Mám čerstvě Multiplu a potřebuji nějaké info

Autoservisy, údržba, náhradní díly, vrakoviště, obchody

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Mám čerstvě Multiplu a potřebuji nějaké info

Příspěvek od pacholda »

Tak jsem ve středu vstoupil do vašich řad zakoupením multi 1,6 16V. Pořídil jsem si toto auto z čistě praktických důvodů - narození třetího potomka. Předtím jsem měl Fabii se ketrou nebyl žádný zásadní problém, proto doufám, že mi mulťa bude dělat jenom radost. Potřeboval bych ale nějaké informace:

1. na horní straně sloupku řízení - pod volantem je nějaká "kontrolka", která vypadá že tam vůbec nepatří. Zabliká na mě vždy když zapnu blikač. Nevíte někdo co by to mohlo být?

2. dají se někde koupit ochranné plasty na sedačky? Ty původní jsou už v dezolátním stavu.

3. nevíte o dobrém servisu v okolí Trutnova?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Reklama
 

Dodo-multipla
Fiaťák
Příspěvky: 162
Registrován: 25 lis 2005, 09:44
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Dodo-multipla »

bod 2.
zeptej se primo ve fiatu, ptal jsem se na ruzne plasty a nestalo to zas tak moc penez
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Díky za radu, zeptám se.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Re: Mám čerstvě Multiplu a potřebuji nějaké info

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

pacholda píše: pod volantem je nějaká "kontrolka", která vypadá že tam vůbec nepatří. Zabliká na mě vždy když zapnu blikač. Nevíte někdo co by to mohlo být?
......že by kontrolka blikače :idea: ...??....... :lol: :lol: ...... :arrow:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

U žádnýho jinýho auta jsem to neměl. Že by do FIATů dávali jednu kontrolku do kapličky a druhou na ten sloupek řízení?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Poool
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2006, 08:48
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Poool »

bod 1) žádnou takovou kontrolku tam nemám, možná, že tam ta tvoje opravdu nepatří, blikače mám jenom v kapličce.

bod 3) mám žábu od června, zatím jsem byl v servisu jen jednou (rozvody, filtry, svíčky, olej, silentblok na př. nápravě) a byl jsem přímo u nás ve Dvoře Králové v servisu u p. Bednáře - neznačkový, ale byl jsem moc spokojenej.

jakou máš barvu, abych věděl až se potkáme.

1,6 16V, tmavě modrá, stříbrné lišty
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Dík za tip na servis nemáš na něj i telefonický kontakt.

Jinak mám tmavě modrou metalízu a jsem z Hostinného, tak se třeba někde potkáme.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Poool
Začátečník
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2006, 08:48
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem

Příspěvek od Poool »

číslo mám, 603 477 368, pokud vím, jezdí k němu Multiply 2 - moje a jedno JTD
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Dík za číslo.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Tak jsem se byl zeptat na plastové kryty sedadel přímo ve Fiatu. Za oba kryty prostředního zadního sedadla a po jednom krytu na obě krajní zadní sedadla bych zaplatil - bratru 1400kč (zaokrouhleno). Jeden kryt stojí v průměru 350kč. To radši budu jezdit s rozbitými a těch 1400 investuju do oleje.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Lubo-KE
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 22 čer 2007, 13:41

Příspěvek od Lubo-KE »

Nazdar no presvedčil som ocka na Fiata :D a to bol ich odporcom takže no ale muselo byt po mojom :-) mame Multinku 1,9 JTD 105 Ps a nejako stále mi pískajú parkovacie senzory :cry: nefinguje sťahovanie vodičovho okna a neviem ako fungujú ostrekovače svetlometov za rady vopred ďakujem inak sme veľmi spokojný aj keď sme najazdili zatiaľ len 800-km ešte musím vymeniť čerstvo zdedený Hyundai Accent za Punto a budem total spokojný :D
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Lubo-KE píše:Nazdar no presvedčil som ocka na Fiata :D a to bol ich odporcom takže no ale muselo byt po mojom :-) mame Multinku 1,9 JTD 105 Ps a nejako stále mi pískajú parkovacie senzory :cry: nefinguje sťahovanie vodičovho okna a neviem ako fungujú ostrekovače svetlometov za rady vopred ďakujem inak sme veľmi spokojný aj keď sme najazdili zatiaľ len 800-km ešte musím vymeniť čerstvo zdedený Hyundai Accent za Punto a budem total spokojný :D
Senzory většinou pískají, když je tam tažné zařízení. Dost často pomůže, když se z koule sundá krytka...

