brzdy

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
milis007
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 10 zář 2007, 01:57

brzdy

Příspěvek od milis007 »

poradil by mě prosím někdo, proč se mě občas stává u levého předního kola, že se při jízdě zahřeje, jakoby se trochu třely brzdové destičky?
Reklama
 

bigben.m
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 383
Registrován: 27 lis 2006, 07:54

Příspěvek od bigben.m »

stačí nečistota (prach ,zbytky posypové soli)a nevrací se destička nebo píst,obzvlášť je li na pístu prasklá prachovka.já tenhle problém řešíval u feldy,s paliem zatím nemám problémy.Taky můžeš mít moc na těsno destičky,bržděním se ohřejí,roztáhnou a vzpříčí a stále třou o kotouč a nemají šanci vychladnout a eventuelně se vrátit.Udělal bych asi tohle,destičky vytáhni zkus jdou li zlehka a je lepší aby měli malou vůli.pak je třeba kontrola prachovek, stříkni pod ně WéDéčko a šlapáním a zatlačováním to rozhýbej-dělával jsem to pravidelně po zimě kvůli soli,tobě bych to doporučil hned.
vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Příspěvek od vavo »

ja som podobny problem riesil aj niekolko mesiacov, ale na pravej strane :lol:
Jednoducho piest po uvolneni pedalu nepovolil a koleso stale brzdilo. 2-x v servise bola vypucovana p-predna brzda - piest, voditka a pod. Max. po tyzdne zase zacalo pribrzdovat.
Pomohla az vymena hadicky + zase rozobratie a precistenie brzdica. Odvtedy uz rok ziadne problemy s brzdami.
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
pietromasoni1
Začátečník
Příspěvky: 20
Registrován: 13 črc 2007, 18:55
Bydliště: okr.BRUNTAL

Příspěvek od pietromasoni1 »

jojo vetsinou je to brzdova hadicka
FIAT PALIO 1.2 54KW
paliodan
Fiaťák
Příspěvky: 115
Registrován: 13 dub 2007, 23:19

Příspěvek od paliodan »

rozebrat zhodnotit opravit,jsou to brzdy a s těma se neoplatí testovat,nejspíše je to zanedbaným servisem,pokud jsi někde poblíž ústí nad orlicí mohu ti to opravit
martinCZ
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 23 zář 2007, 17:50

Ahoj Paliaci

Příspěvek od martinCZ »

Mam dotaz ohledne brzdovych hadicek. Jsem v zahranici, kde palia nejezdi a bohuzel mi pribrzduje predni kolo. Nevite z jakeho auta nahradit brz. hadicku :?:
vavo
Fiaťák
Příspěvky: 127
Registrován: 07 pro 2006, 08:38
Bydliště: Trnava

Příspěvek od vavo »

ak sa nemylim tak pasuje hadicka od Brava/Bravo. Je o par cm dlhsia ale je to ok. Staci si zmerat cca dlzku aby si nekupil kratku. Zavity a pod by mali pasovat.
Inac v obchode by mali mat katalog a podla neho mozes pekne urcit, ktory diel pasuje na auto
Palio Weekend, 1.2, 75k - minulost :) => Peugeot 307 1.6
Punto II, 1.2, 44 kW
martinCZ
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 23 zář 2007, 17:50

Příspěvek od martinCZ »

Tak jsem nakonec ty hadicky vyresil tak, ze mi je udelali na miru. Jenze to vubec nepomohlo, spis naopak. Misto zahrivani pouze praveho predniho kola se zaclo zlechka zahrivat i leve predni. Jeste k tomu mi pri brzdeni zacina palio tahnout do leva. Cim by to mohlo byt? Co takhle hlavni brzdovy valec? Jak se pozna, ze je v haji?

Diky za odpoved
Uživatelský avatar
Noinu27
Fiaťák
Příspěvky: 89
Registrován: 28 led 2008, 12:44
Bydliště: Slovensko-vychod
Kontaktovat uživatele:

Re

Příspěvek od Noinu27 »

No neviem ... Ak sa rozpada HBV v tesniacich gumickach, ktore sa casom rozpadaju ako vsetky gumy... Kvapalina bude tmavsia az cierna. Ja som teraz menil cely HBV + posilovac a menil som celu brzdovu kvapalinu. Dobra palka i ked som si to robil sam !!!
[b]Fiat Punto ACT 1,2 RED DEVIL 2010[/b]
Odpovědět

Zpět na „Palio“