Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od the_miracle »

Chtěl bych se zeptat, zda to někdo řešil. Nechat to udělat originál fiat je asi nesmysl, ale našel jsem toto:
http://www.levnealarmy.cz/eshop/komfort ... id_block=1

To by asi mohlo být použitelné... Nemáte někdo zkušenosti? Díky.
Reklama
 

jarin
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 zář 2010, 09:50

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od jarin »

Ahoj.Já jsem sehnal asi před 3-4 rokama cely origoš zámky s motorkama za 2000.Jenom se to přehodilo a natáhly se dráty.Dávat jenom motorky - jestli to nebude drbačka.Akorát nevím,u koho sem to kupoval.Možná levnéalarmy,ale to si fakt nejsu jistej. :roll:
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od the_miracle »

Mám teď taky nabídku na 4 zámky... To ale pak je tedy jen klíčkový centrál, ne na dálku. No asi mi to nevadí. Chápu to tak, že se do řidičových dveří k tomu zámku dovede 12 V a to pak pokračuje ke každým dalším dveřím a když otočím zámkem, tak se to spustí tudíž všude? Samozřejmě to někde musí mít ještě kostru, ale to je možná sám ten zámek o sobě, když je na dveře, ne? Jaký je problém to rozvést ty kabely? Cesty jsou nebo se musí rozebrat půl auta? A zapojí se to na samostatnou pojistku? Díky.
jarin
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 zář 2010, 09:50

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od jarin »

Ahoj.Nevim cos sehnal,ale já měl u těch origo zámků na Pandu 4zámky(komplet)a kabeláž.Jelikoš jsem potom dodělával ovládání na dálku,tak nevim - mám tam ještě dvě krabičky.Jedna je ovládání dálky a ta druhá je menší(asi jak krabička od sirek) a ta byla asi u toho centrálu.Z ní vedou dráty do dveří řidiče a odtud do ostatních dveří.K řidičovy vedou 4 nabo 6drátů(už nevim) a do ostatních dveří 2.Myslim,že to tak nějak bylo.Musiš sundat plasty na všech dveřích a natahat dráty.K zadním dveřím pod prahama předních dveří a prostrčit tou gumou mezi sloupkem a dveřima.Vedou tam dráty k reprákům.+ dáš na stálej proud a kostru už někde chytneš.Brnkačka.Já se s tím drbal celej den.Potom ještě dokoupíš dálku,no a můžeš machrovat. :lol:
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od the_miracle »

Nakonec jsem koupil tu sadu z odkazu. Kabeláž mám rozvedenou, celkem to šlo. Jen mě zarazilo, že do zadních dveří vede konektor. V předních je jen pryžový tunel. Takže jsem ho musel provrtat, protože vést to okolo mi přišlo divné a asi by to dlouho nevydrželo. Zatím mám tedy jen kabeláž ke dveřím, říkám tomu první etapa. Zbývá tey namontovat serva do dveří a napojit na napájení/blinkry.
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od the_miracle »

Nevíte někdo, jak to napojit na blinkry?
PeNik
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 06 čer 2009, 16:05

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od PeNik »

Jako že dáš blinkr a ono tě to zamkne? :D
Fiat Panda 1.2 Dynamic + LPG
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od the_miracle »

Jo, o by bylo pěkné :-).

Samozřejmě myslím, aby to bliklo při zamknutí a odemknutí. Jsou tam dva kabely za diodou. Stačí to napojit na + levých blikrů a + pravých blinkrů, ale nevím, kde ideálně to udělat (v kterém místě). Ale jako není to nezbytné. Když to nepůjde, tak to holt blikat nebude.
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od radek.s »

Já jsem Seicenta odšrouboval spodní kryt páček pod volantem a napojil to na vodiče blinkrů kus od konektoru páčky blinkrů, zdálo se mě to nejmíň pracný. U Pandy by to mohlo jít taky tak.
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
jarin
Začátečník
Příspěvky: 23
Registrován: 03 zář 2010, 09:50

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od jarin »

Když jsem sundal plastové kryt prahu u řidiče,tak sem v tom svazku drátů našel 2 co vedou k zadním blinkrům a tam dálku napojil.Od té doby pěkně blikáme.
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od the_miracle »

Já už blikám taky. Ale jiný problém. Některé zámky se mi koušou v zamknutém stavu. Jediná možnost všechno rozebrat a pak to zase chvíli funguje. Netušíte někdo?
the_miracle
Začátečník
Příspěvky: 29
Registrován: 21 lis 2015, 10:28

Re: Dodělání centrálního zamykání Panda II 2008

Příspěvek od the_miracle »

Tak nakonec jsem sehnal origo zámky s motorky a připojil je na tu čínskou jednotku a dálku. Zatím to vypadá funkčně. Ťuk ťuk.
Odpovědět

Zpět na „Panda“