsem trochu odsunout ten klobouček...

Obrázek

Takhle nějak to svítí na denní svícení...

No není to žáden šlágr, až zas tak moc to nesvítí, protože ta čelní dioda která je nejsilnější je stíněná kloboučkem, ale myslím, že to bude stačit. Možná by se dalo s tím stínícím kloboučkem ještě trochu zalaborovat, nebo vybrat vhodnější LED která svítí víc z boku, ale je tam málo místa a moc H1 LED není na výběr... Přidám ještě do hlavních světel Osram Xenon žárovky a nějaké LED parkovačky a hotovo...
Takže trocha inspirace pro ty, kterým se stejně jako mě většina těch přídavnejch LED "nesmyslů" nelíbí...
Děkuji za pozornost...:-)

Edit:
Tak se zdá, že 11W LED nestačí, svítí to málo...Odstranil jsem krycí clonku (jen jsem ji ohnul aby se dala vrátit zpět) tak se to dost zlepšilo, ale dnes bylo slunečno a nic moc... Pravda je, že jsem sledoval auta s dodělávaným denním svícením pozorně a spoustě to svítilo taky tak nějak málo proti sluníčku...

Edit2: Tak auta na mě blikala, tak jsem si myslel, že svítím málo, jenže to bylo tím, že levá žárovka si sedla blbě do patice a za jízdy mě blikala...po opravě už na mě nikdo neblikal, tak myslím že je to dostačující...(tak jsem z toho celej "vyblikanej" :lol: )
Naposledy upravil(a) proch dne 11 zář 2018, 15:25, celkem upraveno 12 x.
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
judr
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 05 lis 2012, 11:37
Bydliště: SR

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od judr »

Čau, s tým prídavným denným svietením mám podobný názor aj ja, už dlhšie som rozmýšlal nad niečím podobným, len stále pochybujem o mojej zručnosti :roll: Inak dobrá práca :wink:
Fiat Stilo 1.9 JTD
Uživatelský avatar
Jam3ss
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 26 úno 2012, 23:38
Bydliště: Uherský Brod

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od Jam3ss »

moc pěkná práce, také nad tím začínám uvažovat..dal bych jej též do mlhovek a jezdil na mlhovky přes den, to by mohlo stačit :D
kdyby jsi byl ještě téj lásky a vyfotil to jak to svítí večer venku :) našel jsem ještě jeden typ LED žárovky a dost se mi zamlouvá..
http://www.youtube.com/watch?v=zRxMhv-g034
Černý Fiát Punto II 1.9 JTD SX r.v. 2001
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od Otomar »

Chlapík na videu popisuje jak LED dělá ideální kruhové světlo, mě to teda příjde spíš jako skoropůlkruh, což je daný tím že ledka je jen na jedné straně plošnáku, z druhé je chladič...
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od proch »

Jam3ss píše:moc pěkná práce, také nad tím začínám uvažovat..dal bych jej též do mlhovek a jezdil na mlhovky přes den, to by mohlo stačit :D
kdyby jsi byl ještě téj lásky a vyfotil to jak to svítí večer venku :) našel jsem ještě jeden typ LED žárovky a dost se mi zamlouvá..
http://www.youtube.com/watch?v=zRxMhv-g034
No mě se ten typ žárovky nezamlouvá s ohledem na cenu... :mrgreen:

Obrázek

Tady je ta, kterou jsem použil já...

http://www.youtube.com/watch?v=KUz8xFs4rnY" onclick="window.open(this.href);return false;
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Uživatelský avatar
Jam3ss
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 26 úno 2012, 23:38
Bydliště: Uherský Brod

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od Jam3ss »

cena je přehnaně vysoká,zajímaly by mě náklady na výrobu :D našel jsem na ebay nejlevnější podobnou variantu tuhle:

http://url.googluj.cz/5pe
tato je z videa:
http://url.googluj.cz/5pf

Divím se, že si dal takové peníze za to v česku, když na ebay to seženeš o hodně levněji a navíc za 2 kusy :)
Černý Fiát Punto II 1.9 JTD SX r.v. 2001
Uživatelský avatar
proch
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 390
Registrován: 06 kvě 2007, 20:19
Bydliště: Brandys n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: + pól od parkovaček

Příspěvek od proch »

Já jsem dal za ty svoje 800,- za dvě i s poštovným, mám 11W...nahoře je fotka...tyhle 22W si sem dal ty, tak jsem ti sem hodil, kolik stojí u nás...ani 109$ bych za ně asi nedal, navíc si nejsem jistej, kam by se dal ten větrák...
Stilo JTD 85kW, 2005,115@?, Cruise control, XcarLink mp3, dual clima, LLumar black, parking assist, EGR off, cat off...

_______________________________
Odpovědět

Zpět na „Stilo“