S oknem neporadím, ale zkusil bych asi vrakáč...

Ostřikovače světlometů bych neřešil, je to pěknej žrout kapaliny. Jinak by správně měly stříkat s ostřikovačem předního skla při rozsvícených světlech...
marcel.pce
Fiaťák
Příspěvky: 159
Registrován: 09 srp 2006, 10:44
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám čerstvě Multiplu a potřebuji nějaké info

Příspěvek od marcel.pce »

"na horní straně sloupku řízení - pod volantem je nějaká "kontrolka", která vypadá že tam vůbec nepatří. Zabliká na mě vždy když zapnu blikač. Nevíte někdo co by to mohlo být?"

Je to jen tip: mnohokrát jsem se setkal s tím, že vozidla z německa, pokud mají tažné zařízení, jsou také dovybaveny kontrolkou funkce směrovek přívěsu. Ono se to i chovalo tak, jak popisuješ - při zapnutí směrovek to probliklo a pokud byl připojen přívěs a žárovky byly OK, blikalo to. Nepíšeš, jestli máš tažné zař., jestli ne, tak bůh suď.
MULTIPLA 1,9 JTD 110/81kW, 2001
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Dík za tip, ale tažné zařízení nemám. Už jsem si na kontrolku zvykl a neřeším to.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
stillo
Fiaťák
Příspěvky: 57
Registrován: 25 pro 2007, 12:54
Kontaktovat uživatele:

Nová Multipla 1.6 16V 2007

Příspěvek od stillo »

Pred týždňom som sa stal majiteľom novej Multiply 1.6 16V, krvná skupina "chladničkári". Pamätám sa, ako som pred viac ako 10 rokmi stál pred Multiplou na autosalóne a otváral oči.

Rád by som sa s Vami podelil s prvými skúsenosťami po 700km.


Potešilo ma, že palubná doska je tmavosivá-až čierna (a bez textilného materiálu). Neviem, či je to tak aj vo verzií ACTIVE.

Drobné NEVÝHODY:
- mám 178cm, ale ani pri najnižšej polohe sedačky vodiča a volante v najvyššej polohe sa nevyhnem tomu, že pri nastupovaní narážam stehnami o volant (nie, obézny nie som ;-p). Pri Pande taký problém nebol.

- regulátor nastavenia sklonu reflektorov nie je podsvietený, takže počas jazdy v noci nemáte šancu skontrolovať alebo meniť nastavenie.

- dolné panoramatické zrkadlo nie je nastaviteľné a zobrazuje zľava predbiehajúce autá do výšky hornej hrany dverí.

- Akosi mi chýba 6. rýchlostný stupeň pri jazde na dialnici (u Stilla Wagon sa aspoň dá v za príplatok objednať). 4000 ot/min pri 130km/h je zvukovo priveľa.

- presunutie zadného stredného sedadla do polohy najviac vpredu vyžaduje vytiahnutie hlavovej opierky (prekáža chladnička pri nasadzovaní sedadla na 1. úchytný bod)

- otváranie prednej masky motora je pre FIAŤákov zvyknutých na Punto I a Pandu II gymnastikou (chýba dvíhacia páčka na pravej strane od zámku)

- káble od kladného pólu batérie je možné uvolniť iba nástrčným klúčom (spredu), bežným ramenným to je umenie.

VÝHODA:
Je to MULITPLA! ;-))) a je "vysoko infekčná" - nehce sa z nej vysadať :-))

Teším sa na stretnutie s ľudmi "MUTLIPLA positive" nielen na cestách.
Prajem Vám veľa šťastných km a príjemných chvíľ v talianskej izbe na kolesách ;-)
Multipla 1.6 16V, 12/2007
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Servis“