Prosba o pomoc Automatická převodovka CVT

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Odpovědět
Mara188
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2017, 20:47

Prosba o pomoc Automatická převodovka CVT

Příspěvek od Mara188 »

Zdravím mám zvláštní problém a moc bych prosil o jakoukoliv radu co vyzkoušet nebo zkontrolovat.
Při ježdění s (Fiat Punto 1.2 16V 59kw automatická převodovka CVT) se najednou začal projevovat zvuk při brždění který je stejný jako při zařazením R ale jen jako pípnutí a bylo to vždy momentální nestalo se to vždy ve vzdálenosti cca 10 km tak 5x. Druhého dne se to začalo zhoršovat ve smyslu že při brždění najednou začali na displeji přeskakovat zařazené stupně D a R ale auto přitom normálně jelo na D a nic se nestalo někdy to přestalo a někdy zase zůstala svítit kontrolka automatické převodovky když se zastavilo a zařadilo se R tak kontrolka zase zhasnula a dalo se jet zase dál než se to objeví znovu (dalo se jet ve smyslu že jsem s kontrolkou nechtěl pokračovat v jízdě jinak by to asi šlo). Olej v převodovce je nový a je ho tam dost auto má poměrně málo najetých kilometrů. Při dalším pozorováním jsem zjistil že když je převodovka na stupni P a několikrát se zmáčkne brzda tak se někdy stane že na to hned začne taky svítit kontrolka automatické převodovky ale to je horší případ protože i po vypnutí motoru a opětovném nastartování pořád svítí a zhasne pouze tehdy když se tam zařadí nějaký stupeň který ale provazí kopnutí do převodovky. Při jízdě na +- se tento problém nikdy nestane. Omlouvám se za román ale věřím tomu že lépe dokážu takto popsat problém a najdou se ochotný lidi pomoct Děkuju!!!!
Reklama
 

Uživatelský avatar
rossi
Znalec
Příspěvky: 802
Registrován: 10 zář 2008, 16:07
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Prosba o pomoc Automatická převodovka CVT

Příspěvek od rossi »

jestli to dela pri brzdeni,zameril bych se na brzdovy spinac.
ten ma dost podstatnou sovislost s automatem.
Rossi
Fiat Punto 1.6Mk1 90 ELX resuscitován
AUDI A6 3.0 Quatro 2002
Mara188
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2017, 20:47

Re: Prosba o pomoc Automatická převodovka CVT

Příspěvek od Mara188 »

dneska jsem ho zkusil vyměnit a problém trvá někdo už mi poradil že by to mohlo dělat špatně ukostřený světlo a když si vzpomenu dneska jsem vypozoroval že to dělá i při dotyku pravýho blinkru to znamená že všechny věci spojuje zadní pravé světlo tak snad zítra při opravě už jdu na jistotu.
Mara188
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 21 bře 2017, 20:47

Re: Prosba o pomoc Automatická převodovka CVT

Příspěvek od Mara188 »

ale i tak děkuji za reakci a radu.
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“