HELP - výměna přístrojové desky Mk2

Vybavení a úpravy interiéru, vnitřní doplňky

Moderátoři: intel_sk, peta.smolik, mad mike, Katy, Matto, zokot

visa
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 04 kvě 2007, 19:33

HELP - výměna přístrojové desky Mk2

Příspěvek od visa »

mám na punťovi takovou tu přístrojovou desku co je na ní jen tachometr a stav benzínu, je technicky možné ji vyměniza tu s otáčkoměrem a teplotou vody atd? pokud ano, co taková vyměna stojí? přístrojovka jetá se dá koupit za dvojku
punto mk2, 1,2 8V, r.v. 2000
Reklama
 

Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milsn »

Už se to tu řešilo, koukni do starších témat. Celkem to není problém, vyměněný to tady má asi každej druhej. :D
wercecko
Fiaťák
Příspěvky: 164
Registrován: 18 čer 2006, 17:28
Bydliště: Jihlava..
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wercecko »

visa myslí výměnu u mkII, to bude asi jinačí... :?: :idea:
Calypso Punto aka Pomeranč
Obrázek
visa
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 04 kvě 2007, 19:33

Příspěvek od visa »

Milsn píše:Už se to tu řešilo, koukni do starších témat. Celkem to není problém, vyměněný to tady má asi každej druhej. :D
nemůžu to najít
mám toto Obrázek

a chci toto
Obrázek
punto mk2, 1,2 8V, r.v. 2000
Milsn
Fiaťák
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2006, 22:16
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milsn »

Myslel jsem teda mk1, ale bude to určitě podobný. Pro teploměr si budeš muset opatřit jiný čidlo na motor. To stávající funguje jen jako spínač pro kontrolku přehřátí. Závit by měl být stejný, ale čidlo musí být z modelu s teploměrem - buď z vrakáče nebo nový. Dál musíš zjistit jestli máš přivedenej signál pro otáčkoměr až na konektor přístrojovky.Můj mk1 to měl až na konektor. Chtělo by to porovnat el. schema tvýho modelu a schema modelu ze kterýho je ta přístrojovka co chceš montovat. Já postupoval stejně. Konektory by mohly souhlasit jen jednodušší výbavy neměly vše zapojený. Pokud bys drát se signálem pro otáčkoměr neměl z fabriky natažený, pak to musíš od řídící jednotky natáhnout do přístrojovky sám.Pak se ale bez shematu neobejdeš.To je ve stručnosti vše. :D
visa
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 04 kvě 2007, 19:33

Příspěvek od visa »

Milsn píše:Myslel jsem teda mk1, ale bude to určitě podobný. Pro teploměr si budeš muset opatřit jiný čidlo na motor. To stávající funguje jen jako spínač pro kontrolku přehřátí. Závit by měl být stejný, ale čidlo musí být z modelu s teploměrem - buď z vrakáče nebo nový. Dál musíš zjistit jestli máš přivedenej signál pro otáčkoměr až na konektor přístrojovky.Můj mk1 to měl až na konektor. Chtělo by to porovnat el. schema tvýho modelu a schema modelu ze kterýho je ta přístrojovka co chceš montovat. Já postupoval stejně. Konektory by mohly souhlasit jen jednodušší výbavy neměly vše zapojený. Pokud bys drát se signálem pro otáčkoměr neměl z fabriky natažený, pak to musíš od řídící jednotky natáhnout do přístrojovky sám.Pak se ale bez shematu neobejdeš.To je ve stručnosti vše. :D
děkuju
punto mk2, 1,2 8V, r.v. 2000
Uživatelský avatar
alibaba
Fiaťák
Příspěvky: 113
Registrován: 23 srp 2006, 20:23
Bydliště: Žiar nad Hronom SK

Příspěvek od alibaba »

Takto
Je asi 16 druhov prístrojoviek, viem to zo servisu.
Pretože už ako som kúpil moje mk2 tak mi bliká palubný počítač ale ukazuje všetko ako má.
Išiel som do servisu či by mi nepomohli.
Oni že jasné, ale že to bliká preto že bola menená prístrojovka.
Že mi to môžu odstrániť ale je tu riziko že nejaká kontrolka ostane svietiť natrvalo.
Tak som sa na to vykašlal
Fiat CROMA 1,9 JTD 16V M-JET 110Kw 150k r.v. 09/2006

http://www.spritmonitor.de/en/my_account.html" onclick="window.open(this.href);return false;
visa
Začátečník
Příspěvky: 22
Registrován: 04 kvě 2007, 19:33

