Centralne uzamykanie modelu 2012

Moderátor: peta.smolik

alabamak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2015, 20:05

Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od alabamak »

Dobry den, chcel by som poradit ohladom centralneho uzamykania Dobla modelu 2012.Mam manual na model 2011 kde centralne uzamykanie je riadene po jednom vodici ( fialovy vo zvazku dveri vodica ).Uzemneni tohto vodica sa zamky odomknu a uzemnenim cez R=1K by sa mali zamknut. Ale u modelu 2012 mi to nefunguje. Viem mi prosim niekto poradit ako to funguje v tomto modeli ?
Reklama
 

panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od panaman1 »

to uz mas ten novy model? aj ten navod je na ten aktualny model? a aspon sa ti zamkne cez ten kabel?
alabamak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2015, 20:05

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od alabamak »

aspon myslim ze je to 2012 lebo obrazky co mam z 2011 mi nesedia.tak to je moj predpoklad. cez ten kabel viem auto odomknut, zamknut nie. skratovanim na zem sa odomkne tak ako u modelu 2011 ale zamknut ho neviem.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od panaman1 »

je to toto doblo? alebo ten starsi model? vacinou ide zmaknut a odomyka sa odporom...pripadne posli ako to vyzera pri poistkach
Přílohy
2012-Fiat-Doblo.jpg
2012-Fiat-Doblo.jpg (70.52 KiB) Zobrazeno 6266 x
alabamak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2015, 20:05

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od alabamak »

ano je to take, vsetko mi sedelo,aj konektor diagnostiky kde som napajal can bus ale 2011 ma spinac predneho kufra na pravej strane pri prane kde sa opiera kapota a na tom mojom uz nie je. mne sa praveze odomyka na kostru. a aj manual mam taky, len zamknut ho cez odpor neviem. od jedneho servisaka som sa dozvedel ze je to pin 56 na konektore co mi aj sedi, lebo som rozobral dvere sofera. bolo tam 5 vodicov.dva silovejsie a 3 nejake riadiace. ale aj tak s tym neviem pohnut.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od panaman1 »

aky alarm tam davas? aj to je relativne podstatne...a tie dva silnejsie ti idu do zamku teda do motorceka.. tie 3 budu zrejme kontakty spinacov.. cez tie silove si neskusal ovladat centralu? pretoze ked davas alarm co ide na can nie vzdy musis napajat centralne...na doblo mam navod na alarm kde sa napaja +, kostra a can. a to je alarm META. nic viac tam nezapajaju, a funguje s original dialkovym...este by som skusil ak mas moznost tak 620ohmovy odpor. to som nasiel na inom fiate..neviem ci nie ducato...
alabamak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2015, 20:05

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od alabamak »

ide o alarm Jablotron s GPS sledovanim a identifikaciou vodica. tym padom je identifikacia robena klucenkou Jablotronu. Teda moj alarm ma ovladat central. vsetko mi funguje okrem centralu. aby mi to fungovalo musim vediet ako sa central da aktivovat a tu sa dostavam k tym vodicom o ktorych piseme. ano aj ja som cital o 680 ohmoch ale ani to nejde, myslim ze ta hodnota nebude az taka presna. uz som skusal aj trimer tam dat. no a nic.
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od panaman1 »

a tie silove si skusal cez skusacku kostrou?
alabamak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2015, 20:05

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od alabamak »

vies ze ani neviem uz, velmi som na tie silove nepozeral, ale cely konektor som presiel so ziarovkovou skusackou a nic . iba dva signali co idu do dveri . obidve fungovali rovnako. rozdiel bol len v napati na tychto vodicoch. na jednom to bezalo okolo 0,2V a na duhom okolo 10,7V
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od panaman1 »

skus tie silove...pripadne mozno by stacilo dorobit pridavny motorcek...ale neviem ako by reagovalo s canom spolocne...ci by to zobral ako zabrete....teoreticky by mohol....
alabamak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2015, 20:05

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od alabamak »

takuto radu s motorcemkom som uz dostal, ale to je len take " ako nedorobene " . nechcem to tak robit. bud to bude tak ako ma alebo vobec. stale chodim okolo toho ako to funguje na 2011, co tam mohli urobit ze to nefunguje uz tak ?
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od panaman1 »

skusil by som tie silove.odkial mas ten navod? mohli to zmenit....ktovie...ja by som skusil tie silove. dufam ze zamok mas zavrety ked to skusas...hm? vies mi poslat ten navod? na mail? ja mam na na starsie dobla navody a na nove iba taky light metacky...aby som porovnal ci to nepasuje so starym...
alabamak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2015, 20:05

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od alabamak »

daj mail poslem
panaman1
Znalec
Příspěvky: 893
Registrován: 11 říj 2010, 20:09
Bydliště: ivanka pri dunaji

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od panaman1 »

alabamak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 31 led 2015, 20:05

Re: Centralne uzamykanie modelu 2012

Příspěvek od alabamak »

poslal som ti to co mam , ak ta nieco napadne daj vediet
Odpovědět

Zpět na „Doblo“