Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenené

Moderátor: peta.smolik

brun0
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015, 12:35

Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenené

Příspěvek od brun0 »

Zdravím,
viem, že sa to tu už riešilo, ale myslím si, že môj prípad je špecifický. Pri radení 1 a 2 som mal vážny problém, nevedel som ich tam niekedy skoro vôbec dať. Začal som od najlacnejšej varianty, a teda som vymenil prevodovkový olej. Žiadna zmena. Prevodovkový olej bol vymenený v neautorizovanom servis a bola mi tam daná alternatíva s rovnakým zložením, čo som sa dozvedel až po opätovnom telefonáte po výmene. Lanovody boli premazané. Potom som zistil, že pri väčšej zime musím po naštartovaní auto nechať zohriať, potom tam kvalty idú. Dnes som bol vymeniť lanovody priamo vo fiate. Radenie ide o poznanie lepšie ale aj tak to stále nie je ono. Na druhom aute (grande punto), čo máme ide radenie skoro samé. Môže tam byť problém s kulisou???? Synchróny sme vylúčili, pretože radenie nie je cez zuby vo fiate sa pozerali aj na spojky a povedali, že je v dobrom stave... Ďakujem za odpovede a komentáre.
Reklama
 

amiga
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 11 črc 2014, 20:13

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od amiga »

nenapisal si ake mas auto.. mne to tiez ide tazko riadit na mojom brave 1.6jtd,ked sa zohreje tak ide super..vymenil som original olej a bolo to lepsie. tiez neviem preco to tak je.. na novej crome mi to ide tiez samo. inak mam na diely jednu prevodovku na 1.6,kde to tiez slo samo..len nieco v nej zacalo rapkat pri zabehu,tak som ju vymenil..
fiat croma 1.9jtdm 88kw
brun0
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015, 12:35

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od brun0 »

No mám 1.6-tku, 77kW, myslím si, že to môže byť tou kulisou. Dnes som to znovu skúmal. Ešte musím doplniť brzdovú kvapalinu, to môže mať vplyv na spojku tak a potom ma už asi nenapadá nič. Akurát som si všimol, že predtým ako som to auto kúpil tak sa v ňom niekto už hrabal. Pod gumennou krytkou na spoji pri uchytení lanovody na prevodovku je nová matica s podložkami. Ešte možno niečo s tým. Problém by nebol v tom keby to šlo trošku z tuha. Niekedy tam neviem na prvý krát 1tku ani 2jku dať. Pri radení 3ky cítím akokeby seaný pohyb páky, akokeby tam niečo zle zaskakovalo. Myslím si teda, že by mohol byť problém s prasknutou kulisou.......Ak ti/Vám napadne niečo iné daj/te vedieť. Dík.
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od jano207 »

Mam sice 1,9 ale vyskytol sa mi problem s tazkym zaradenim hlavne 3 stupna.Vymena spojky nepomohla.Skusal som sa hrat s tym mechanizmom a ked som to trosku rozsteloval tak mi nesli radit 1 a 2 ked som to rozsteloval druhym smerom tak nesla 5 a spiatocka.Tvarilo sa to ako by ta paka nedociahla az k tym rychlostiam.Dal som to potom tak ako to bolo a pomohla mi az vymena oleja
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Maciak87
Fiaťák
Příspěvky: 85
Registrován: 15 úno 2012, 11:27

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od Maciak87 »

Ja mavam problem so zaradenim 1.prevodoveho stupna.Motor multiair 103kw..Problem pretrvava od novoty..Teraz najazdenych 65000km...Neriesim to...
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od rogi »

e-Learn nepíše nič? len tak bokom pri montáži laniek z radiacou pákou rychlosti sa postupuje, na prevodovke sa dá všetko do neutrálu, zacvaknú lanka na kĺby a potom sa dotiahne kulisa s radiacou pákou.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
brun0
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 14 zář 2015, 12:35

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od brun0 »

Môže byť problém napr. s brzdovou kvapalinou? Nedostatok alebo neviem čo, má to vplyv na spojku???
Uživatelský avatar
Picko
Fiaťák
Příspěvky: 95
Registrován: 14 črc 2013, 20:49
Bydliště: RS

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od Picko »

Mne sa tento tyzden zacal objavovat problem, ako pise jano207 - tazko zadarujem 3. kvalt, tiez mam 1.9 Multijet. Obcas ho viem zaradit pekne, no vacsinou mi ide zaradit len sekavo. Odporucate teda dat vymenit prevodovkovy olej + lanovody? Aby som neplatil zbytocne za celu spojku...
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od jano207 »

Spojka mi nepomohla.Vymena oleja mi pomohla.I ked mam dojem ze sa mi to este par krat stalo ale je to urcite menej.
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
Turok
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 28 říj 2009, 20:32

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od Turok »

možná bylbý dotaz.. ale ani v manuálu ani v reálu jsem nenašel místo kde se napouští/vypouští olej z převodovky. Případně mají brava měrku na kontrolu stavu?? Mám 1.4 benzín.
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Příspěvek od mr.brain »

Na převodovce je z čela kontrolní otvor na imbusový bit, poměrně velký M18 nebo M22. Vypouštěcí šroub je asi M8 úplně dole na převodovce,.vedle spodního silentbloku.

tady je foto i s postupem práce http://imgur.com/a/dLSTv" onclick="window.open(this.href);return false;
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
Uživatelský avatar
Vitaml
Všeználek
Příspěvky: 1218
Registrován: 26 pro 2015, 11:55
Bydliště: Brno

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od Vitaml »

Tak jsem si zrovna vyměnil přev. olej a byl jsem velice překvapen, jak to tam samo skáče.
Mechanik mi ho sice před 3/4 rokem vyměnil, ale nebylo to ono, kdoví co tam dal a jestli ho vůbec vyměnil, ale nějaký kýbl s olejem mi ukázal.
Ten, co jsem vylil byl dost kalný.
Dal jsem předepsanou Tutelu ZC 75 synth a je to paráda. Před tím mi sem tam nešla zařadit 1, nebo R, musel jsem povolit a znovu sešlápnout spojku.

Zase lituju toho, že jsem si to neuďelal sám.
vitaml@volny.cz
Fiat Punto 2 ELX - 1,2/8V, 2001, 125 tkm
Brno
Uživatelský avatar
heretic
Fiaťák
Příspěvky: 138
Registrován: 17 lis 2012, 12:07

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od heretic »

bud som slepý ale kadiaľ naliať olej do prevodovky som nenašiel akurát tak cez kontrolnú mierku ?
marea 1,8
bravo 2 1,9 mjet 120
jano207
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 243
Registrován: 30 pro 2008, 19:52
Bydliště: SK-NR

Re: Ťažké radenie - prevodovký olej, lanovody - boli vymenen

Příspěvek od jano207 »

Ja som ho lieval cez spinac spiatocky
EX-Fiat stilo 1,9 jtd 85kw.Momentalne Fiat bravo 1,9 mjtd 88kw
Uživatelský avatar
mr.brain
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 213
Registrován: 14 črc 2013, 09:30
Bydliště: ČR :)

Příspěvek od mr.brain »

Plní se přes kontrolní otvor.
exRenault 19 Chamade ('91 173 000>287 000+);
Fiat Bravo II 1.4 16V, Dynamic ('07 43 000>x);
Suzuki SX4 1,5 VVTi ('10 70 000>x);
Škoda Octavia II FL 1.6 TDI DSG 7q ('13 293 000>x);
diag. ELM327, VCDS
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“