Punto 2 prehriatie , ventilator POMOC PROSIM REAGUJTE

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Samson858
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 27 lis 2013, 16:57

Punto 2 prehriatie , ventilator POMOC PROSIM REAGUJTE

Příspěvek od Samson858 »

Dnes sa mi stala taka vec, vychadzam z KE hore kopcom v kolone aut asi 15 min sme išli po metroch, zastavil som na semaforoch a zacitil som hnusny smrad, niečo ako spojka, pozriem na teplomer motora tak asi o pol štvrtiny toho useku čo maju punta vyššia teplota než je normalna (asi 97st), a k tomu červena kontrolka diagnostiky motora, ihned som odstavil na krajnicu, vypol motor otvorim kapotu, hadice nenatlakované, vod nevytiekla hladina taka ako ked som dolieval pred pol rokom novu chladiacu, od ventilatora chladenia ide dym, skusim pohnuť s vrtulkou no velmi tažko. To bolo v mieste kde kolona končila dalej som už išiel 50/90 a teplota bola v normale, došiel som 60km a teplota už nevystupila nad 90st, motor ma normalny tah tak ako pred tym ani nič podozrive na jazde nebadať, može sa niečo prejaviť neskor ? a kvoli sviatkom mam problem zohnať ventilator chladenia, mam provizorne možnosť zohnať motor z ventilatora chladenia z Punta 1. generácie, bude pasovať ?
Fiat Punto MK.2 1.2 8V 2000/08
Reklama
 

slabostka
Fiaťák
Příspěvky: 149
Registrován: 18 lis 2009, 17:38

Re: Punto 2 prehriatie , ventilator POMOC PROSIM REAGUJTE

Příspěvek od slabostka »

zadrel a zhorel ventilátor, prvá pomoc je v takom prípade zapnúť kúrenie naplno a otvoriť si okno ... radšej si zožente nový ten zo starého určite pasovať nebude... zatiaľ jazdite vonku je chladno nič sa nestane len očkom sledujte teplotu ak pojdete v kolone. Ja jazdím 5 rokov bez ventilátora ale už to idem poriešiť :oops:
sporting speedgear r.v. 2000
Samson858
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 27 lis 2013, 16:57

Re: Punto 2 prehriatie , ventilator POMOC PROSIM REAGUJTE

Příspěvek od Samson858 »

Jasné motor najskor neutrpel žiadnu ujmu, ventilator z punta 1. generacie sa nam podarilo prišrubovať ram sahary tak že je priskrutkovana na pevno a vrtula nedrie do chladiča proste tak ako to ma byť :) zajtra vyskušame či funguje vobec lebo je to zo staršieho auta, odpalilo mi poistku F06 a F07 nebola ani osadena, aj tebe svieti kontrolka motora na červeno ?
Fiat Punto MK.2 1.2 8V 2000/08
patriot99
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 211
Registrován: 05 úno 2012, 15:19

Re: Punto 2 prehriatie , ventilator POMOC PROSIM REAGUJTE

Příspěvek od patriot99 »

Kontrolku vymazes jen pres diagnostiku 8) Kontrolka motoru by mela svitit oranzove.... Myslim si, ze to je jen detail... Spis si nech kontrolku vymazat z pameti zavad.... :)
Fiat Punto 1.2 59kW
Samson858
Začátečník
Příspěvky: 33
Registrován: 27 lis 2013, 16:57

Re: Punto 2 prehriatie , ventilator POMOC PROSIM REAGUJTE

Příspěvek od Samson858 »

Takže, ventilator z 1. punta funguje, poistka bola vymenena, ventilator sa pri 90stupnoch zopol, a hned po zapnuti ventilatora sa červena kontrolka "check engine" stratila :) všetko je zas tak ako ma byť, vykon ma motor rovnaky čiže sme asi prežili bez trvalych nasledkov :) parada a ram sahary je teraz pripraveny aj pre ventilatory z punta I. alebo II. :)
Fiat Punto MK.2 1.2 8V 2000/08
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“