motor

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
FR4NK!3
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 25 bře 2007, 16:18

motor

Příspěvek od FR4NK!3 »

Zdravim ... prosím o radu ... mám cinqe 899 ccm 29 kw.
Po nastartování se mi rozsvítí kontrolka od vstřiků nebo od řídící jednotky... uplně vlevo nahoře. Po chvíli zhasne ... při přidání plynu se zase rozsvítí. Při prudkém přidání a ubrání má motor tendenci zdechnout ... dusí se nejspší palivem. Za jízdy jsem nějaký rozdíl nepoznal třeba ve ztrátě výkonu. Z výfuku jde nespálené palivo, svíčky jsou černé. Na odpojení lambda sondy motor nijak nereaguje. Z oleje mi připadá že jde cítit benzín. Děkuju za rady nebo nápady čím by to mohlo byt.
Reklama
 

stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

Podle me to bude rozbitý... :lol: .... :arrow:
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
FR4NK!3
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 25 bře 2007, 16:18

Příspěvek od FR4NK!3 »

Hmm díky to sem fakt potřeboval slyšet :(
jonas
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 05 říj 2006, 15:33
Bydliště: Medlešice
Kontaktovat uživatele:

odpoved

Příspěvek od jonas »

zdarek je mozny ze mas v prdeli pistni krouzky nebo ventili jestli ti tam de teda olej myslim do spal. prostoru jak rikas ze mas cerny svicky jinak me zatim nic nenapada cuss a preju rychli opraveni
Mam fiat cinguecento 0.9 sx
Renault 21 2.2 gtx 79KW (107ps) trhac asfaltu , elektrony z renault clio baccara 1 185/60/14
Matesxxx
Fiaťák
Příspěvky: 185
Registrován: 12 zář 2006, 21:42
Bydliště: Benešov u Prahy

Příspěvek od Matesxxx »

Tak dnes jsem se na to byl ptát a i se svojim autem na diagnostice a tam ti pres pocitac precte chyby co jsou v ridici jednotce. Prý ta rozsvcený tryska znamená chzbu v jednotce a když to svítí tak to prý načítá záložní program. Takže si někdes ezen kde to delají a hlavne si sezen jaký typ nebo označení řídící jednotky máš.
FR4NK!3
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 25 bře 2007, 16:18

Příspěvek od FR4NK!3 »

Diky za reakce :) Ale me se ta kontrolka rozsvicuje vzdy po pridani plynu. Pri volnobehu zhasne. Jeste sem se nekde docetl ze by to mohlo byt senzor tlaku v sani. Podle me je v haji lambda to by vysvetlovalo podle me to ze tam de moc paliva ale pritom bych rekl ze to jede stejne jak predtim... zadnej ubytek vykonu. Vetsi starost mi dela ten benzin v oleji :(( Tem se tam musel dostat pres ventily. Olej to ale nezere a nebo uplne minimalne jako 99% vsech aut ... a nebo se ten olej co ubyl doredil benzinem... ale pritom to nekouri modre a neni citit spalenej olej. Kazdopadne nejdriv zacnu tou lamdou a pak se uvidi co dal. Nerad bych to daval do servisu pac s tim nemam dobry zkusenosti. Proto sem hledal tady na foru jestli nemel nekdo podobnej problem.
Doporucil by mi nekdo nejakej servis nebo zasvecenou osobu nejlepe v okoli Brna ktera by si s tim vedela rady ?
Jinak zatim diky za rady a at vam to jezdi ... skoda ze me jenom chvilku :-/
maarek
Začátečník
Příspěvky: 42
Registrován: 01 říj 2006, 12:45

Příspěvek od maarek »

Jsem měl snímač podtlaku sacího potrubí v prdeli při přidání plynu motor přerušoval ale výkon byl super ..Poradím zajed do soběšic u Brna do fiatu tam je jeden borec a je suprovej jinak tam můžeme zajet spolu trochu ho znám ahoj..
trojka
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 zář 2007, 09:35

Příspěvek od trojka »

Kulový, kontrolka signalizuje nedostatečný tlak pro stříkačku. Ucpaný filtr, nebo čerpadlo v pytli. Proto při odběru většího množství paliva(přidání plynu) svítí. Začal bych filtrem.
Gervis
Fiaťák
Příspěvky: 70
Registrován: 23 zář 2007, 00:58
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gervis »

trojka píše:Kulový, kontrolka signalizuje nedostatečný tlak pro stříkačku. Ucpaný filtr, nebo čerpadlo v pytli. Proto při odběru většího množství paliva(přidání plynu) svítí. Začal bych filtrem.

taky bych podle mych zkusenosti a po problemech co jsem zatim s centem mel videl ze tohle bude ono...nerad bych radil blbe ale tohle mi neco pripomina...
cinquecento 1.1sporting - předělávám od podlahy až po střechu :)
http://www.czechstyletuning.wbs.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Cinquecento“