Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

noxi600
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 24 říj 2014, 20:52

Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od noxi600 »

Ahoj všichni.
Mám Punto 188 z roku 2004, 1,2, 8v, 44kW.
Nedávno se mi rozsvítila tahle kontrolka http://www.ford-club.cz/wp-content/uplo ... ka_mil.jpg

Tak jsem vzal kontakt sprej, vše prostříkal, nabil baterii a měsíc a půl ok. Dnes jsem jel do Brna po staré hrbolaté cestě a po jednom skoku zase začala svítit.
V manuáluje napsané, že se s tím jezdit může, ale ne dlouhodobě a že je to v palivové soustavě.
Nemá s tím někdo zkušenosti?

Jinak mám 6dní nové svíčky a pal. soustava je projetá 100okt. benzinem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
twolive
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 389
Registrován: 01 dub 2012, 12:01
Bydliště: Přerov

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od twolive »

prej by to mělo indikovat vodu v nadrži
punto cabrio 90 1,6 8v 65kw mpi
cinquecento 1.1 8v asi 50 kw mpi
punto gt .. 1,4 8v turbo
stavba cabrio 2,4 20v 96kw td
rolandt
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 22 lis 2013, 17:17
Bydliště: vk

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od rolandt »

ta kontrolka hlasi poruchu v riadeni motora alebo emisii.
musis na diagnostiku a tak zistit co to nahodilo.
puntik 1,2 44kw striebro
mariska 1,9 77kw roso-ponete
akumoto -3kW
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od SpiritWolker »

twolive - to nemyslis vazne? ak si to myslel ako vtip tak sa zasmejema ja ja :lol:

noxi600 - na co mas manual na auto? je to tam napisane: porucha motora

porucha moze byt rozna, preto treba ist na diagnostiku kde sa vycita z pameti zavad

a nasledne sa podla zapisanej chyby ma opravit to co je pokazene na motore auta

ak to nezistis a neopravis a budes sa tak nadalej vozit tak riskujes poskodenie motora

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
noxi600
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 24 říj 2014, 20:52

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od noxi600 »

twolive to asi myslel u nafťáka. e tu ohledně toho pár diskuzí.

A manuál mám na čtění?? Je tam napsané: svítí-li trvale - signalizuje chybné fungovaní systému dodávky paliva/zapalování, které by mohlo vyvolat vysoké emise ve výfuku, možnou ztrátu výkonu, horší ovladatelnost a vyšší spotřebu.
Porucha motoru je opravdu velice upřesňující, děkuji za radu. Moc mi pomohla :wink:

A ještě detail, dnes ráno svítila cca 300m, pak jsem zastavil, nakoupil a hle, nesvítí.
Jestli někdo má s tím ZKUŠENOSTI, budu rád za každý tip. Děkuji.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od SpiritWolker »

:D :D :D och boze, naco je asi diagnostika? aby sa precitala aka zavada je zapisana v pameti zavad

mam ti ju precitat na dialku tepaticky z RJ motota?

kontrolka: signalizuje chybné fungovaní systému dodávky paliva/zapalování - to je predsa motor :D nic ine tam asi neni


chyby su zavazne a menej zavazne, podla toho kontorloku zapne a vyzenie ta na diagnostiku do servisu
na to tam ta kontrolka predsa je a nie aby si sa na nu pozeral ako na farebnu hudbu na magnetofone

chyba moze byt docasna, kontrolka nemusi byt pre tuto chybu aktivovana alebo sa rozsvieti a po nastarotvani prebehne samodiagnostika RJ motora a ak vsetky cidla davaju spravne hodnoty tak sa kontrolka nerozsvieti
ale chyba ostane zapisana v RJ a treba chybu na motore odstranit

chyba moze byt trvala, pre tuto chybu kontrolka sa aktivuje a uz nezhasne, chyba sa da zmazat len diagnostikou, a musi sa opravit dana zavada na motore

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
noxi600
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 24 říj 2014, 20:52

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od noxi600 »

[quote="SpiritWolker"][/quote]

Tak trochu nechápu, proč to tu píšeš :roll:
Zjednodušeně pro tebe:
1, vím co je diagnostika a ale hned tam nepojedu(jsou tam až v pondělí), psal jsem o ZKUŠENOSTI tady na fóru.Radit, ze je to v motoru, tak jeď do servisu umí každý.

2, chtěl jsem upřesnit závadu, tzn., že když jsem napsal závada v palivovém systému, jsem blíž problému a tvá rada: je to závada v motoru mi vůbec nepomohla. To je jak kdybys napsal, že závada není v podvozku ani v karoserii. A neuznáváš, že mi nejsi schopný poradit, tak asi tak.

