brzdy

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
autoholik
Fiaťák
Příspěvky: 171
Registrován: 13 zář 2005, 17:05
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

brzdy

Příspěvek od autoholik »

no..spytam sa aj tu. uz dlsi cas mam pribrzdene predne kolesa. jednoducho ostavaju visiet piestiky v strmenoch. vsetok som vycistiil,vymenil prachovky a na chvilu to trochu pomohlo. opat to zacina byt rapidne a tak som sa rozhodol opat vycistit, az kym som nezistil, ze nemam co :) vsetko ako ma byt. valceky ide zatlacit az na doraz. tazko povedat, ci to ide lahko,tazko alebo podla normy.
ako som tak prestudoval internetove fora, skusim vymenit hl. brzdovy valec a lepsie (mozno aj viackrat) odvzdusnit..
co myslite, pomoze to? piestiky boli len trochu hrdzave v casti, ktora je vonku. vo vnutri strmena vyzeraju ako nove,takze nemaju ziadne zabrany na vracanie sa.
vas nazor?
Paradne, modre, krasne Seicento 0.9 ... 150ooo km, 1999/5 :)

http://www.milan.konzum.sk
Reklama
 

velechovský václav
Fiaťák
Příspěvky: 137
Registrován: 11 srp 2006, 16:00

Příspěvek od velechovský václav »

Brzdy jsou zřejmě problem fiatu.
Na 25000 km jsem měnil disky,destičky a obložení.
Nepravidelně opotřebované.
Ruční brzda zůstávala zablokovaná. Pokud nemusím , nepoužívám, mám nachystaný kus drátu, kterým po použití ruční brzdy uvolním klíče.
roberttto
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 18 dub 2009, 07:56

Re: brzdy

Příspěvek od roberttto »

chalani aj ja mam problem na mojom cente nemam ho sice dlho iba mesiac ci dva ale absolutne neviem de sa da dostelovat rucna brzda to je jedna otazka a ta druha ze vcera som siel trasu trnava nitra a spet cez hlohovec a dost som aj brzdil a predne brzdy pri nestlacenom pedale piskaju dnes som to pozeral ale oblozenie a kotuce su v poriadku tak absolutne neviem de moze byt problem a auto nieje ani pribrzdene neviete mi nieco poradit? dik
atko42
Začátečník
Příspěvky: 8
Registrován: 09 čer 2006, 22:10
Bydliště: BJ

Re: brzdy

Příspěvek od atko42 »

...ten istý problém mám aj ja,tiež si neviem rady...
radek.s
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 419
Registrován: 02 zář 2007, 17:14
Bydliště: Praha

Re: brzdy

Příspěvek od radek.s »

roberttto píše:chalani aj ja mam problem na mojom cente nemam ho sice dlho iba mesiac ci dva ale absolutne neviem de sa da dostelovat rucna brzda to je jedna otazka a ta druha ze vcera som siel trasu trnava nitra a spet cez hlohovec a dost som aj brzdil a predne brzdy pri nestlacenom pedale piskaju dnes som to pozeral ale oblozenie a kotuce su v poriadku tak absolutne neviem de moze byt problem a auto nieje ani pribrzdene neviete mi nieco poradit? dik
1.) Ruční brzda se údajně došteluje maticí ze spodu auta někde pod pákou ruční bzdy. Já jsem to osobně neviděl, ale mám dojem, že jsem to tady někde čet.
2.) Pískání předních brzd bez brždění-rady zde, čtěte posledních šest příspěvků: https://www.club-fiat.com/viewtopic.php?f=3&t=10467
Panda 1.2 r.2018
Seicento S 1.1MPI r.2000 ...už jen ve vzpomínkách
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: brzdy

Příspěvek od liborko »

Já se podělím s mým problémem na seicentu,byl jsem teď na technické a kvůli slabé účinnosti zadních brzd jsem neprošel.Rozebral jsem to,dal jsem nové brzdové prasátka,obložení,bubny jsem nechal staré ty jsou OK,jen jsem nechal stočit drážku,vyměnil jsem obě zadní ty krátké brzdové trubičky,dal jsem i nové lanko ručky,po odvzdušnění jdou obě zadní kola protočit rukama,něco málo to brzdí ale protočit jdou takže je to o ničem.Měl jsem vytáhnuté i oba brzdové omezovače,rozebral jsem je a vypadají že jsou ok,vlastně to tak vypadá že se ani pokazit nemůžou,uvnitř je jen pružina.A druhý problém ten se mi vyskytl hned druhý den, jak už bylo psáno v prvním příspěvku,tak mi zůstávají asi viset pístky na předku,brzdí to dobře ale po delší jízdě si můžu smažit vajíčka na ráfcích jak jsou rozpálené,a když rukama točím s koly tak se točí s odporem.Brzdy jsem rozebral,pístky jsou jak nové,vyměnil jsem i všechny gumičky. Takže v čem může být problém? Napadá mě na tom předku jedině brzdové hadičky,ty jsou ještě původní,ale ten zadek nevim,hlavním brzdovým válcem si myslím to nebude,pedál je krásně tvrdý a nepropadá se
Naposledy upravil(a) liborko dne 21 zář 2011, 20:16, celkem upraveno 1 x.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
peta.smolik
Všeználek
Příspěvky: 2559
Registrován: 26 dub 2010, 15:19
Bydliště: V.M.
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdy

