Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

ambrozik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2011, 11:32
Bydliště: Brno

Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od ambrozik »

Zdravím,
potřebuju poradit, nebo aspoň nasměrovat, co hledat za problém...
U mýho punta MK2 1.2 16V zaboha nemůžu nastartovat. :( Točí, čerpadlo valí (po několikátým pokusu jde cítit trochu benzin), snímač otáček jsem vyměnil, baterka nabitá a v pohodě a stejně to nechytne. Žádná kontrolka s chybou CODE ohledně imobilizéru se mi nerozsvítí.
Nemáte někdo tušení, čím by to mohlo být a kde hledat nějakou chybu? Na diagnostiku jsem to připíchnutý ještě neměl, nemám jak se tam zatím nechat odtáhnout. Vím, že se tu něco podobnýho řešilo, ale tam byla chyba ve snímači otáček, což u mě není... :?


Díky za nápady a rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od Babis »

Co svíčky?
Fiat Punto 60sx '96
ambrozik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2011, 11:32
Bydliště: Brno

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od ambrozik »

Svíčky jsou měsíc nový. Neříkám, že by nemohly odejít, ale zase jsem si říkal, že by neodešlo víc najednou a rozjelo by se to snad aspoň na tři válce, ne?
Teda to je aspoň moje úvaha :)
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od Babis »

asi máš pravdu no, ale tak určitě bych se aspoň podíval, jestli třeba nemáš nějakou špatně utaženou, špatně nasazenej kabel a tak.. za to nic nedáš
Fiat Punto 60sx '96
ambrozik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2011, 11:32
Bydliště: Brno

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od ambrozik »

jj, nasadil jsi mi brouka do hlavy :)
Dneska se na to kouknu. Měl bych mít schovaný starší svíčky (funkční, ale prostě vyměněný), tak je zkusím hodit zpátky, jestli to nepojede.
Pokud ne, tak nějaký další nápad? :)
rou31
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 21 srp 2010, 17:30

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od rou31 »

A cerpadlo tlaci?
ambrozik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2011, 11:32
Bydliště: Brno

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od ambrozik »

jo, čerpadlo tlačí.
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od rogi »

už keď je cítit benzím z výfuku tak je to prechlastané :wink: svíčky vybrat a vyfukat. Mne sa stalo v zime, že som nechal vonku odtiect od vody podvozok, po 8 hodinach som naštartoval, tak 45 sekund išiel motor, dal auto do garaže a o tri dni ked som šiel do prace štartujem motor "zakašlal" a to všetko, potom len smarad z výfuku po benzíne. Kluč na sviečky som nemal tak na druhy deň som vytiahol poistku čerpadla a strekovačov a tak pretačal motor aby oschli sviečky :mrgreen: po tejto procedúre motor naštartoval, zo začiatku to bolo hadanie "valcov" Išiel som na diagnostiku, všetko OK, mechanik a to fakt super, vravel že program studeneho štartu moc dáva benzín, je mu to robí nová lancia delta, a pri zlej "konštelacii" teplota vlkost a kratky chod motora zapríčiní po zhasnutí zvlhnutie kontaktov a izolatora a o problem je postarané. Nepíšeš čo predchadzalo tvojmu problemu. Od tej doby žiadne minutove štarty ak je pod desať stupnov nerobím :!:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
ambrozik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2011, 11:32
Bydliště: Brno

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od ambrozik »

Problému právě nepředcházelo vůbec nic. Den předtím jsem nastartoval v pohodě a jezdil. Druhej den jsem chtěl odjet a nic. Ty svíčky fakt zkusím a uvidím, jestli je problém v nich. Imobilizér by to být nemohl?
ambrozik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2011, 11:32
Bydliště: Brno

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od ambrozik »

Tak jsem vyměnil svíčky a pořád nic. Takže vyloučit můžu snímač otáček a špatný svíčky. Pak už mě ale fakt nic dalšího nenapadá :?
Uživatelský avatar
SskokK
Fiaťák
Příspěvky: 98
Registrován: 01 úno 2012, 14:47
Bydliště: Nová Dubnica

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od SskokK »

