Palivový filtr a lambda

Všeobecná témata týkající se motoru, např. servo, topení, rozvody apod.

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
buffyna
Fiaťák
Příspěvky: 81
Registrován: 25 led 2007, 10:04
Kontaktovat uživatele:

Palivový filtr a lambda

Příspěvek od buffyna »

Ahoj,
potřebujeme měnit filtry včetně palivového, ale nevím jaký typ. Existují dva typy, menší (6mm) a větší (8mm). Co se týče lambda sondy, chtěla bych zkusit univerzál (Lodge-1750,-Kč), máte s tím někdo zkušenost?
Díky za rady
Reklama
 

anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Příspěvek od anonyme »

palivový i jiný filtry jsem vyměnil sám. K palivovému filtru viz https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... palivov%FD
S lambda sondou zkušenosti nemám. Jinak se ptej na konkrétní věci.
zubci
Fiaťák
Příspěvky: 56
Registrován: 10 úno 2007, 19:11
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr a lambda

Příspěvek od zubci »

buffyna píše:Ahoj,
potřebujeme měnit filtry včetně palivového, ale nevím jaký typ. Existují dva typy, menší (6mm) a větší (8mm). Co se týče lambda sondy, chtěla bych zkusit univerzál (Lodge-1750,-Kč), máte s tím někdo zkušenost?
Díky za rady
Ahoj baffy
Já mám takový dojem,že u benzínu není palivový filtr!Když jsem ho chtěl měnit tak mi řekli,že to nemá p.f. a místo toho je v nádrži údajné sítko.Nevím co u CNG.
Čau Dejv
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr a lambda

Příspěvek od kubiii »

Neví někdo, jak to ve skutečnosti je s palivovým filtrem u benzínu. Výměna je předepsaná v manuálu, ale nikdo neví, že by něco takového existovalo :?: :?: :?:

Díky
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Palivový filtr a lambda

Příspěvek od pacholda »

kubiii píše:Neví někdo, jak to ve skutečnosti je s palivovým filtrem u benzínu. Výměna je předepsaná v manuálu, ale nikdo neví, že by něco takového existovalo :?: :?: :?:

Díky
Přesně tak v manuálu je to předepsané. Chtěl jsem po "svém" mechanikovi, aby mi palivový filtr vyměnil, hned jak jsem auto koupil. Mechanik, ale žádný filtr nenašel, takže tam asi fakt není.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
houmr
Fiaťák
Příspěvky: 53
Registrován: 03 lis 2009, 10:50

Re: Palivový filtr a lambda

Příspěvek od houmr »

Mám dotaz: U verze CNG jsou dvě lambda-sondy. Dle diagnostiky a špatného volnoběhu na plyn je zřejmě minimálně v jedné z nich problém. Máte s lambda-sondami již někdo zkušenosti?
Originál dle mechanika stojí 5200,- nebo do BOSCHe kterou prý nedoporučuje o tisíc méně. Pokud jsem dobře četl v jiných vláknech, tak se univerzální sondy dají koupit i za patnáct stovek. Dají se použít i pro verzi CNG ?
Uvítám jakýkoliv jiný podotek či zkušenost k tématu.
Petr1968
Všeználek
Příspěvky: 1268
Registrován: 21 bře 2009, 16:39

Re: Palivový filtr a lambda

Příspěvek od Petr1968 »

CNG je jedno jaká lambda tam je
Uživatelský avatar
kubiii
Znalec
Příspěvky: 597
Registrován: 27 srp 2008, 23:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr a lambda

Příspěvek od kubiii »

houmr píše:Mám dotaz: U verze CNG jsou dvě lambda-sondy. Dle diagnostiky a špatného volnoběhu na plyn je zřejmě minimálně v jedné z nich problém. Máte s lambda-sondami již někdo zkušenosti?
Originál dle mechanika stojí 5200,- nebo do BOSCHe kterou prý nedoporučuje o tisíc méně. Pokud jsem dobře četl v jiných vláknech, tak se univerzální sondy dají koupit i za patnáct stovek. Dají se použít i pro verzi CNG ?
Uvítám jakýkoliv jiný podotek či zkušenost k tématu.
Zkus poslat dotaz přímo do těch e-shopů, většinou ochotně odpoví a zkušenosti by mít měli...
Fiat Scudo
r.v. 2008, 201000 km
2.0 MultiJet 100kW
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - všeobecně“