Zítra uvidím, pak to sem hodím. Třebas tím alespoň někomu pomůžu :)
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od slabostka »

Zjednodušeně pro tebe:
1, vím co je diagnostika a ale hned tam nepojedu(jsou tam až v pondělí), psal jsem o ZKUŠENOSTI tady na fóru.Radit, ze je to v motoru, tak jeď do servisu umí každý.

2, chtěl jsem upřesnit závadu, tzn., že když jsem napsal závada v palivovém systému, jsem blíž problému a tvá rada: je to závada v motoru mi vůbec nepomohla. To je jak kdybys napsal, že závada není v podvozku ani v karoserii. A neuznáváš, že mi nejsi schopný poradit, tak asi tak.

- poradiť ti neporadí nikto od počítača lebo je to všeobecná hláška za ktorou môže byť chybná sviečka, kábel, cievka, lambda sonda, chybné čidlá, filtre, škrtiaca klapka,RJ .... proste x závad sa prejavia podobne takže tuná sa dotazovať v zmysle " toto svieti - kde je chyba " je zbytočné.... keby si opísal či to svieti stále, či je blbý štart, či kolíšu otáčky, ako si servisoval auto... to by možno - MOŽNO niekam naviedlo ale takto nula bodov. Tak sa nehnevaj, urob diagnostiku a ani to negarantuje že hneď budeš vedieť príčinu...
sporting speedgear r.v. 2000
noxi600
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 24 říj 2014, 20:52

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od noxi600 »

slabostka píše: - poradiť ti neporadí nikto od počítača lebo je to všeobecná hláška za ktorou môže byť chybná sviečka, kábel, cievka, lambda sonda, chybné čidlá, filtre, škrtiaca klapka,RJ .... proste x závad sa prejavia podobne takže tuná sa dotazovať v zmysle " toto svieti - kde je chyba " je zbytočné.... keby si opísal či to svieti stále, či je blbý štart, či kolíšu otáčky, ako si servisoval auto... to by možno - MOŽNO niekam naviedlo ale takto nula bodov. Tak sa nehnevaj, urob diagnostiku a ani to negarantuje že hneď budeš vedieť príčinu...

OK, ale já se nerozčiluju. Chtěl jsem radu těch co s tím přišli do kontaktu, ne poslat do servisu.
A jak jsem psal, už to nesvítí, startuje dobře, jede dobře(když svítila, tak netáhnul motor, ale jak zhasla- ok), ale je nepravidelný volnoběh.
Ráno jsem zjistil, že když při volnoběhu(zní to, jako když ŘJ snižuje otáčky až to jakoby začne chcípat ,ale hned je pak zvýší a zase hned snižuje a zase zvýší atd. Auto ani jednou nechcíplo, ač to vypadá, že dle zvuku každou chvíli chcípne. Ale jak píšu, volnoběh to udrží.) když při tomhle volnoběhu vypnu světla, je pravidelný. Jak je zapnu, začne zase haprovat, vypnu a v pohodě.
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od slabostka »

-- ako som písal od sviečky cez cievky smerom k RJ... u 8v boli často chybné riadiace jednotky...

tak napíš čo ste zistili...
sporting speedgear r.v. 2000
Uživatelský avatar
Jaroslav1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 399
Registrován: 06 říj 2010, 20:42

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od Jaroslav1 »

Toto kolísání dělá regul.nabíjení,při sepnutí jde alternátor ztíže,(zatíží motor)vypne a uleví motoru,běžná věc je to ok..když při tomhle volnoběhu vypnu světla, je pravidelný. Jak je zapnu, začne zase haprovat, vypnu a v pohodě.
FIAT PUNTO MK ll HLX 1,9 JTD 80/59KW. 9.99 5 dv.šedostříbr.meta.
slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od slabostka »

Jaroslav1 píše:Toto kolísání dělá regul.nabíjení,při sepnutí jde alternátor ztíže,(zatíží motor)vypne a uleví motoru,běžná věc je to ok..když při tomhle volnoběhu vypnu světla, je pravidelný. Jak je zapnu, začne zase haprovat, vypnu a v pohodě.
- táto odpoveď je presne dôkaz že x chýb sa prejaví rovnako... mne na 1.2 16v presne takúto vec spôsobila chybná RJ....
sporting speedgear r.v. 2000
noxi600
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 24 říj 2014, 20:52

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od noxi600 »

Chyba - něco v lambda.. proměřeno a je to prý dobré.
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od SpiritWolker »

noxi600 - no vidis ani to nebolelo :D toto fakt uhadnut nejde
inak L-sonda ma zivotnost 120.000-160.000km potom by sa mala vymenit za novu

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
noxi600
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 24 říj 2014, 20:52

Re: Pomoc.. Svítí tahle kontrolka...

Příspěvek od noxi600 »

No a já mám dvě :(
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“