Ked ti mozem poradit ako amater, tak si pozri teda ak si nepozeral, ci ti hadzu tie sviecky iskru. Popripade skontroluj privod vzduchu, a skrtiacu klapku ci ti nahodou nedusi motor nedostatok vzduchu. A pozri tiez poistky a kable ci ich nahodou nemas kdesi poskodene....ale asi najlepsie by to bolo hodit na diagnostiku, lebo takto budes hladat a minat mozno zbytocne peniaze. :? .. A auto ti islo predtym bez problemov? necvakali ventili alebo zeby pomalsie startovalo?
"NOW" Citroen Xsara Picasso 1.8 16V :)
"EX" Fiat Punto Mk2a 1.2 16V :(
"EX" Fiat Punto Cabrio 1.2 16V :(
ambrozik
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 05 bře 2011, 11:32
Bydliště: Brno

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od ambrozik »

No asi mi nic jinýho než diagnostika nakonec nezbyde. :? Nemáte někdo diagnostiku a nemáte cestu do Brna? Za nějakej rozumnej peníz. :)
Jinak motor běžel v pohodě. Občas se mi ale stalo, že zakolísaly otáčky při dojíždění na semafor, když jsem vyřadil. Klesly tak na 500-600 a pak se srovnly na cca 800-900 při tom volnoběhu.
treesnake
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2013, 15:20

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od treesnake »

zjistil jste co s tím máte? Mám podobný problém, motor točí, svítí kontrolka přehřátí motoru(asi špatné čidlo teploty nebo zkratovaný kabel k němu), začalo to dnes když začalo mrznout. Ještě mi svítí na palubce kontrolka řídící jednotka.
Uživatelský avatar
Karol
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 301
Registrován: 01 úno 2011, 22:56

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od Karol »

A ide to roztlacit ? No mozno zdanlivo blba otazka, ale za 1. studenemu katalyzatoru roztlacenie neublizi a za 2. vylucili by ste rusenie samotnym starterom. Pri poruseni uhlikov resp. komutatora sa moze stat (zriedkavo ale predsa boli take pripady v literature popisane), ze ten starter tak iskri, ze vlastne rusi vsetky cidla a riadiaca jednotka nedokaze chytit signal od snimaca otacok klukovky resp. vacky, co su najdoletzitejsie cidla. Potom sa to prejavuje tym, ze roztlacit to ide ale nastartovat nie. Skuste to roztlacit a ak to pojde, potom treba opravit starter.
Punto Mk1 1.1 r.v. 1997 cca 140000 km
hanz44
Začátečník
Příspěvky: 10
Registrován: 08 lis 2016, 08:02

Re: Točí, ale nestartuje MK2 1.2 16V

Příspěvek od hanz44 »

Mam podobny problem.

Koupil jsem zene Punto 2 2002 1.2 60. Krom drobnych potizi a starsi baterky to celkem jezdilo. Mam to od cervence, ujela asi 1000 km. Jezdi s tim dvakrat za tyden cca 2 km a vecer zpet. Obcas dobiju baterku. Vsimnul jsem si, ze to obcas blbe startovalo - na tri valce. Vymenil kabely ke svickam a uz je to dobry. V utery jsem tam nasadil zimni gumy a preventivne dobil baterku. Kdyz jsem to pak startoval, tak se mi zdalo, ze pomerne dlouho toci starter, ale nevenoval jsem tomu pozornost V sobotu dvakrat nastartovala a vecer uz ji to nechytlo. Dnes rano jsem to zkousel ja. Starter toci jak vo zivot a podle zvuku pumpa taky cerpa. Bylo -1, coz nepovazuju za problem. Za pet minut jsem baterku vystavil. Vecer jsem ji pripojil a hned to chytlo. Byl jsem rad, ale prislo mi to divny. Asi za tri minuty to samo od sebe chciplo. Zkusil jsem to znovu natocit a chytlo to, jen to asi za deset sekund chciplo. Od ty doby to nejde natocit a sviti oranzova kontrolka motoru. Jiskru svicky hazej, ale nejsou mokry od benzinu. Nicmene cerpadlo tlakuje, to jsem vyzkousel na odvzdusnovaku. Jako by vstriky nechteli dat benzin do valcu. Dokaze nekdo poradit. Kde patrat? Zatim se mi to nechce odtahovat na diagnostiku.
Dik
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“