nízkej nos

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Tydla
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2013, 06:05

nízkej nos

Příspěvek od Tydla »

Zdarec
Mám problém se stiloušem 1,9 jtd 85kw. Mám strašně nízko předek a cítím každou ďouru na ceste. Bude to tlumičema nebo pružinou?
Dík za rady
Reklama
 

Uživatelský avatar
judr
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 05 lis 2012, 11:37
Bydliště: SR

Re: nízkej nos

Příspěvek od judr »

Čo sa týka tlmičov, s tým by som išiel na test v rámci nejakej jarnej prehliadky, napr.
Ja som cca rok dozadu menil pôvodné pružiny za: http://www.mdily.cz/fiat/kayaba-rh2618- ... o-jtd.html" onclick="window.open(this.href);return false; origo mali toho dosť a mal som to nízko. Tlmiče sa nemenili, tie ešte niečo nabehajú (klop klop). Čiže pružinami poriešiš hlavne výšku...
Jamu cítim aj s novými pružinami, tu by pomohlo asi len lietať :D
Fiat Stilo 1.9 JTD
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: nízkej nos

Příspěvek od idefix »

Stilo JTD má těžký motor jestli si to auto chceš nechat dýl doporučuji vyměnit tlumiče i péra je to při jedné práci. Cena materiálu 3000-5000Kč zaleží na výrobci.
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Pavel II
Fiaťák
Příspěvky: 147
Registrován: 06 led 2012, 11:51
Bydliště: okr.Praha východ

Re: nízkej nos

Příspěvek od Pavel II »

Nejspíše pružiny, měl jsem to samé. Ano nafťák je těžkej, nicméně já cejtil každou díru a silniční prahy jsem musel přejíždět jen s velkou opatrností :!: Jednoho krásného dne mi rupla pružina, auto šlo do servisu, kde zjistili a to pozor, že už byla ruplá jednou a na druhé straně taky. Prej to muselo být už staré jelikož to bylo vidět na lomech. :roll: :roll: . Vyměnily mi obě pružiny auto se zvedlo tak o 50mm (chvilku jsem si na to zvykal), ale nerovnosti projedu bez problémů a prahy těch se už nemusím bát. Teď mě čekají tlumiče, které se mi i s ložiskama válejí nové v garáži, ale není na to čas :-(
Fiat 131 CL Mirafiori 1,4 rv.83
Fiat Tempra 1,6ie rv.90
Fiat Tempra 1,6 MPI rv.96
Fiat Bravo 1,8 16V GT rv.96
Fiat Bravo 1,9 JTD GT rv.99
Fiat Stilo - 1,9 MutiJet 110Kw rv.05
Tydla
Začátečník
Příspěvky: 30
Registrován: 21 úno 2013, 06:05

Re: nízkej nos

Příspěvek od Tydla »

Tak dík hoši tak asi to vyměním rovnou a tu pětku do toho investuju a snad se mi pojede jako v bavlnce ;-)
Odpovědět

Zpět na „Stilo“