Příspěvek od visa »

tak v servise mi řekli, že výměna přístrojové desky není možná, protože jsou to rozdílné velikosti ( tak nevím ). proto bych se ještě rád zeptal, jestli je možné přidat tam nějaký samostatnáý otáčkoměr a postavit ho třeba na palubku. a jaký
punto mk2, 1,2 8V, r.v. 2000
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

TATO TEMA MOC ZAUJIMA AJ MNA, TOTIZ NA TEPLOMER A OTACKOMER SOM BOL ZVYKNUTY A TERAZ MI CHYBA (VYMENIL SOM MODEL).
PROSIM PORADTE NIEKTO, KTO TO UZ ROBIL A Z KTOREJ VERZIE MENIL NA KTORU... PRIPADNE NEJAKY TIP, KDE BY SOM PRISTROJOVKU ZOHNAL (KLUDNE JAZDENU ALEBO Z BURANEHO...)

VDAKA ZA POMOC
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

No, teplomer nema MK2a, neviem ako MK2b.
Punto MK2 1.2 8V ELX
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

On asi myslel ukazovatel teploty vody:lol: lebo ta najzakladnejšia pristrojova doska nema ukazatel teploty vody a pristrojovka sa da vymenit jedine čo potrebuješ k tomu je aj ten plast čo zakrýva pristrojovku ten plast čo ma dierky na tie tlačitka po stranách lebo ten je menši ale uchyty sedia všetky rovnako
Arrow79
Všeználek
Příspěvky: 1765
Registrován: 05 dub 2007, 09:31
Bydliště: Zvolen, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Arrow79 »

Jaj, taky teplomer :idea: :lol:
Punto MK2 1.2 8V ELX
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

JASNEE SOM MYSLEL UKAZOVATEL TEPLOTY (TEPLOMER JE NIEKDE INDE). A OZAJ JA AK MYSLIS OTVORY NA TLACITKA V TOM PLASTOVOM RAMIKU OKOLO PRISTROJOVKY, TAK TIE MAM. U MOJEJ VERZIE SX JE TAM NAPRAVO NA NASTAVOVANIE HODIN A NULOVANIE POCITADLA KM A NA LAVO NA NASTAVOVANIE SKLONU SVETLOMETOV. TO SI MYSLEL?
AK ANO TAK PRAVDEPODOBNE BUDE STACIT VYMENIT IBA SAMOTNU PRISTROJOVKU... NIE? :?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Joe301
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 217
Registrován: 14 bře 2006, 10:40
Bydliště: Palarikovo Okres Nové Zamky

Příspěvek od Joe301 »

No ved to sa mi zdá že treba tiež vymenit aj to ale najlepšie si to vyskušat treba ist na vrakač a priamo to tam vyskušat či to ide. škoda že si nebol na zraze tam sme to mohli vyskušat za moju pristrojovku že čo by to spravilo vymena je za minutu hotova
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

VDAKA ZA POMOC, NA ZRAZY NECHODIM AJ KED SOM SKALNY FIATISTA A TAKTIEZ NETUNUJEM, MAM KARU ABSOLUTNE BEZ UPRAV AKURAT NADHERNE ELEKTRONY AJ TO IBA 14-TKY.
NEJAKY TIP KDE BY SA DALA PRISTROJOVKA ZOHNAT? TREBARS AJ NEFUNKCNA, LEN NA OSKUSANIE CI TO SEDI... A AK SEDI TAK AJ FUNKCNU... DOST MI NA TOM ZALEZI A PRIZNAM SA UZ SOM SA S TYM PRESTAL ZAOBERAT AZ KYM SOM NEOBJAVIL TOTO FORUM!!!! DOCERTA CHROBAK V HLAVE... OTACKOMER MI NAOZAJ CHYBA
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
Odpovědět

Zpět na „Punto - interiér“