Výmena ťažných lán ručnej prevodovky

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
TinoArts
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 11 lis 2017, 13:19

Výmena ťažných lán ručnej prevodovky

Příspěvek od TinoArts »

Ahojte, na Brave (198, 1.4 16V rv2007) sa mi odtrhlo jedno lanko z prevodovky, takže tam teraz nič nezaradím. Je celkom problém tieto lanká niekde zohnať skladom, našiel som ich na Motone.cz, no mám trochu chaos v modelových číslach a neviem, ktoré objednať. Meniť by som chcel obe. Našiel som tieto dva s označením 55225098 a 55225099.

Je to to, čo potrebujem?

Tiež ma zaujíma, či mi tam odporúčate objednať ešte niečo k tomu, čo by bolo vhodné spolu s lankami vymeniť, možno nejaká tá gumená prechodka čo je medzi interiérom a motorovým priestorom v tom tuneli, alebo ešte niečo ďalšie?

Písal som aj priamo do Motone, no je víkend, silvester a zrejme teraz nepracujú - tak to skúšam aj tu. Díky moc. :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Výmena ťažných lán ručnej prevodovky

Příspěvek od rogi »

mi to prislo ako lanka ručnej brzdy ked som si to prečital :lol: ja to nazivam tiahla radenia.
a čo tak skusit to podla VIN kodu, taka možnost tam nieje?
Chod do Fiat servisu za kolko to tam maju v ponuke. Inak u fiata potrebuješ z dvihak ak ma pamat neklame tom je to od spodu uchytene na riadacej pake, nie som si isti teraz. Ked to budeš menit pozor, prevodovka v neutrali, a paka na stred a tak zaistit poistky na lankach, ak by bola paka mimo stred rychlosti nepojdu dobre zaradit.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Výmena ťažných lán ručnej prevodovky

Příspěvek od rogi »

pozeral som to tvoje lanko čo si dal referencie je to model tok 2007-2009 aj to určitý model.
Ja mam rok 2010 a tam pišu tieto.55253444, 55225095 jedno je pre volič a druhe pre radič, najlepšie vymenit obe naraz
:wink:
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
TinoArts
Začátečník
Příspěvky: 18
Registrován: 11 lis 2017, 13:19

Re: Výmena ťažných lán ručnej prevodovky

Příspěvek od TinoArts »

Áno, je to zo spodu. :)

Moje je Fiat Bravo II (198) 2007, 1.4 16V 66kw

Už týždeň neviem z Motone.cz dostať odpoveď po 2 mailoch a 2 telefonátoch, aby sa mi na tie čísla pozreli, či je to správny diel.
Uživatelský avatar
rogi
Znalec
Příspěvky: 548
Registrován: 03 črc 2010, 19:43
Bydliště: SK

Re: Výmena ťažných lán ručnej prevodovky

Příspěvek od rogi »

ako som surfoval po nete tie čisla su tuším na 120 konovu verziu. Ono sa to liši podla prevodovky.
Škoda 130L agave už z recyklovana
Fiat BRAVO 1.4 activ PLUS 66kw biela "divino"
Odpovědět

Zpět na „Bravo 2“