Bravo nebo Alfa??

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Jurnec
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 04 dub 2007, 23:20

Bravo nebo Alfa??

Příspěvek od Jurnec »

Časem budu kupovat auto a přemejšlim o bravu nebo alfě 145 je to tak 50 na 50.Teď o nich schánim informace ale ještě sem nezjistil jestli je bravo pozinkovaný.Chci něco sehnat tak kolem 50 000kč,myslíte že za ty prachy de sehnat slušný auto??
Reklama
 

Komár
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 02 kvě 2006, 14:29
Bydliště: Pha

Příspěvek od Komár »

Pokud to nebyla nějaká bořba a díly jsou druhovýroba, tak origo plechy jsou pozink a to již dost dlouho :-) Od dob posledních Tip ;-)
Jinak, za pade slušný kus? Myslíš, že za 15,- koupíš kvalitní krabicové víno? Atd.
To je sakra těžké říci, můžeš koupit i za 150 litrů šrot co vypadá krásně a je to plečka. Prostě musíš mít né jen kliku, ale taky tomu kapánek rozumět a celé si to auto prolézt, projet, vyzkoušet atd. Nesmíš se řídit cenou, roky a kilometry. Důležitý je celkový stav. A je třeba brát na vědomí, že kupuješ použitou věc, tedy se posléze výměně jistých částí, dílů nevyhneš tak jako tak. A ještě si uvědom i, že levně koupené, 2x placené. Jeté auto umí být past na člověka. Nechci tě strašit, ale je to třeba vše zvážit. Aby jsi se pak nezařadil mezi ty lidi, že koupil jsem Fiat za pár korun a je to děsná jebka, Fiata už nikdy více atd. Auto je přesně takové, jak se o něj staral předchozí majitel.

A zda 145tku nebo Bravo? No je to otázka designu. Mé se třeba Alfa nelíbí, ale jinak jsou to svým způsobem naprosto stejné vozy. Jen Alfa je více cuore sportivo ;-)
Komár
jednadvašestnáctvé
http://www.fiatbravaklub.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Fofak
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 07 pro 2006, 17:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fofak »

Na alfu 145 vzpominam v dobrym i kdyz design nebyl nic moc ale oproti bravu jela lip (teda oproti bravu co mam ja)... alfa ma nadech sportu... jinak pozink sou obe.... Jinak za 50k koupis auta ale pocitej s tim ze do nich budes jeste muset neco vbrazit... je to tezky rozhodnuti :D
Fiat Bravo SX 1.6 16V
http://fbravo.wz.cz
Jurnec
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 04 dub 2007, 23:20

Příspěvek od Jurnec »

Díky za rady,to že do toho auta budu muset něco nastrkat,tak s tím počítám,budu dělat i decentní tuning takže se to auto musí dát do pořádku.Alfa bude určitě ostřejší a víc sportovnější,nejni škaredá ale bravo se mě vzhledově líbý víc.Pokud by se to vyplatilo tak si to nechám dovezt ze zahraničí.
ka2zi
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 12 zář 2007, 19:39

Příspěvek od ka2zi »

Hmm.. řešim stejnej problém. 145 nebo Bravo? Zase tak shodný auto to není. I když jsou na stejnym podvozku, chovaj se trochu jinak. Jízdníma vlastnostma u mně jasně vede 145. Ale co spolehlivost? Nebude na tom líp Fiat? Do Brava bych bral jednoznačně 1,6 16V ale u 145 váhám. Twin Sparku se docela bojim. Takže bych asi volil 1,6 8V boxer(mám dost lákavou nabídku). Co si myslíte o tomhle motoru? Spolehlivost, dynamika, spotřeba? :?:
ex Daewoo Racer 1,5 (1989) -> ex Opel Astra 1,6 (1992) -> Lancia Y 1,2 (1996) -> Fiat Bravo 1,6 16V (1996)
Uživatelský avatar
Chevron
Fiaťák
Příspěvky: 136
Registrován: 05 říj 2005, 08:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chevron »

ka2zi píše:Hmm.. řešim stejnej problém. 145 nebo Bravo? Zase tak shodný auto to není. I když jsou na stejnym podvozku, chovaj se trochu jinak. Jízdníma vlastnostma u mně jasně vede 145. Ale co spolehlivost? Nebude na tom líp Fiat? Do Brava bych bral jednoznačně 1,6 16V ale u 145 váhám. Twin Sparku se docela bojim. Takže bych asi volil 1,6 8V boxer(mám dost lákavou nabídku). Co si myslíte o tomhle motoru? Spolehlivost, dynamika, spotřeba? :?:
Jezdil jsem v Bravu 1.6 i v Alfe 146 1.6 TS .... ty auta sou vykonove podobny ... u motoru TS zalezi hodne jak se k nim predchozi majitele chovali...odchazi u nich nejvic vaha vzduchu a variator ... vsechno nemecky dily Bosch (trosku paradox :D ) ... boxer u alfy bych uz nekupoval... prece jenom ty motory nejsou nejnovejsi a prece jenom 16V TS je trosku jina liga nez 8V Boxer... ale zase zastanci boxeru budou tvrdit opak... ale obecne bych se TS nebal 8)
WWW.CHEVRON-RACING.COM - tuningové a náhradní díly nejen na italská auta
WWW.NOVITEC.CZ - tuning díly pro Ferrari, Maserati, Alfa Romeo a Fiat
WWW.POWERFLEX.CZ - polyuretanové silentbloky
WWW.RAGAZZON.CZ - sportovní výfukové systémy s homologací
Peto Fiat
Fiaťák
Příspěvky: 198
Registrován: 28 srp 2005, 15:32
Bydliště: Bed Rock

Příspěvek od Peto Fiat »

ZA 50 000 bude dsot tazke zohnat slusne auto.u alfy abcha na ts...maju vysoku umrtnost lebo cidlo oleja bolo chybne a ked ludia nekotrolovali stav oleja tak kluka odisla velmi rychlo.Ale ak mas zaruku ze sa o to majitel staral tak smelo dotoho.Pri brave bacha na motor 1,4 ten bol dost nachylny na poruchy.Ja by som volil 1,2 16v..ale to je uz cenou niekde inde
Skoda Garde--> Fiat Punto 55S--->Fiat Brava 1,2 16v Sx---> Fiat STILO 1,6 16v

Buduce auto:Lancia Delta III
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“