Výběr a koupě Stila

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět

Jaký motor je pro mě nejlepší?

benzin 1,4
1
14%
benzin 1,6
2
29%
diesel 1,9
4
57%
 
Celkem hlasů: 7

kamilaussie
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2014, 17:05

Výběr a koupě Stila

Příspěvek od kamilaussie »

Ahoj, chci si koupit Fiat Stilo 1,4. Používal bych ho na denní dojíždění 20km tam a 20 zpět. Je tento motor dobrá volba? Podle toho co jsem se dočetl bych měl koupit ročník 2004 a výš a v případě automatické klimatizace si dát pozor zda byla vyměněna její ŘJ, protože se samovolně vypínala. Je ještě něco na co bych si měl dát pozor? Je velký rozdíl v pružnosti motoru a spotřebě mezi verzemi kombi a krátkou verzí 3D/5D? Moc vozů s tímto motorem v inzercích není, proto bych možná vzal i verzi kombi (kdyby se objevila), ačkoliv bych ji 95% jízd nepotřeboval. Motor 1,6 nebrat? Dočetl jsem se, že je více problémový a ne zdaleka tak vydařený jako 1,4. Na kolik vás vyjde například nový vzduchový filtr a takové ty běžné věci? Díky :wink:
Naposledy upravil(a) kamilaussie dne 25 zář 2014, 15:53, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Jurisss
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 24 kvě 2009, 11:17

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od Jurisss »

Tak pokud bys trochu zapátral,tohle a jemu podobná témata se tady už dávno řešily a je tam dost zkušeností. Jinak mně osobně se zdá být motor 1.4 na denních 40 km trochu slabý.To je spíš jen na popojíždění po městě.
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od idefix »

Kup naftu na dojíždění do práce 40km se Ti oplatí nebo LPG doporučil bych Ti Fiat Bravo 1,6 disel
nebo 1,4 na LPG nebo stilo 1,9 JTD 85Kw - nezničitelný motor :)
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
kamilaussie
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2014, 17:05

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od kamilaussie »

Po té naftě jsem taky koukal, četl jsem na tento motor hodně dobrých recenzí. Pro ty benzínové jsem se vlastně rozhodl proto, že spousta lidí radí nekupovat tak starou ojetinu v dieselu. Jinak doporučíte hledat spíše u soukromníků nebo v bazarech?
Uživatelský avatar
idefix
Znalec
Příspěvky: 726
Registrován: 22 lis 2010, 20:26
Bydliště: Kolín

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od idefix »

Kupoval jsem v bazaru po prvním majiteli 178tis/Km najeto teď bude výročí 228tis/Km najeto a bez větších problémů ,Teď jezdím dost s vozíkem cca + 500Kg a spotřeba 6-6,5 max spokojenost.
Jedinná nevýhoda co bych viděl je topení delší čas než začne topit
Fiat Stilo MW 1,9 JTD 85Kw
Uživatelský avatar
elvis.jarous
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 417
Registrován: 11 úno 2012, 12:28
Bydliště: Nymburk

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od elvis.jarous »

s motýlí nohou je úplně jedno, že bude jezdit denně 40km.Když bude chtít tak ho to nesežere.
Já jezdil se škodou 105 z Nymburka do lovosic za 5 litrů benzinu, to samý Praha ráno brzy a pozdě večer dom..
ale z dýzlem se nebojim, že mě to sežere, když poletím jak blázen.
Fiat Stilo multiwagon 1.9 JTD 16V 103KW 6q
Ø 5,6 l
min.Ø 3,6Litrů
Škoda 100L rv.1976
ex-Škoda Octavia 1,6 SR 74KW Liftback rv.99
ex-opel corsa 1.3 i 3door rv.87
ex-Škoda 105 l rv.87
ex-škoda 120S rally-pokus o repliku
ex-2x škoda 100L modrá

FiatEcuscan+kabel
kamilaussie
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2014, 17:05

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od kamilaussie »

Díky všem za reakce. :wink:
Popravdě jsem čekal, že vaše názory budou jednohlasnější. Přidal jsem ještě anketu jaký motor zvolit. Už se pomalu začínám přiklánět k 1,9. Vypadá to na dlouhé vybírání :roll:
Uživatelský avatar
ekr1
Fiaťák
Příspěvky: 121
Registrován: 13 dub 2007, 19:42
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od ekr1 »

K výběru motorizace jen tolik, jsem vlastníkem tvou prve vybrané 1,4 70 KW je i 66 ale to už není takový rozdíl je to jen uškrcené kvůli emisí.
Mám tento motor v autě od roku 2006 najeto přes 9O tisíc, a jezdím převážně jen ty km co ty čili 40 km do práce, sem tam nějaký výlet, jó v létě jsem objel čechy , najeto 1600 km, spotřeba 6,3 včetně dálnice obsazeno 2 lidmi kufr plný věcmi na 14 dní a nesmím zapomenout včetně dvou kol na střeše.
Jsem s tímto autem spokojený ale nachýlil se jeho čas a koukám po novém.
Tedy se ptej co tě ohledně průběhu km, a oprav zajímá, i když se to dá dohledat buď tady nebo na konkurenčním fóru které se tady velice často zmiňuje , čili ho nemusím zmiňovat.
Myslím že je třeba vybírat z rozvahou , dneska není problém zajít do Á-ček a koupit auto bez minulosti a záruky a pak řešit xx závad, jak sem to mockrát viděl a četl,přeji šťastnou ruku při výběru.
Uživatelský avatar
PRiPaDoVaK
Fiaťák
Příspěvky: 119
Registrován: 15 úno 2013, 08:17
Bydliště: Kladno

