táhne do strany

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

táhne do strany

Příspěvek od ScR »

možná to už někde je, ale nenašel sem ..
taxe tedy ptám, po výměně předku za zimáky, možná to není příčina mi plechovka začala táhnout doleva a to tak že fest, dofoukal sem všechny gumy na předepsanej tlak ale nezmizlo to a v určitých rychlostech je to hóóódně nepříjemný
na co se mám podívat než začnu obvolávat dojče servisy?

díky díky
######
.ScOrE.
Reklama
 

PuntoRacer
Všeználek
Příspěvky: 1106
Registrován: 08 srp 2008, 09:59
Bydliště: Kosice - KWP

Re: táhne do strany

Příspěvek od PuntoRacer »

ked ti to predtym nerobilo, tak bude nieco s gumami..pred casom som tiez mal tento problem, a nakoniec som prisiel na to, ze na jednej pneu, bola na stycnej ploche s vozovkou taka ,,vypuklina,, a to sposobovalo problem...poprezeraj poriadne gumy
FIAT PUNTO STILE 1.2 16V GT Look
Facebook ---> Peto Hidasi
Uživatelský avatar
ScR
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 229
Registrován: 25 pro 2012, 17:57
Bydliště: Dingolfing/Olomouc

Re: táhne do strany

Příspěvek od ScR »

mrknu na ně, ale to by netáhlo tak silně ne? spíš by to možná v menší rychlosti jako poskakovalo, ale v každým případě se podívám
######
.ScOrE.
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: táhne do strany

Příspěvek od Babis »

jestli to nevadí, rovnou využiju vlákno
taky mi punto táhne doleva a s volbama to podle mě nemá nic společnýho.. neděje se to ani po výměně pneumatik, dělalo to vždycky.. asi to řešit nebudu, sice když je příznivej vítr, dá se nějaká míň ostrá zatáčka projet puštěním volantu, ale dá se to v pohodě uřídit a peněz moc není :)
takže se spíš ze zvědavosti ptám, čím by to mohlo bejt.. díky
Naposledy upravil(a) Babis dne 28 říj 2013, 15:58, celkem upraveno 1 x.
Fiat Punto 60sx '96
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: táhne do strany

Příspěvek od Romandinho »

Možno trepnem blbosť ale máš dobre vyvážené disky ?
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: táhne do strany

Příspěvek od Babis »

jestli to je na mě, tak bych řek, že tím to nebude, protože by bylo divný, abych měl špatně vyvážený dvoje nebo troje kola
jestli to je na ScR, tak taky pochybuju, že to je vyvážením, protože by mu spíš akorát vibroval volant
Fiat Punto 60sx '96
Romandinho
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 328
Registrován: 17 kvě 2013, 14:23
Bydliště: Bratislava

Re: táhne do strany

Příspěvek od Romandinho »

Nemusí to byť tým len keď ScR písal že na letných všetko v pohode tak neviem. Možno by mal vyskúšať nahodiť späť letné a ak to nebude robiť tak je problém v disku/pneu.
V tvojom prípade ťažko povedať prečo to tak tiahne.
Punto Sporting 1.2 16v 59kW r.v 2000
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: táhne do strany

Příspěvek od peter963 »

Babis,skusal si skontrolovat geometriu na pred naprave?Ono zvykne tahat do jednej strany ak nahodou trafis nejaku dieru na ceste.Aj volnym okom sa da pozriet ci nemas nahodou zlu geometriju.Ak ti to uz taha do jednej strany dost dlho tak to uz bude vidiet aj na pneumatyke.Ja davam kontrolovat geometriju aspon raz do roka ato hlavne po zime,alebo pri nejakej zmene na riadeni.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
Babis
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 319
Registrován: 04 říj 2012, 18:03
Bydliště: Sever

