Vstřikování

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Návštěvník

Vstřikování

Příspěvek od Návštěvník »

Help!!Nevíte někdo co znamená když se rozsvítí kontrolka vstřikování a motor přestane táhnout?Co je vadné vstřiky?Díky.
Reklama
 

Slavisimo
Fiaťák
Příspěvky: 68
Registrován: 28 srp 2005, 17:11
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Vstřikování

Příspěvek od Slavisimo »

Anonymous píše:Help!!Nevíte někdo co znamená když se rozsvítí kontrolka vstřikování a motor přestane táhnout?Co je vadné vstřiky?Díky.
mohl bys konkretni u typu motoru.
BMW Power - Forever
tomm
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2006, 21:50

kontrolka vstřikování svítí, auto sice jede ale hůř

Příspěvek od tomm »

Mám podobný problém. Brava 1,4 12V r.v.1996 (podle recenzí asi to nejhorší co jsem si mohl vybrat) na podzim 2005 začala občas svítit kontrolka vstřikování, ale auto jezdilo bez problému. Dal jsem to do servisu na diagnostiku a nezjistili nic. Ale aspoň pročistili a seřídili vstřiky a dalo to pokoj. Brava jezdila jak vzteklá, až do prvního letošního oteplení. Auto jede jako když je přibržděný, občas naskočí na tři, rozklepe se řadící páka. Někdy jede v pohodě a to hlavně až po zahřátí. Občas se stane že kouří (bíle). Když testnu na volnoběh sešlápnout plyn jde velice pomalu do vyšších otáček a když uberu tak zase zvolna klesají. Spotřeba vylezla cca o 1 litr - sleduju pravidelně, jezdím stejné trasy. Kontrolka vstřikování svítí cca prvních 5 km než se motor zahřeje. Teď poslední jízdu (100 km) svítila téměř nepřetržitě. Vyměnili jsme aspoň svíčky - co kdyby náhodou - nepomohlo.
Jinak motor jde tiše jako vždycky (pokud se nerozběhne na tři).
..... mohlo by to být lambdasondou?
Bravu mám přes 2 roky, zatím sem nalítal 25000 km, podle tacháče a servisky mám najeto celkem 101000 km. Průměrnou spotřebu mám kolem 7 litrů, jednou jedinkrát (mráz+ježdění po městě) jsem se dostal na 9 a jednou jedinkrát (1800 km po dálnicích) spotřeba 5,8.
Nerad bych se jí zatím zbavoval.

Díky za rady!
Brava 1,4 12V
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Urcite sis nevybral to nejhorsi, cos mohl. Pokud mas servisni knizku s dolozenyma vymenama oleje, neni se ceho bat. Nejvic se u tohoto motoru vlivem pouziti spatnyho oleje zadiraly (zalepovaly) zdvihatka ventilu a dochazelo k potkani. Jinak pokud vim, mel ju soused, najel na ni cca 200 tis. bez vetsich problemu.

Mam za to, ze 1,4 12V je jednobodka, takze max pocet vstřiků, co mohl nekdo cistit, ci nastavovat, je jeden. Ale netusim, jak by se dal vstrik nastavit. Je ale mozny, ze byl zasranej a oni ho vycistili. Kde tankujes? Muze byt zasranej opet. Zkus zkontrolovat palivovej filtr.

Jinak to co popisujes muze delat lambda, ale to, ze jde na 3 zase lambda neudela. Lambda udela to, ze kdyz jedes ustalenou rychlosti, jakokdyby te nekdo chytnul za ksandy a zpomalis... Ale pri plnym plynu je stejne lambada off, takze by to melo na plnou knedlu jet tak, jak ma.

Spis me pripada, ze tam sou dve na sobe nezavisly zavady. To, ze ti to jede na tri - zapalovaci soustava - kably.

To, ze sviti kontrolka vstrikovani - ucpanej filtr, spatnej benzin, zasranej vstrik, spatny cerpadlo.

Anebo snimac polohy skrtici klapky??? Kdo vi. A stejne: jed s tim do servisu. Ne na piskoviste, ale do servisu...
Hustokrutost
tomm
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2006, 21:50

Příspěvek od tomm »

Kabely mě napadly jako druhý po svíčkách, ale jsou tam před rokem měněný - možný je ale všechno a nepřežily letošní zimu :( .
Jinak benzín beru z 90% u Čepro a.s. (no možná dělám chybu) jinde jen vyjímečně - dá se ještě dneska někomu v kvalitě paliva věřit?
Dneska jde do servisu takže jsem zvědav co tam najdou a až to bude (jestli bude) tak poreferuju.

Jinak jsem to stihnul ráno probrat s kolegou - Brava 1,6 16V - měl hodně podobný příznaky a ze servisu (Fiat) se vrátil s dost smíšenýmy pocity bez toho aby auto šlapalo, jednání hrozný (možná měl blbej ksicht) ...... nakonec v servisu "U rybníka" vyměnily lambdu a bylo po ptákách.

zatim zdar a dík
Brava 1,4 12V
lacin
Znalec
Příspěvky: 991
Registrován: 05 lis 2005, 13:04
Bydliště: taky JM

Příspěvek od lacin »

Cepro by melo byt ok. Ale zkus pak Shell, nebo Aral, OMV... Hodne stesti, at to jezdi...
Hustokrutost
Jdown
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 16 led 2006, 09:55
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Jdown »

Zkus tam nalejt Shell V-Power at ti to proplachne.Jezdim jen na nej a je to znat :twisted: (na doporuceni z Fiatu :wink: )
Mel jsem problemy se startem.Vubec nechtela chytnout - spatnej benzim :roll:
Fiat Brava 1.6 16v 1999
tomm
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 01 kvě 2006, 21:50

Příspěvek od tomm »

Tak mám Bravu doma - vyměněná lambda a jezdí to jedna báseň. Doufám že jí to chvilku vydrží.

Do nejbližšího Shellu to mám dost z ruky, ale někdy ho prubnu.

Dík za komentáře
a všem hodně pohody na cestách
Brava 1,4 12V
Odpovědět

Zpět na „Bravo / Brava“