klepanie v prednej náprave

Vše co se týká Punta MK3

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
peterGP
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2013, 20:40

klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peterGP »

Dobrý večer,
mám fiat grande punto a mám problém s takým kovovým klepotom od prednej nápravy. Robí mi to ked idem pomaly po nerovnej ceste. Zaujímavé je že mi to robí len ked je teplota vzduchu nad 20°C. Mám tam pomenené čapy riadenia, komplet ramená, stabilizačné tyčky, nové pružiny a vrchné uloženie. Može mi niekto poradiť čo to može robiť. vopred dakujem za námety.
Reklama
 

peterGP
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2013, 20:40

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peterGP »

pravdepodobne to budú axiálne tiahla na riadení, sa mi zdá, že na pravom mám vôlu, može mi niekto poradiť ako to mám vymeniť?
Uživatelský avatar
lukynen
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 219
Registrován: 26 bře 2011, 21:17
Bydliště: Znojemsko

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od lukynen »

Ahoj kolego ,musíš koupit novou tyčku a stará se sundáva způsobem:
1. vyklepnout řídící čep z těhlice(náboje)
2. sundat manžetu z řízení a povolit tyčku
3.poměřit vzdálenost řídícího čepu od čela dosedací plochy na kloubu tyčky
4.sundat čep i s maticí a manžetou.
5. nasadit manžetu matici a čep a nastavit délku dle staré tyčky.
6. namontovat na auto a při možné další návštěvě servisu udělat sbíhavost
peterGP
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2013, 20:40

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peterGP »

dík za radu, tyčky sú kúpené a v sobotu idem na to, hádam to už prestane klepať, ked toto vymením.
peterGP
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2013, 20:40

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peterGP »

Zdravím, takže som sa pustil dnes do toho,ale ked som dal dole manžetu na pravej strane, tak som zistil, že axialne čapy sú pevné, ale ten piest čo ide z riadenia sa mi radiálne hýbe, je to uložené v takom bielom plaste a tam sa mi to hýbe. Dá sa to nejak spraviť? Bude treba repas riadenia? Nevie niekto čo stojí nové?
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od rogi »

ešte že som desať rokov predaval diely na fiat a niečo si ešte pamatam aj firmy ktore take veci majú v katalogu, konkretne na Grande som nenašiel ale fiaty to majú vo väčšine rovnaké, ten plast by mal ísť kúpiť. Tu je obrázok asi ako by to malo vyzerať, je to s katalogu.Tento typ sa používa u Fiat Tipo, a Punto do roku 99.
Přílohy
puzdro a.JPG
puzdro a.JPG (55.18 KiB) Zobrazeno 11314 x
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
peterGP
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2013, 20:40

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peterGP »

taký podobný plast tam bol a v tom mi hrkal ten piest do ktorého je namontovaná axialna tyčka. Ako sa to dá vymeniť, musí ísť dole celé riadenie. dá sa to spraviť doma alebo je to lepšie nechať na servis?
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peter963 »

Caves, ak si sikovny tak si to budes vediet vymenit aj sam. Skus to vymenit ked je namontovane riadenie v aute a ak to nepojde tak to musis vymontovat.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
peterGP
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2013, 20:40

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peterGP »

neviem ako by som to robil na aute, lebo tam je zlý prístup, radšej by som vymontoval prevodovku riadenia, ale neviem ako to je spojené s volantom. Dá sa to nejak rozumne vybrať?
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peter963 »

Musis odpojit od prevodky riadenia ten klbovy hriadel co ide dnu na hriadel riadenia cize az skoro k volantu a ak mas servo tak musis odpojit aj hadice co su nasrubovane na prevodke riadenia.Prevodku drzi take ucko su tam dva.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od rogi »

myslím keď má Grande Punto má servo elektrické, a namontované pod volantom je jedno aký motor tam je, ja na Bravo to tak mám, takže dole je len hrebenové riadenie.Pozriem e-learn ako to tam je nacapané :D Presne ako na Bravo. Tam kde som urobil modrý krúžok to ide rozpojit, prístup nič moc su tam pedale :mrgreen: Inak ak idú vymotovat axialne tiahla na aute a púzdra sú prikraji urobil by som to na aute, inak neviem či ti nevytečie olej, tak deci čo to maže.
Přílohy
urobil som ti screen kde sa to rozpaja
urobil som ti screen kde sa to rozpaja
G.Punto.JPG (78.6 KiB) Zobrazeno 11258 x
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
peterGP
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2013, 20:40

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peterGP »

no axialne tiahla asi na aute nezhodím, pretože tam neni žiadna plocha na klúč, je to celé valcové, takže to asi musím celé zhodiť z auta a potom vo zveráku nejako povoliť tie tiahla, to by nebol problém, ale ked odpojím pri pedáloch hriadel volantu a povolím dva sroby na napravnici co drzia prevodovku riadenia a odpojím čapy z kolesa, tak potom v pohode vyberem celú prevodovku z auta?
Kedže sú tie púzdra prevodovky na kraji, dajú sa v pohode vymeniť?
brachoj
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 29 zář 2011, 14:53

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od brachoj »

Da sa niekde zohnat taky plast riadenia na fiaty u nas?
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od rogi »

pozri sem http://www.auto-art.sk/AhxPagFltCat.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; alebo tu http://www.tt-autodiely.sk/uvod/" onclick="window.open(this.href);return false; najlepšie by bolo im napísať o čo sa jedna prípadne im poslat obrazok čo som sem zavesil, aby vedeli čo chceš a napísať že to potrebuješ na punto snad budu vedieť poradiť :wink:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
peterGP
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 25 čer 2013, 20:40

Re: klepanie v prednej náprave

Příspěvek od peterGP »

zdravím kolegovia,

takže riadenie je opravené. nemusel som meniť žiadne púzdro len som po odmontovaní manžety a axialneho tiahla nalisoval do púzdra také malé pliešky po vonkajšom obvode púzdra, sú tam také malé výrezy. už som nabehal s tým asi 500km, vyskúšal všetky panelové cesty :-) v okolí a zatial všetko drží a hlavne mi nič neklepe.
Přílohy
Foto1115.jpg
Foto1115.jpg (127.11 KiB) Zobrazeno 10992 x
Odpovědět

Zpět na „Grande Punto“