Egr ventil malo otevreny

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
ronass
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2023, 20:38

Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od ronass »

Ahoj.resim jeste jeden problem.na diagnostice mi ukazuje ze na volnobeh je otereny egr pouze na 35 procent.po seslapnuti se zavre na 2 procenta.nevite nekdo,proc se neotevre uplne? Jen podotknu,ze jsem ho mel venku,je uplne cisty,trubky ciste,i elektromagnet vymenen. Muze to byt ucpane nekde v sani? Nebo muze byt nejake cidlo vadne,ktere dava impuls do egru? Diky moc za odpoved. Jinac celou dobu resim v nizkych otackach je line,az nad 2000 otacek skubne a jede 1.3jtd 66kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od tatko Tom »

"muze byt nejake cidlo vadne,ktere dava impuls do egru" - je to možné, neviem. Čo sa týka mizerného výkonu pri nízkych otáčkach, mne to robilo turbo. Auto dymilo a zatiahlo až kdesi nad 2000-2500 otáčok.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
ronass
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2023, 20:38

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od ronass »

no turbo me take napadlo.,ale auto nekouri,startuje normale. ani nepiska.lopatky jsou ok. zadny olej v hadicich od turba. mel jsem predtim peugeot 307,tam valil olej neustale,turbo piskalo jako blazen,ale zatah byl normalne odspodu.je mi divny ten egr ventil,ze pise otevreni jen 35procent. kdyz jsem to napichnul na punto co mam 1.3jtd ale 55kw, tak tam se otevre na 99procent a pri slapnuti na plyn se zavre . nechce se mi sundavat turbo a nakonec to tim nebude
Thovt
Fiaťák
Příspěvky: 69
Registrován: 31 kvě 2015, 13:19

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od Thovt »

Mne robí Punto 1.3 jtd 51kW presne to isté, ale namiesto riešenia som si zvykol.
No ak prídeš na to s čím je problém, budem rád ak napíšeš.
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od tatko Tom »

Pokiaľ to ťahá ako má, nedymí atd - neriešil by som.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
ronass
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2023, 20:38

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od ronass »

Vzdyt pisu ze to je do 2tisic otacek strasne line.az nad 2tisice to skubne a jede. takze to netaha jak ma. no uz stim laboruju 2 mesice. cistici spreje,aditiva,vaha vzduchu,egr , projeti na dalnici poradne vypalit a porad stejne.diagnostika nic nehlasi. jen ten egr ze otvira jen do 35 procent.jeste budu zkouset vymenit cidlo tlaku nasavaneho vzduchu co je zezadu v sani. tak uvidim
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od tatko Tom »

Sorry - ešte som mal ráno zalepené oči :D
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
ronass
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2023, 20:38

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od ronass »

Nic se nestalo :D
Uživatelský avatar
tatko Tom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 421
Registrován: 08 úno 2018, 12:05
Bydliště: Prievidza

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od tatko Tom »

Vyriešil si to? Skúsil by som METABOND DPFCC a METABOND Megasel. Neuškodí to a môže pomôcť. Prípadne predávkovať VIF, tiež neraz pomohol uvoľniť niečo.
2004 Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD (84.5 kW / 115 PS
Multipla JTD r.v. 2005 (zabavila mi ju manželka a učí ju na benzín :D :D :D )
Punto 1.9JTD - - r.v. 1999 - EX)
(Punto 1.1 - r.v. 1995 - EX)

...
Škoda 120 LS
Wartburg 353
...
ronass
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2023, 20:38

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od ronass »

Bohužel nevyřešil. Stále je to stejné. a to už nalito plno vifu i čističu . jeste me napadlo,zda to nemuze byt ucpany katalyzator. ma to i takovy drncivy zvuk od vyfuku,jako by byl vykuchany. ale to by zas asi nejelo ve vysokych otackach. fakt nevim. zatim jezdim no
Vladka1
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 469
Registrován: 20 úno 2020, 11:39

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od Vladka1 »

Čističe a aditiva ti to nevyřeší. EGR v nízkých otáčkách má být otevřený, problém je v něm nebo v jeho ovládání. Čistý ještě neznamená funkční.
Projev sedí přesně na málo otevřený EGR, příp. na nízký dodávaný tlak turba (můžeš diagnostikou zkontrolovat požadovaný tlak - dodávaný tlak)
Trubky kolem EGR jsou v celý dýlce plně průchodný??
ronass
Začátečník
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2023, 20:38

Re: Egr ventil malo otevreny

Příspěvek od ronass »

trubky jsou cisteny a turbo by melo tlacit. nad 2tisice otacek to vystreli a jede. jen proste do tech dvou tisic line.a rano jak nastartuju,tak to je uplne zadusene,ze musim davat vic plynu.az ujedu par metru,uz je to lepsi. na diagnostice mi to prave ukazuje ze se otevre jen do 35 procent a pak na 2 procenta. elektroventil vymeneny na egr ventilu. jeste me napadlo.tak kdyz zaslepim ten egr, a zavada bude stejna,tak bych mel vyloucit zavadu na egru ne? pokud to pojede,tak je zavada na egru. je to tak? popripade zaslepuje se to na te prirube mezi hlavou motoru a egr ventilem?
Odpovědět

Zpět na „Linea“