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od PRiPaDoVaK »

Záleží dost taky na osobních prioritách... Někomu prostě chrochtající nafta nevoní... Taky si musíš ujasnit že s naftou to chce jezdit jako člověk (ohřívat, dochlazovat, měnit vzduch. filtr kvůli turbu tak po 6 tis., olej po 10.), pokud tohle znáš tak se omlouvám že to píši znova a znova dokola, bohužel někteří jsou nepoučitelní a pak brečí že jim odešlo turbo, vstřiky atd. atd...

Že by 1.4 se 70kW byla slabá bych netvrdil, ve fábii 1.9 SDI se dá jezdit denně 70-80 km úplně v pohodě, a to má těch kW pomalu půlku... Takže jak říkám, záleží co od toho chceš, očekáváš a máš možnost dát...

Idefix už tu zmínil delší čas natápění, to můžu potvrdit, octa II 1.8 TSI topí už pomalu v ulici, já až tak po 5-6 km, ale je to o zvyku a nic co by tě zabilo...

S benzínem ti neporadím, pár už jsem jich řídil ale nevlastním, takže to budeš muset na jiné lidi... Za sebe můžu říct že i auto s 300 tis. km na tachometru může mít na motoru tlaky, vstřiky a ventil. vůle na úrovni motoru s 1/3 km... Když nebudeš ovado, JTD je dost odolný motor, jen si musíš hlídat kvalitu nafty a nelít místo oleje kdejakou břečku od "kamaráda ze servisu" (většina z nás ví co se tam děje) ze sudu za pár šupů, to pak turba lítají vejfukem (v horším případě sáním) jedna báseň :wink: ...

Jinak k tomu že "odborné časopisy" píší vyvarovat se nákupu starší ojetiny s naftou se snad vyjadřovat ani nebudu... Na každém šprochu pravdy trochu a nezáleží na autě ale na tom kdo ho má, což je věc kterou zapomínají podotknout... Stilo má jednu (za to podstatnou) výhodu v tom že to není koncern, takže každej nemá potřebu prodávat oktávku z roku 98 po prvním majiteli se 70 tis. km za 100 :lol: , samozdřejmě taky na ně narazíš, ale ne v tak hojném počtu...

Z toho co jsem projel zběžně Sauto vypadají zajímavě tyhle dvě (pěti-dvířka jsem nekoukal protože se mi nelíbí :roll: :lol: )

http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list
http://www.sauto.cz/osobni/detail/fiat/ ... oFrom=list
Stilo MW 1.9 JTD 115... 18", H&R -40mm... EGR-off, výfuk-off, váha-off, Garrett GT1749VA, Chip by BitPower => non-stop italian orgasm Aneb nejuhulenější stilo v širém okolí
kamilaussie
Začátečník
Příspěvky: 4
Registrován: 23 zář 2014, 17:05

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od kamilaussie »

Děkuju všem za rady a zkušenosti (y) Uvidíme, co na konec vyberu. Určitě se pochlubím :P
Uživatelský avatar
Zwolik
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 04 říj 2013, 11:29

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od Zwolik »

Ahojte
Mal by som len takú otázočku :
Chystám sa kúpiť Stilo (MW) 1,9 a mám na výber ako verziu s motorom JTD tak verziu s MTJ (85 / 88 Kw). Moja otázočka sa týka práve toho, ktorý z týchto motorov je prípadne lepší (počul som totiž že JTD boli skoro "nezničiteľné", tak či je to rovnaké aj s MTJ).

A ak by ste mali nejaké typy, na čo si mám dať bacha, prípadne detailnejšie sa pozrieť pri kúpe bol by som Vám veľmi vďačný
Viem že máte s týmito motormi skúsenosti a preto sa rád priučím

Teraz mám 1,6 benzín tiež MW a už to chce zmenu (Stilo For Ever) :P
amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Výběr a koupě Stila

Příspěvek od amiga »

Zwolik píše:Ahojte
Mal by som len takú otázočku :
Chystám sa kúpiť Stilo (MW) 1,9 a mám na výber ako verziu s motorom JTD tak verziu s MTJ (85 / 88 Kw). Moja otázočka sa týka práve toho, ktorý z týchto motorov je prípadne lepší (počul som totiž že JTD boli skoro "nezničiteľné", tak či je to rovnaké aj s MTJ).

A ak by ste mali nejaké typy, na čo si mám dať bacha, prípadne detailnejšie sa pozrieť pri kúpe bol by som Vám veľmi vďačný
Viem že máte s týmito motormi skúsenosti a preto sa rád priučím

Teraz mám 1,6 benzín tiež MW a už to chce zmenu (Stilo For Ever) :P
ja by som bral 88kw.je modernejsi a tichsi..a hlavne je po facelifte.. cize ziadny problem so ziarovkami,ajked su dobre..mal som stilo 103kw,ale to uz bolo o inom :-)
fiat croma 1.9jtdm 88kw
Odpovědět

Zpět na „Stilo“