HELP - motor stěračů Punto II 188

Elektronika, el. výbava, diagnostika, kontrolky, přístroje

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od voughne »

Neviem ci je to zavada alebo sa to tak bezne sprava ,kedze stale pocuvam nahlas hudbu a vcera som si zabudol CDcko doma ,ale ked pustim stierace hocijaku polohu tak pocujem take tiknutie. Stierace prejdu zlava doprava a spet a ked dojdu na krajnu polohu a znova idu do prava tak sa tam zase ozve take tiknutie (ako na hodinkach) ,ale vobec si niesom isty ci to takto bolo aj ked som pred rokom a pol kupil auto. :?:
Reklama
 

ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od ygzo »

voughne píše:Neviem ci je to zavada alebo sa to tak bezne sprava ,kedze stale pocuvam nahlas hudbu a vcera som si zabudol CDcko doma ,ale ked pustim stierace hocijaku polohu tak pocujem take tiknutie. Stierace prejdu zlava doprava a spet a ked dojdu na krajnu polohu a znova idu do prava tak sa tam zase ozve take tiknutie (ako na hodinkach) ,ale vobec si niesom isty ci to takto bolo aj ked som pred rokom a pol kupil auto. :?:
Mne to sice netika, aspon som si to nevsimol, ale nemoze to nahodou byt cvaknutie relatka, ktore spusta stierace? Myslim, ze to je spustane cez nejake rele a to by cvakat trochu mohlo. Odkial ide to "tikanie"?
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od SpiritWolker »

mne teraz najnovsie prska v packach stieracov :-( ale ked je uplne mokre sklo tak to neprska, najskôr pozriem na tu prevodovku stieracov a potom na packy ak to nepomôze.

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
ygzo
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 477
Registrován: 12 úno 2007, 23:29
Bydliště: Nové Mesto n/V
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od ygzo »

Vidim, ze to je radost s tym fiatom :D pre kazdeho.
Mna momentalne stve zatekanie do kufra v lavom rohu - neviem kade, utesnoval som silikonom uz aj zadne svetlo, cez tesnenie dvier to netece isto... Stierace sa mi rozpadli pred rokom, to som opravil. Ventilator kurenia nefungoval na niektorych rychlostiach (roztopene kontakty na predradnom odpore).. ale to uz je offtipic. Proste to auto zije a bohuzial ma svoje choroby.

Jaaaaj, a to nehovorim o najvacsej hroze - posilovac vypina sa pri lavom doraze alebo pri prejazde zakrutou za istych neznamych okolnosti.... vymena relatok = ziadna zmena... inzinieri z fiatu to dobre vymysleli
Fiat Punto MKII 1.2 16V HLX
voughne
Začátečník
Příspěvky: 26
Registrován: 27 čer 2008, 17:15
Bydliště: PO, Slovenskooo

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od voughne »

Mne to sice netika, aspon som si to nevsimol, ale nemoze to nahodou byt cvaknutie relatka, ktore spusta stierace? Myslim, ze to je spustane cez nejake rele a to by cvakat trochu mohlo. Odkial ide to "tikanie"?
Mne sa zda akokeby od predneho skla , z vnutra pravdepodobne nie. ALe nebudem sa stym moc sprtat , pri hlasnej hudbe to nepocut , teda to skoro ziadnu zavadu :lol: ALe ja som s autom spokojny ,az na tu kontrolku airbagu, vrzganie auta ked si sadnem, momentalne nenormalne rychle osuchavanie zadneho kolesaa z vonkajsej strany a tento stierac co su podla mna drobnosti. Riesit budem len zavazne chyby lebo strkat do auta zbytocne peniaze a hlavne cas ,aby mi fungovala poriadne nejaka prkotina nema zmysel.
Uživatelský avatar
Reno
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 01 črc 2009, 17:00
Bydliště: Topoľčany

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od Reno »

Nazdar odborníci,získal som už od vás mnoho super rad , tak by som sa vás chcel spýtať: ľavý stierač nejde až po okraj skla v hornej polohe,ale asi tak 10 cm od kraja.Má to tak byť???
Punto 1,2 8V 5dv
vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od vavo »

SpiritWolker píše:mne teraz najnovsie prska v packach stieracov :-( ale ked je uplne mokre sklo tak to neprska, najskôr pozriem na tu prevodovku stieracov a potom na packy ak to nepomôze.
prosim Ta, mas to spravene? Prska mi v packach + obcas stierace blbnu (nezacnu stierat ked zapnem ostriekovac, ked dam packu hore a pustim, tak idu viac razy a prskaju v packach :lol: ). Mam rozobrat packu stieracov ci je to skor relatkom?
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od SpiritWolker »

este som to nerobil :D akosi to prestalo
ale chcem to urobit, packy uz niekto rozoberal a je to vraj pekne zlozite poskladat 8)
prska - iskry to tam, treba precistit kontaky a nakontoxovat :mrgreen:

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
lubomira
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 07 led 2011, 17:59

problem so stieracmi

Příspěvek od lubomira »

ked dam stierace do prvej polohy stierania (pomale stieranie), tak sa pri smere nadol zasekavaju a skacu po skle, a vnutri v aute pocut aj take škripanie. pri druhej polohe (rychle stieranie) idu v poriadku. v jednom servise mi povedali ze treba vymenit motorcek, v druhom servise zas ze motorcek je v poriadku. v com moze byt chyba?
xeromax
Všeználek
Příspěvky: 1525
Registrován: 13 srp 2008, 18:02
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: problem so stieracmi

