Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od Petrik »

Zdravim mal by som otázočku aké tlmiče odporúčate na Punto 55 S 3 dverové.. viem že samotne Punto malo tvrdé tlmiče.. moje strašne buchocú pri veľkej aj pri strašne malej nerovnosti a chcel by som ich vymeniť len neviem akú značku :) prehladal som komplet forum a neviem si vybrať čo by bolo dobre.. niečo také by som tam chcel dať aby to dobre tlmilo aby neboli tvrdé pri malej aj pri veľkej nerovnosti. Niektorí píšu že Kayaba sú dobré a spokojnosť veľká lenže niektorí píšu o nich že sú tuhé docela, tak neviem sa rozhodnúť. Píšete aj o Monroe, Bilstein, že sú dobre. Ďakujem za každý názor.
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
Reklama
 

Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od Otomar »

Ses si jistej, ze ti bouchaji tlumice? Nemuze bouchat ulozeni napravy?
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od Petrik »

Práve to že neviem či sú to tlmiče alebo uloženie :( ked zaťažím kufor zhruba 150kg tak to nebúcha a pekne to tlmí ale ked ho vyprázdnim a idem s prázdnym tak akoby mi skákal zadok auta a búcha ako keby tlmič netlmí a roztiahne sa a narazí vnútrajšok .. hádam si to pochopil ako som to napísal :D :D
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
Uživatelský avatar
Otomar
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 13 led 2012, 20:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od Otomar »

Bylo toho tady k problemu ulozeni napsany hodne, ale nejjednodusi je zvednout zadek na hever, a poradne zacloumat kolem, kdyz je ulozeni v haji, tak se kolo nejen otaci, ale i hybe do stran. a chce to poradne zabrat.
Fiat Punto MK1 55, 1996; Ford Focus 2004
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od Petrik »

tak budem musieť ešte raz prehladať poriadne forum :D :D .. a kebyže sú v háji tlmiče tak aké odporúčaš? počul som že sú dobré tie Kayaba excelent G
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
Emouš
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 28 dub 2014, 14:45

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od Emouš »

Já osobně bych do nákupu tlumičů do staršího auta zbytečně neivestovala až příliš. Nemusí se vždy kupovat drahé značkové, takže zkus třeba tyto http://www.pietro-eshop.cz/obchod/vyhle ... %8De+punto, něco by se dalo vybrat.
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od sefik »

Prvně koukni na uložení jak ramen, tak nápravnice, já mám oka tlumičů i uložení ramen absolutně v pořádku a mlátí to jak sviňa, takže na ramena stačí zvdihnout auto a zalomcovat s tím, nesmí jít do stran a nápravnici vyzkoušej pajzrem kolem silentbloků (na každé straně 2) :)
Puntík 55s na LPG
Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od rossi »

bouchaní zadní nápravy se tu řešilo X .Může to být tlumič,ale napřed bych tam zkusil dát tzv.PUKY,tj.totohttp://autodily.mjauto.cz/fiat/punto-17 ... 40001.html
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od Petrik »

takže páni včera som sa nato kukol a sú to silentbloky... sú totálne KO lebo rukou som v pohode vedel zdvihnúť hore, teda pomykať nápravnicu (držala to iba luteránska viera) :D :D :D dnes som sa do toho pustil a je to poriadna makačka, hlavne ked som nevybral celú nápravnicu iba spustil jednu stranu dole ale našťastie jedna strana je už hotová a zajtra druhú spravím.
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od sefik »

Taky je musím vyměnit, ale budu prozatím rád, když vůbec povolím ty 4 šrouby :D Jak to jinak šlo? Nějakej návod na výměnu oněch SB, krom toho, že dělat stranu po straně? ď :)
Puntík 55s na LPG
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od Petrik »

Tie sroby ked chces povolit tak musis pouzit dobru silnu alebo nejaku trubku das na kluc ci golu aby to slo lahsie. Tie silentbloky musis najprv vylisovat a potom nalisovat, na fore je aj taky nakres ako vyrobit ten pripravok alebo co k tomu potrebujes ked to budes lisovat. A teraz k tej praci, bud spravis jednu sranu a potom druhu alebo vyberes komplet napravnicu :D ale asi je lahsie spravit stranu po strane ako vybrat tu tazku napravnicu :D a hlavne odpojit vsetko :D
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od sefik »

Včera jsem ty SB zkoušel pajzrem a ani se to nehne! :D Ale asi budou potrhaný, protože to jsou rany jako prase.... Pochybuju, že by tam vydržely 18 let bez defektu.. No a nic víc už tam nemůže mlátit uchycení tlumičů je OK, ložiska ramen vyměněny, výfuk taky nic, musejí to být ony.. :) Tak až bude čas, pustím se do toho.
Puntík 55s na LPG
Uživatelský avatar
Petrik
Fiaťák
Příspěvky: 91
Registrován: 23 úno 2013, 15:27
Bydliště: Nové Zámky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od Petrik »

vyskúšaj si lahnúť pod auto a tú nápravnicu skús potlačiť hore lebo môže ti ležať na tých predných SB a zato ked si skúšal s pajsrom tak sa nehne ale smerom hore možno pôjde ... u mňa tiež bol ten problém že ked som s pajsrom pomykal tak sa to nehlo ale ked som skúsil rukou pohnúť smerom hore tak sa mi to hýbalo zhruba centimeter :D :D ... zadné SB tie viac vydržia ako predné... zadné som mal pekné a predné boli totálne na šrot :D :D :D
Punto MK1 1,1 S 40kW/54k r.v.96
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od sefik »

Počítám, že to bude, jak píšeš, o víkendu na to mrknu :D :)
Puntík 55s na LPG
sefik
Fiaťák
Příspěvky: 102
Registrován: 19 kvě 2013, 20:38
Bydliště: Hanušovice

Re: Pomoc: Zadné tlmiče na punto 1

Příspěvek od sefik »

Tak jsem se do toho včera pustil, šrouby jsem krásně povolil metr a půl dlouhou trubkou. Mezi nápravnici a kastli jsem dal kladivo a SB jsem dotáhl, majzlem jsem seknul pod SB - povyskočil, tak jsem to ještě dotáhl, ještě jednou sekl a byl venku.. a tak u všech :D Ale pak byl kumšt sehnat tu trubku na přípravek na nalisování, lítal jsem po okolí jako papír ve větru :D Společně se všemi SB jsem vyměnil i zadní tlumiče a to je nádhernej klídek v tom autě!!! :)
Puntík 55s na LPG
Odpovědět

Zpět na „Punto - podvozek“