HELP - hluky z motoru, při sešlápnuté spojce je ticho

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Marčelino
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 15 led 2006, 14:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HELP - hluky z motoru, při sešlápnuté spojce je ticho

Příspěvek od Marčelino »

Mám Punto mk 2 1.2 16V 2000 pár dnů a při volnoběhu mi motor mirně klepe ale pokud zmáčknu spojku je ticho neví někdo co to může být ? to klepání není moc velké ale při vypnutém rádiu je slyšet tak jsem trochu nervozní díky moc
1.2 16V HLX
Reklama
 

Carlos
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 26 lis 2006, 12:25

Příspěvek od Carlos »

Že by spojkový ložisko?
Marčelino
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 15 led 2006, 14:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marčelino »

je to možné ale je to zvuk jako ventilu -přerušovany není hučivý možná je to jen moje velká snaha hledat chyby
1.2 16V HLX
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Spojkovy lozisko. Pokud to neni extra hlasity, nebo pokud nepiska, tak to neres a jezdi.
Hustokrutost
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

lacin píše:Spojkovy lozisko. Pokud to neni extra hlasity, nebo pokud nepiska, tak to neres a jezdi.
To je u punta pomerne normálne.Robí to nepravidelný volný chod motoru a rozklepe zuby v prevodovke na predlohovom hriadeli.Mne to robilo až kým som nepredal a novému to robí dalej a nabehalo to už takto vyše150 000Km.Inač je to väčšia vôla medzi zubami a tú nezmeníš len výmenou obalu a to môžeš trafiť na ešte horší.
Marčelino
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 15 led 2006, 14:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marčelino »

Jo je to spojkové ložisko :( jen mě zajima jak dlouho to může vydržet jestli to mam měnit a tím pádem přitlačak a lamely že?
1.2 16V HLX
dusansponar
Začátečník
Příspěvky: 15
Registrován: 22 bře 2006, 20:14

Příspěvek od dusansponar »

Také mi to klepe na Puntě(98),ale ne vždy.Při sešlápnutí spojky klepání přestane.Jak se tady píše,mělo by to být tím spojk. ložiskem.Po ujetí několika km(zahřátí motoru) klepání zmizí.Bylo mi řečeno mechanikem,že to není nic hroznýho,že mám bez problému jezdit dále. čauki
Radus
Fiaťák
Příspěvky: 94
Registrován: 17 úno 2006, 11:10
Bydliště: JM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radus »

Mě to dělá to samý mam Punto 1,1 55S :?
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Me to taky rachotilo asi 40 tis. km, pak zacalo piskat, tak sem si rekl: je cas... Nahodil sem v klidu bez nejakyho kvaltovani novou spojcicku a je chvilku klid... :-)
Hustokrutost
Marčelino
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 15 led 2006, 14:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marčelino »

Je tam nějaký fígl u výměny spojky na 1.2 16V r.2000 na který bych neměl zapomenout koupil jsem sadu od VALEO a jdu na to pokud o něčem víte napište dííky :wink:
1.2 16V HLX
.káca
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 zář 2006, 17:45
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od .káca »

Převodovka,taky mi to dělá,spojka to určitě neni,nalil sem tam ECOLUBE,stojí něco kolem 4stovek a na 15tis.km byl pokoj a už to dělá zas,tak na to kašlu.
doda
Začátečník
Příspěvky: 12
Registrován: 05 zář 2006, 09:30
Bydliště: nedaleko Trutnova

Příspěvek od doda »

mám Doblo 1.9D a dělá mi to podobné věci občas to klepne ať mám nebo ne sešlápnutou spojku a kolísnou otáčky natolik že je vidět pokles na hlavních světlech. Většinou když je studený motor. Zatím jsem to ještě neřešil.
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Marčelino píše:Je tam nějaký fígl u výměny spojky na 1.2 16V r.2000 na který bych neměl zapomenout koupil jsem sadu od VALEO a jdu na to pokud o něčem víte napište dííky :wink:
No figl ani ne. Odstroj si to kolem prevodovky, cili sundej baterii, vsechno poodpojuj do prevodovky, at ti ji nic nedrzi. Na leve strane povol poloosu v tehlici, vyzuj spodni cep a tehlicu odklon, abys mohl vytahnout poloosu. Druhou poloosu jenom odpaskuj, ta se vyzuje. Vytahnes starter, odmontujes kryty na setrvaku (na to se zapomina), vysroubujes srouby drzici prevodovku na motoru. Jeden si tam nech, aby ti to nevyskocilo ven... :-) Odpoj vyfuk od motoru (myslim jenom to spodni koleno od svodu). Pak si podloz motor treba pod vanu, odsroubuj zadni silentblok na prevodovce, predni silentblok na prevodovce a pomalu spoustej motor dolu. Zacne se naklanet prevodovkou dolu. Vysroubujes posledni sroub a tahas... :-) Vymenis spojku a to cely obracene...
Hustokrutost
Marčelino
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 15 led 2006, 14:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marčelino »

Tak a spojka je nová :lol: přítl. talíř byl nerovnoměrně opotřebován a ložisko hyn :o ale je vše nové od Valea a je to znát a moc a ten hluk se ztišil ale nezmizel zkusím vyměnit olej v převodovce a uvidím ale už to řešit nebudu auto šlape super
1.2 16V HLX
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No vidiis. To, ze to jeste trochu rachoti uz muze zpusobovat lozisko na hnacim hrideli na prevodovce. To se taky muze casem unavit. No a mrkni na ten olej, jestli je ho tam dost.


A jeste jedna rada: moc to poslouchas... :-D :-D
Hustokrutost
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“