Re: táhne do strany

Příspěvek od Babis »

peter963 píše:Babis,skusal si skontrolovat geometriu na pred naprave?Ono zvykne tahat do jednej strany ak nahodou trafis nejaku dieru na ceste.Aj volnym okom sa da pozriet ci nemas nahodou zlu geometriju.Ak ti to uz taha do jednej strany dost dlho tak to uz bude vidiet aj na pneumatyke.Ja davam kontrolovat geometriju aspon raz do roka ato hlavne po zime,alebo pri nejakej zmene na riadeni.
No to by mohlo bejt ono.. mrknu se na to. Na zimákách to asi ještě nepoznám, měl jsem je tam akorát minulou zimu a teď, tak mrknu na letní. Ale ta geometrie je hodně pravděpodobná, protože pochybuju, že to někdy někdo dával kontrolovat :D díky
Fiat Punto 60sx '96
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: táhne do strany

Příspěvek od sefik »

Pokud je vše ostatní v pořádku, tak jsou po přehození jen 2 možnosti, a to sice gumy, nebo ráfky..

U ráfků:
- je možný, že geometrie auta je udělaná na jiných ráfkách - pokud si přehazoval ráfky i skoly (většinou ET a šířka dělaj pěknou paseku, pokud kola přehodíte bez geo.)
- rozdílná ETčka na jednotlivých stranách (nebo i jiný rozměry jednotlivých ráfků, v dnešní době se může stát cokoli, nemám tu nikoho za blbce :D )

U gum:
- guma sjetá šikmo vlivem špatné geometrie, či bržděním
- guma na straně, která táhne může bejt sjetá víc/míň a tím pádem to může táhnout...

...nebo ti po haluzi zrovna po výměně začalo přibržďovat ono kolo :D
Toť asi vše z mých rad ;)
Puntík 55s na LPG
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: táhne do strany

Příspěvek od skybar »

Mne to ťahá doprava aj po výmene pneumatik,vymenil som gumky aj piestiky v brzdových strmeňoch+nové platničky a kua stále to poťahuje doprava hoci už menej.Mohli by to robiť staré brzd.hadičky?tie som nemenil.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
peter963
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 09 kvě 2013, 15:24
Bydliště: KOSICE STARE MESTO

Re: táhne do strany

Příspěvek od peter963 »

Preco si mislis ze to budu robyt przdove hadicky?Otom som este nepocul.Mne ked zacne tahat do jednej strany tak poziem pneu ktorej jak bere dezen skontrolujem zbiehavost ak treba tak dam na 3D geometriu.
PETER Sn.-FIAT PUNTO-1.7 TD SX 5dvr.Ex
PETER Jun.-FIAT PUNTO-1.2 60 SX 3dvr.Ex
Prirastok FIAT FREEMONT 2l JTD
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: táhne do strany

Příspěvek od skybar »

Lebo sú originál a majú 18 rokov a niekto to tu riešil a vraj mu to tiež robila pripchatá hadička tak som to dal tu na fórum,či sa s tým niekto stretol.Hadičky som už objednal,lebo sa mi minuli možnosti čo iné by to mohlo byť,dám vedieť ako som dopadol.
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
skybar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 273
Registrován: 30 črc 2009, 19:51
Bydliště: Slovensko,Pohorelská Maša

Re: táhne do strany

Příspěvek od skybar »

Tak chcem to tiahnutie doprava pri brzdení uzavrieť,lebo po výmene brzdovej hadičky problém odstránený,tá stará hadica bola upchatá ani som ju neprefúkol,tak to tiahnutie do strany pri zabrzdení môže spôsobiť aj prestarnutá hadička pri 18 ročnom aute!
PUNTO MK1 55,r.v.96,40KW,ELX, 5dver.
Uživatelský avatar
hawtin
Fiaťák
Příspěvky: 79
Registrován: 27 zář 2009, 21:14

Re: táhne do strany

Příspěvek od hawtin »

Zdar,

Punta me tahne doleva.. Nic drastickeho, ale je totam.. geometrie je ok, gumama to nebude.

Pri prudsim rozjezdu se volant natoci doleva.

Nemuze to byt neco s difercialem?

Ma nekdo zkusenosti s kalibraci posilovace pres FES? Zkousel jsem to, ale nevim presne jak postupovat.
FIAT PUNTO II 1.2 16V HLX 5d
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“