Nefunguje přední světlo - po výměně pojistek nefunguje radio

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Radkapanda
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 srp 2013, 07:55

Nefunguje přední světlo - po výměně pojistek nefunguje radio

Příspěvek od Radkapanda »

Dobrý den,

mám Fiat panda 2005, je zachovalá ale sem tam něco odejde.
Nedávno mi přestalo svítit denní světlo - přední levé. Myslela jsem, že jde o špatnou žárovku nepomohlo to (zkoušela jsem jich víc). Všechno ostatní mi funguje.
Zkoušeli jsme pojistky, vše je ok. Ale přestalo mi jet i rádio, prostě do něj nejde proud.
V servisu to přeměřovali a na nic nepřišli. Takže jdeme zítra znovu a celé to přehrabou.
Omlouvám se, že nepoužívám technické obraty ale autům vůbec nerozumím, spíš jsem celkem zoufalá. Bylo mi řečeno, že to může být páčka na zapínání světel a údajně je na ni napojeno víc funkcí? Prý to může stát až 5 000,-.
Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji za pomoc..
Reklama
 

Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunguje přední světlo - po výměně pojistek nefunguje r

Příspěvek od peta.smolik »

Rozhodně to nedávej do autorizovanýho servisu a nech změřit kabel k tomu světlu co nejde, jestli není jen zlomenej drát, rádio bude mít zřejmě chybu ve studeným kontaktu někde zezadu v zapojení, chce to normálního elektrikáře se zkoušečkou. Nenech se obrat! Odkud jseš?
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Radkapanda
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 srp 2013, 07:55

Re: Nefunguje přední světlo - po výměně pojistek nefunguje r

Příspěvek od Radkapanda »

Ne, dávám to do auto Kelly. Přejeli to zkoušečkou a nic nenašli. Vlastně neví, co s tím je protože vše funguje jak má. Takže to dneska rozeberou.
Jsem z Karviné.
Rosta 12345
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 08 kvě 2012, 22:10

Re: Nefunguje přední světlo - po výměně pojistek nefunguje r

Příspěvek od Rosta 12345 »

chce to najít v okolí nějakého autoelektrikáře nebo aspoň někoho kdo rozumí elektrice, tyhle dvě věci nebudou na hledání až tak složité a když v servisu kde to bylo nezjistili co s tím je tak to o jejich znalostech co se týká elektriky něco napovídá a už bych tam nešel, něco jiného by ovšem bylo kdyby na to hledání neměli dost času a bylo to jen tak na rychlo
Radkapanda
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 srp 2013, 07:55

Re: Nefunguje přední světlo - po výměně pojistek nefunguje r

Příspěvek od Radkapanda »

Tak zjistili, že je chyba ve "svorkovnici" - kterou sice vyčistili ale bude potřeba ji vyměnit takže mám hledat po vrakovištích. Každopádně problém s rádiem stále nevyřešen takže je možné, že je chyba přímo v rádiu :/
Odpovědět

Zpět na „Panda“