vyplach motoru

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
jonas
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 05 říj 2006, 15:33
Bydliště: Medlešice
Kontaktovat uživatele:

vyplach motoru

Příspěvek od jonas »

zdarec chlapi chci se zeptat cim se da vyplachnout motor myslim zevnitr od oleje kdyz vymenim olej x za olej y dik za odpoved
Mam fiat cinguecento 0.9 sx
Renault 21 2.2 gtx 79KW (107ps) trhac asfaltu , elektrony z renault clio baccara 1 185/60/14
Reklama
 

MVF
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 30 lis 2006, 15:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MVF »

všude v autopotřebách se prodávaj odmaštovače motorů, to celkem pomáhá. Návod je na lahvičce, ale vyplachovat motor tlakovou pistolí (např.) se může udělat, jen když zakreješ elektrosoučásti (alternátor, baterii apod.)
Fiat hombre
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

No jonas myslel asi vyplach zevnitr, ze? Existujou pripravky, ktery nalijes do staryho oleje, nechas to deset minut problafkat a pak vypustis. Nikdy jsem to ale nepouzival, myslim, ze pokud tam nebyl olej stotisic tak to neni potreba.
Hustokrutost
jonas
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 05 říj 2006, 15:33
Bydliště: Medlešice
Kontaktovat uživatele:

odpoved

Příspěvek od jonas »

no jasny zevnitr kamos si koupil new car a nevi co tam bylo lito za olej tak to chtel vyplachnout a nalejt nonej olej ale dik za radu
Mam fiat cinguecento 0.9 sx
Renault 21 2.2 gtx 79KW (107ps) trhac asfaltu , elektrony z renault clio baccara 1 185/60/14
MVF
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 30 lis 2006, 15:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MVF »

Aha, zevnitř... tak to mně nedošlo... :oops: No jinak myslim, že ten výplach neni moc potřeba, to bys fakt musel na tom oleji najezdit asi 40 tisíc. Jinak ale neni dobrý, když jsi měl doteď např. plně minerální olej, dávat tam syntetickej... Protože prej nějak pak to neni dobrý pro ten motor a pro těsnění.. já přesně nevím, ale už jsem to několikrát slyšel. Jak od známích tak i v neznačkových i značkových autoservisech...
Fiat hombre
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

MVF píše:Jinak ale neni dobrý, když jsi měl doteď např. plně minerální olej, dávat tam syntetickej...
tak tak olej ma odlisnou viskozitu a je uren predevsim pro moderni motory tedy ten synteticky.....kdyz ho zamenite za mineral bude se dostavat pres krouzky a bude se spalovat....a loziska ho budou vytlacovat.....nevytvori olejovy film a loziska se pujdou kov na kov.....motor vydava hrozne zvuky..... :arrow:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Odpovědět

Zpět na „Cinquecento“