HELP - dialkove/potkavaci svetla:poruchy,prepinani...

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

HELP - dialkove/potkavaci svetla:poruchy,prepinani...

Příspěvek od ygzo »

Som si vsimol ze semtam mi prepina nejako divno stretavacie na dialkove svetla.
Standradne ked mam stretavacie tak mi svietia tie dve ziarovky za sklennou sosovkou + ta malicka obrysova. Ked prepnem na dialkove, tak ziarovky za sklennou sosovkou zostavaju svietit a k nim sa zapnu este tie dve ziarovky v tom vacsom reflektore. Tak by to podla mna aj malo byt.
Ale semtam (1 z 5 krat) mi ako dialkove svetla zapne len tie ziarovky vo velkych reflektoroch a tie za tymi sosovkami sklennymi zhasnu. Vacsinou ked znovu prepnem na stretavacie a opat na dialkove, uz svietia v obidve ziarovky.

Cim by to mohlo byt? Nejaky kontakt v packe prepinania? Alebo nieco ine?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Reklama
 

cali
Začátečník
Příspěvky: 44
Registrován: 19 srp 2006, 19:13

Příspěvek od cali »

sevas mne robi to iste
Long
Fiaťák
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2006, 19:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Long »

uz se to tu resilo

Dela to skoro u vsech Punt mkII, spatnej kontakt v pacce. Oprava neni mozna protoze celej modul dvou pacek je zalitej pod volantem v plastu. Meni se jako jeden dil, origo cena novyho raketa. Z bouracky par tisic ale zas se musi vybrat presne packy podle verze a stejne neni jisty ze bude fungovat.

Nejlepsi to neresit a obcas se hol musi dalka pustit nekolikrat, aby zustalo svitit vsechno.
Fiat Punto II HLX 1,2 16V
dedo.miki
Fiaťák
Příspěvky: 197
Registrován: 04 led 2007, 16:35
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Long píše:uz se to tu resilo

Dela to skoro u vsech Punt mkII, spatnej kontakt v pacce. Oprava neni mozna protoze celej modul dvou pacek je zalitej pod volantem v plastu. Meni se jako jeden dil, origo cena novyho raketa. Z bouracky par tisic ale zas se musi vybrat presne packy podle verze a stejne neni jisty ze bude fungovat.

Nejlepsi to neresit a obcas se hol musi dalka pustit nekolikrat, aby zustalo svitit vsechno.
Súhlasím ,len ja som už aj rozobral a opravil, ale to odporúčam len hodinárom je to strašne komplikované.Ale dá sa.Ved pokazené sa už nedá pokaziť.
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

No super, aspon som neni sam co mu to robi :)
Inak co mozem porovnat, tak mame doma 10 rocne Mitsubishi Lancer, teraz som si kupil 7 rocne Fiat Punto. Punto sa mi paci, 16V motor je dost dobry, pruzny, radost s nim jazdit, ale co sa tyka mechanickych dielov a asi aj elektriky, tak to japonec je japonec. V punte je vsetko take menej presne, vrzgajuce, viacej vole maju vsetky ovladace atd.

Nevadi mi to, ratal som s tym ze ked kupujem ojazdene, ze chyby nejaka budu. Ale kvalitou spracovania sa mi zda to punto oproti tomu nasmu japoncovi o par rokov po zadu a to je v skutocnosti este novsie :)

Inak dnes mi prestal svietit cely pravy reflektor, som to len tak po tme pozeral ze poklepem po nom ci neni nejaky studeny spoj a zistil som ze je odpojeny cely taky velky konektor zo svetla, ale sak jako inak to co ho tam ma drzat, tak to je ulomene.... Snad to pojde nejako fixnut zajtra po svetle, dnes som to neriesil uz po tme. Fuj, plastove veci su v tom punte ozaj na ho.no :)
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

ygzo: ak ta to potesi, tak teraz to zacalo robit aj mne :cry: a mna to netesi... snad sa to nezhorsi tak, ze to nepojde prepnut vobec! stalo sa to uz niekomu?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Hm, ved ale podla mna, ked prepnes dialkove, stretavacie maju zhasnut, a nie svietit dalej. Je to aj v navode tak napisane..
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

neskumal som, ze ked to je "zle prepnute" tak co v skutocnosti svieti. prejavuje sa to zvnutra tak, ze vidim na dialku dopredu, ale do bokov vobec...tak sa domneivam, ze svietia iba dialkove a stretavacky nie... ale nepozeral som to...
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Ano, ale v navode je pisane, ze ked zapnes dialkove, tak sa stretavacky vypnu :)
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Ano, ale v navode je pisane, ze ked zapnes dialkove, tak sa stretavacky vypnu :)
Streatavacie ziarovky musia zostat svietit a tak to aj je, inak by cesta bola slabo osvetlena keby svietili len dialkove ziarovky. Je to tak nejako nasmerovane tie reflektory.
V navode je to asi sprosto napisane - ono v podstate dialkove=stret.ziarovka+dialkova ziarovka a stretavacie=stretavacia ziarovka a teda navod ma aj pravdu ked si to tak zoberies :) (plati to pre reflektory H7+H7)

Tie packy proste vynechavaju a vymienal by som ich az keby neprepinali vobec, ale to sa snad nestane. A uz mi to robi ozaj len ojedinele a ked znovu prepnem svetla uz je to OK, da sa s tym v pohode zit.
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Edit: vsetko beriem spat :lol: Teraz som to bol skusat, tak svietia aj aj ... kua a minule vecer mi svietili iba dialkove :oops: :shock:
Punto MK2 1.2 8V ELX
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ygzo »

Arrow79 píše:Edit: vsetko beriem spat :lol: Teraz som to bol skusat, tak svietia aj aj ... kua a minule vecer mi svietili iba dialkove :oops: :shock:
Nooooo :) Lebo mas tiez nas spominany problem s prepinacom :) Ono to vela ludi na putnasoch mava, takze to je udajne bezna chyba, zije sa s tym :)
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Nevadi.. ono, ked to ma vacsina ako chybu, tak to treba prehlasit za funkciu a bude ok :lol: :idea:
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
Jenda01
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 258
Registrován: 01 zář 2006, 09:46
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jenda01 »

Já už jsem jednou celé páčky měnil. Nejdřív to dělá jen občas a nakonec když přepneš na dálkové tak všechno zhasne v noci fakt super.
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

to sa moze stat ze zhasnu vsetky v noci? :shock: tak to by nebolo 2x prijemne... a ked si to vymeil, tak to fungovalo v potho? teda da sa to menit bez problemov?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“