Motor Doblo 1.2 benzin

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 led 2007, 12:52

Motor Doblo 1.2 benzin

Příspěvek od »

Odešel nám motor. Marně sháním nový
do Doblo 1.2 benzín 8 ventilů r.v. 2001.
typ motoru 223A5000. Prý není shodný
s Puntem? Nemáte někdo něco doma?
V jakém typu je stejný motor?

Dík za radu
Reklama
 

lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Noo, tento motor je sice Fire, jednobodka, totozny s Puntem, ale ma tusim 65 koni, ma jinou vacku. A proto se to lisi typem, cili tam nemuzes prdnout motor Puntackej. Jinak je to uplne stejny. Samozrejme pouzit urcite pude, pasovat bude, fungovat bude, ale STK bys nemel projit. Daval se jenom a pouze do Dobla. Cili je temer nesehnatelny. A co se proboha mohlo pos..t na tomto motoru? Pokud mas neporusenej blok, tak pouzij blok s vyr. cislem ze staryho a sezen si jednadvojku z Punta a zkompletuj to. To je realny reseni.
Hustokrutost
doda
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 05 zář 2006, 09:30
Bydliště: nedaleko Trutnova

Příspěvek od doda »

ono těch 1-dvojek taky moc není kdysi jsem našel tuhle stránku http://www.autoapk.cz/bourac.html
něco tam maj třeba se snima dá dohodnout
m6564xp
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 19 úno 2006, 20:55
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od m6564xp »

Dobla 1.2 docela trpí na kliku, takže pokud Ti klepe, pasuje tam klika z Punta 1.2 75 PS (osobně vyzkoušeno !!! ). Občas tam ale tečou i vodní pumpy, jako u Punto II, tak záleží na tom jak moc jsi ho "utáhnul" bez vody, pokud se zakousnul tak opravdu už není asi další pomoci. Osobně jsem dělal 2 motory na Doblech, a jednou to byla ta jmenovaná klika a podruhé ta vodní pumpa. Punta II jsem uvařená s vadnou vodní pumpou dělal už snad 4 ... Zajímavé je, že to byl pokaždné 8 ventilový motor.
Mitsubishi Pajero 3.2 DID
minarčík vladimír
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 19 led 2011, 09:41

Re: Motor Doblo 1.2 benzin

Příspěvek od minarčík vladimír »

dobrý den , 30.12.2010 mi odešel taky motor 1,2 8 v , byla to vyrobní vada odlitku bloku . samozřejmě doblácký motor je nesahnatelný. dneska jsem doblíčka dovezl domu ze servisu, pasuje tam 1,2 8 v z PALIA.
Odpovědět

Zpět na „Doblo“