Příspěvek od peta.smolik »

V brzdový trubičce někde hned u válce máš nejspíš vnitřní otřep a proto ti asi občas zůstane občas zabržděno Měl sem to takhle na Unu
Punťa fire, Rosso Tiziano
Fiat 128 sport 1300 SL, zatím rozebrán na prvočinitele
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: brzdy

Příspěvek od liborko »

Je to taky možné,zkusim zítra koupit nové hadičky na předek a uvidím co bude,ale ten zadek nechápu.Zkusim odstranit oba dva ty omezovače a zapojím to bez nich,jestli to bude brzdit nebo né :roll:
Seicento mám po důchodci,takže to víc stálo než jezdilo,ale moc na tu údržbu nebyl,když jsem z toho vypouštěl tu brzdovku tak byla černá jako bota a ani jako brzdovka to moc nevypadalo, kdo ví co tam vůbec nalil.Takže bych se moc nedivil kdyby ty brzdové hadičky co vedou pod autem dozadu byly ucpané
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
Uživatelský avatar
liborko
Všeználek
Příspěvky: 2726
Registrován: 26 zář 2007, 16:06
Bydliště: Havířov

Re: brzdy

Příspěvek od liborko »

Tak předek už brzdí,dal jsem nové hadičky,pořádně odvzdušnil a je to ok.Ale ten zadek pořád nebrzdí,nevim proč :( Rozebral jsem ty omezovače a zkusim koupit nové těsnící gumičky,pokud pujdou sehnat,protože ničím jiným to nejspíš nebude.
CROMA 1.9JTD/110kW r.06 -EMOTION-
Lancia Musa 1.4 16V r.11-PLATINO-
PUNTO 75 ELX r.96

IDEA 1.4 16V/70kW r.07
Stilo 1.6 16V/76kW r.02 Dynamic
Seicento 1.1 SPI HOBBY r.99...
TIPO 1.4 r.94...
UNO 1.5 MPI r.87
shaggy777
Začátečník
Příspěvky: 16
Registrován: 12 srp 2009, 19:00

Re: brzdy

Příspěvek od shaggy777 »

zaujímavé mne vymenili kotúče nove fiat original a platničky textar a koleso sa krúti jedna radosť žiadne šúchanie proste nič zadne brzdy sú nemenene ale je tam dosť ešte toho čierneho teda netreba meniť bubny sú ok ked som mal dole koleso tak sa krútili jedna radosť ručna brzda je doladena aby pritiahla na max pri 4 cvaknutí je to už max
tomass
Fiaťák
Příspěvky: 139
Registrován: 04 dub 2013, 17:21

Re: brzdy

Příspěvek od tomass »

Měl jsem problém s malou účinností ruční brzdy na STK.

Pokud má malý účinek ruční brzda, jsou to nejspíš ty páčky s čepem, jako v mém případě. Jsou zarezlý, nejde to rozhejbat, je potřeba je vyměnit. Občas mi i jedno kolo přibržďovalo a zatáhnutí z venku za páčku nepomáhalo. Lanko jsem nechal původní, přesto, že mám koupené nové. Bez problémů už mi ručka blokuje při zatáhnutí i na suchým asfaltu a po uvolnění se kola zase parádně odbrzdí.

Takhle blbě vymyšlený páčky mají snad jen francouzský a italský auta, včetně dodávek. Jediný auto, kde jsem neměl problém s ručkou je stará klasická Lada. Tam jsem ručku za 180tis. km a 19 let jen 1x seřídil a funguje stále jako nová (nemyslím jinou práci na brzdách, ale čistě jen ručku). Je to promyšleně jednoduchou konstrukcí, že se do mechanizmu ručky-lanka nedostane bordel a voda. Nejsou tam totiž vůbec ty debilní páčky, který mi zas za chvíli zareznou ale jen lanko zavedené do bubnu k zozpěrné páčce bez čepu :D
Odpovědět

Zpět na „Seicento“