Problém s motorekem el. stahování okna

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
KoJaK
Začátečník
Příspěvky: 37
Registrován: 13 zář 2006, 20:07
Bydliště: Mikulovice u Jes.
Kontaktovat uživatele:

Problém s motorekem el. stahování okna

Příspěvek od KoJaK »

Zdarec. Mám problém s el. stahovaním okna u řidiče. Motorek jede, ale sklo se po cca 15cm klidného a normálního stahování zastaví, a začne to mlátit ( motorek jede, jako kdyby přeskakovaly zuby ). Z této polootevřené pozice to jde normálně zavřít, ale po dovření okénka by při stisknutí tlačítka ovládání se nemělo nic dít, mě ale chce motorek dále zavírat už zavřené okno a opět se ozývá to mlácení. Když zaseklé polootevřené okénko lehce zatlačím dolů, znovu se v klidu rozjede a znovu po cca 15cm se zastaví se stejnými příznaky a tak furt dokola a do úplného stažení. Při uzavírání se to chová stejně, ve stejných místech.

Měl jsem dveře rozdělané a zkoumal jsem mechanické zábrany v pojezdu oknu, nic jsem samo nenašel a tak dalším pozorováním jsem došel k názoru, že jsou nejspíše v onom mechanismu s motorkem vylámané zuby na kole a když přijdou tyto zuby na pastorek je ámen. To si jen myslím, kdyby to bylo jinak, byl bych rád.

Rád bych to vyměnil, pač mě to fakt otravuje, ale chci se zeptat, jestli má někdo s tímto nějakou zkušenost ( s výměnou ), jestli je to piplačka nebo to průměrně zdatný technik zvládne, popř. jestl ise to musí vyměnit celé, nebo jde nějak vyměnit jen ten motorek s převodovkou.
FIAT BRAVO 1.6 v16 SX100 rv.10/97
Reklama
 

mara2503
Začátečník
Příspěvky: 13
Registrován: 06 pro 2006, 21:30

Příspěvek od mara2503 »

vypadá to na ty zuby aspoň se to tak jeví,ale čeká mě kompletní přestrojení dveří, a taky se toho bojim ,když jsem to viděl
Lock001
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 17 pro 2006, 18:57

Příspěvek od Lock001 »

Zdatny technik to zvladne ale ako vravis je to piplacka musi sa demontovat aj okenna tabula tak ze sa vyvesi naspodu z plastikoveho drziaka a po ciastocnom stiahnuti vnutorneho i vonkajsieho tesnenia tabulku vytiahneme tak ze najostrejsi uhol pri zrkadle naklonime dopredu kusok spustime celu tabulku a vytiahneme smerom von-chap- zvonku montaz je opacna potom uz vytiahnes konektor a 5 skrutkami uvolnis okenny spustac da sa vymenit i opravit zalezi na tebe- praci zdar
apache 17
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 07 črc 2007, 21:39

Příspěvek od apache 17 »

Mám podobný problém,mechanizmus som rozobral aj bez vybratia okna.
Výrobca tam inteligentne vtrepal kovové hnacie ozubené koleso a plastové hnané,takže ho zodralo.
Vo Fiate chcú za mech.15 000sk,takže som okno podoprel dreveným kolíkom a čakám,kedy mi nové umelé koliesko spadne z neba. apache 17 :?
filipus
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 21 bře 2007, 15:07

Příspěvek od filipus »

Jestlibude nekdo mit zajem,mam stahovani i z motorkem na obe okna.cena dohodou.
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“