Příspěvek od xeromax »

mne to tiez vydava kadejake zvuky ale len rano ked je vonku chladno, a zda sa mi ako by to islo od paciek, ako nejaky skrat keby to malo
FIAT PUNTO II 1.2 8V 44kW EL
2009 -- 129,6dB
2010 -- 133,5dB
http://fotoalbumy.azet.sk/xeromax/my-punto/
http://www.xtuning.tk
lubomira
Začátečník
Příspěvky: 9
Registrován: 07 led 2011, 17:59

Re: problem so stieracmi

Příspěvek od lubomira »

no mne to skripe vnutri akoby v pristrojovej doske,a ide mi hlavne o to skackanie po skle, robi mi to ked je zima, ked je teplo, na sucho, na mokro, skratka stale
Uživatelský avatar
SpiritWolker
Všeználek
Příspěvky: 1331
Registrován: 11 dub 2008, 00:56
Bydliště: Bratislava

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od SpiritWolker »

daj dole kryt z prevodovky stieracov, ocisti to tam od vazeliny a budes to ma ok.
navod je napisany na predoslej strane

Opravujem servo-riadenia Fiat Punto II, Punto Grande EVO, Panda
Servo-motory Punto II (188 rv1999-2003) cena 50e/1400kč posielam aj poštou
SK mobil +421 905 642 805
CZ mobil +420 739 929 544
alebo napište spravu
kolkovazis
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 06 led 2012, 11:32

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od kolkovazis »

Mal som tiez problem zo stieracmi na punte r.v.2000. stierace sa zasekavali hocikde hore v strede dole...nepravidelne. bolo pocut ako keby niekde stale cvakalo relatko alebo keby skratovala elektrika. cely problem sa vyriesil jednoducho. na motorceku od stieracov som zhodil lavu cast motorceka (cca 6 srobov) - konkretne tu cast kde sa nastrkava konektor. po oddeleni tejto casti su zospudu 2 pliesky ako kontakty. tieto pliesky som iba prihol aby viac pritlacali...cele som to vystriekal sprejom na kontakty a vsetko ide ako nove!
Uživatelský avatar
drago47
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 304
Registrován: 16 led 2014, 18:13

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od drago47 »

Mne robilo to iste a tiež som išiel už na to tak isto ,lebo som to tu už našiel sam na fóre.A áno je tam 7 šruby a sú to torx T20 ktorý som akurát nemal doma tak som kúpil novy ved sa hodí.Ako som dal dole kryt tak všetko bolo od vazelíny len nie kolečko a ten pastorok čo nim toči.Tak kovovú čast kolečka očistil a očistil som aj tie dve pliešky a prihol ich viac aby malý lepši kontakt vyutieral kontakt sprejom a stierače už ani nepočuť keď idú, žiadne sekanie a cvakanie od volantu.
Dakujem tým ktorý to tu napísali, šlo to rýchlo a ľahko až na ten torx T20 lebo som ho nemal,a oplatí sa kúpiť drahší lebo tie lacne sú meke a akurát doserete šruby
Punto II 1.2 16V HLX,r.v.2001,5.dv.,
turbom
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 481
Registrován: 24 dub 2008, 22:19
Bydliště: Havl. Brod. a okoli

Re: HELP - motor stěračů Punto II 188

Příspěvek od turbom »

Zdravim panove. Dnes jsem rozebral motorek steracu u MK1. Myslim, ze u MK2 to bude velmi podobne.
Duvod rozebrani byl takovy, ze sterace chodily jen v nejrychlejsi poloze.
Tak jsem s motorkem byl u autoelektrikare. Ten mi promeril zda se meni napeti pri zmene poloh rychlosti. Jeho ortel znel, spatny motorek a vymenit.
Nedalo mi to a rozdelal komplet motorek steracu az na kotvu. Jde to velmi dobre. Onen plastovy kryt tam sice drzi, ale figl je ten, ze je potreba oddelat plastove kolecko od hridelky sneku, pak uz jde kryt krasne dolu. Vice obrazky. Kotva je na obrazku uz ocistena, zrejme by snesla i vice brouseni.
Odstraneni vazeliny z kontaktu nepomohlo. Az po rozebrani a vyndani kotvy mi byla zavada jasna. Totalne zarezla kotva s nanosem nekolik mikrometru rzi. Divim se, ze vubec fungoval alespon na nejrychlejsi polohu. Ocistil jsem kotevni plisky brusnymi papiry, promazal civku kontaktolem, namazal snek vazelinou a a motorek chodi na vsechny polohy. :D
Paral jsem se s tim sice cele odpoledne, ale potesilo me to.
Zitra se chystam na zatuhly zadni motorek.

Jinak si dejte pozor na oznaceni polohy motorku, tahel a steracu pred demontazi. Neudelal jsem to a zbytecne jsem si pridelal praci.
Navody jsou zde
http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/elms.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
http://web.telecom.cz/rozsini/puntoMk1/sterm.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Přílohy
3.JPG
3.JPG (92.26 KiB) Zobrazeno 5988 x
2.JPG
2.JPG (74.12 KiB) Zobrazeno 5988 x
1.JPG
1.JPG (81.61 KiB) Zobrazeno 5988 x
2008- Fiat Bravo 1.4 T-jet 110kw Emotion +LPG Stag Q-BOX. 2008 Fiat Linea-1.4 T-jet 88kw
Odpovědět

Zpět na „Punto - elektrika“