Koupě Liney

Moderátor: peta.smolik

Odpovědět
Hamer01
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 23 led 2008, 20:58

Koupě Liney

Příspěvek od Hamer01 »

Uvazujem o kupe tohto auticka na vyzor sa mi velmi paci, zvazujem o motore 1,2 benzin a vybava dynamik. co mi mozete blizsie povedat o tomto aute? ma ho uz niekto ake mate snim skusenosti.
dik za kazdu radu.
Reklama
 

TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Thread k tomuto vozu tady již existuje https://www.club-fiat.com//viewtopic.php?t=2227
JInak 1.2 se určitě do Liney nedává. 1.4 57kW, 1.3 MJT 66kW, 1.4T-Jet 88kW.
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
daliborfox
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 25 pro 2007, 22:58

Re: Kupa linei

Příspěvek od daliborfox »

Ja mam asi mesiac Lineu 1.3. Mam najazdene asi 2000 km. Zatial nelutujem. Recenziu najdes napr. na www.auto.cz Tam bol ako jeden jeho minus nepresne riadenie. Na zaciatku bolo trosku nepresne ale teraz je to v pohode. Po par hodinach jazdy sa riadenie vybehalo a teraz je uz presne. Motor mohol byt trosku vykonnejsi ale nejako to nevadi. Rozbeh je trosku pomalsi, ked uz mas trojku tak je to v pohode. Tiez je skoda ze to nie je 6 stupnova prevodovka. Pri vyssej rychlosti ako 125-130 je uz motor dost hlucny. Predtym som jazdil na Jette 140 konovej a so 6 stupnovou prevodovkou, tak to porovnavam s nou. Ale to je podstatne drahsie auto. Myslim ze za tu cenu nic lepsie nezozenies. Ak by ta este nieco zaujimalo tak kludne napis.
pitto
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 02 úno 2008, 18:36

Příspěvek od pitto »

JA mám 1,3 Emotion a zatiaľ nič proti, brzdy super , riadenie presné, a moja max. na nej 170km a dala by aj viac :D
Komanche
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 02 pro 2007, 12:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Komanche »

mam 1,3 dynamic a jsem proste spokojeny :)

jinak casto ridim jeste fabii a to je proste nesrovnatelny, pocinaje sedackama (lavice ve fabii oproti kresilkum ve fiatu), pres jizdni vlastnosti motoru (ja vim ze je tezky srovnavat JTD s HTP) az po podvozek... linea je v pomeru cena/vykon dokonaly auto.
Fiat Linea 1,3 JTD 90k 200Nm 2007

http://www.offroadforum.cz
Erky
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 31 srp 2008, 18:28
Bydliště: Odolena Voda

Linea koupě

Příspěvek od Erky »

Mám Lineu 1.4 77k Dynamic tři měsíce a zatím celková spokojenost.
Je to skvělé auto. Dříve jsem měl Fiat Bravo - ale staré z r.97. Linea má lepší brzdy, řazení atd., ale tím nechci říci, že to na Bravu bylo špatné, jen že na Linee je to ještě lepší.
Zpočátku jsem si musel zvyknout na tu délku. Je docela dlouhá oproti Bravu.
Spousta věcí v interiéru je podobná s Bravem - větší část, co se osvědčila ve Fiatu používají nadále a to je dobře.
Páčka na otvírání nádrže mi dělala problémy - pletl jsem si ji s tlačítkem na otvírání kufru - v Bravu se páčkou u sedačky otvíral kufr - v Linee se otevítá tlačítkem nad rádiem. To mohli nechat stejně a otevírání nádrže dát nad rádio.
Bezpečností pásy byly v Bravu lepší - od AliedSignal - v Linee jsou uší a nejsou tak hustě tkané a nemají tak jemný povrch.
Ale aby se vešly do dobré a přijatelné ceny museli u něčeho slevit z aktraktivnosti při zachování dobré funkčnosti.
Jinak žádné nedostatky s tímto autem nemám (klep,klep..:-), vše jde tak jak má a vzhled ten je super - jako vždy u Fiata.
Uvažoval jsem nejdříve o Grande Puntu nebo o novém Bravo, ale kvůli velikosti kufru a ceně, která byla mezi GP a Bravem jsem se nakonec rozhodl pro Lineu.
Koupi Linei doporučuji.
TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Linea je hodně zajímavé auto. Také jsem ho měl ve výběru, ale světlý interiér mě opravdu nenadchl. Škoda.
Že je v autě hromada věcí lepší, je jedině dobře, alespoň jde cítit vývoj a pokrok.
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
sazynek
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 09 pro 2008, 20:23

Kupa lineii

Příspěvek od sazynek »

Zdravím, jsem již druhým měsícem štastným majitelem Lineii 1.4 T jet.Můžu jen potvrdit ,že to se italům vážně povedlo! Jsem naprosto unešený jak z provozních nákladů tak dynamických stránek motoru.O vnitřním prostoru nemluvě.Mám něco přes dva metry a naprosto pohodlně se vejdu a ani po delší jízdě nejsem unavený.Nejvíc na voze oceňuji design jenž je vždy doménou pánu z apeninského poloostrova a taky mi imponuje bohatá výbava a jednoduchost celku.Prostě za ty peníze nic lepšího na trhu neznám.Dřív jsem měl VW Vento a mohu říct že pověstná německá dokonalost nesahá italskému umu ani po kolena.Prostě mě chytla za srdce... :D
Uživatelský avatar
davidosx84
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 22 pro 2008, 11:39
Bydliště: OSTRAVA

Nová LINEA

Příspěvek od davidosx84 »

Takze sem se tady zaregistroval at se muzu podelit o dojmy z nove Liney...takze ze zacatku jsem byl velmi nadseny,prosel sem spousty showroomu jinejch znacek a Linea je oproti ostatnim znackam,poradnej bourak !!nadherna,moc se povedla!!mam ji doma 3 dny a uz sem nalital 400 km..prvni dojmy z ni byly ale ty,ze je vcelku dost líná:-)coz jsem cekal s 57KW no ale tak nejak to nevadi kdyz zmenite trochu styl jizdy a zacnete to vic vytacet,2 a 3 je vcelku lenoch ale kdyz auto dostanete do otacek tak jede moc pekne,samozrejme to neni zadnej zavodnik ale par aut urcite v levem pruhu problikate :-)asi po 200 km jsem tomu uz zacal davat zahul obcas a nejvetsi rychlost zatim na rovince byla tech udavanych 165KMh,jeste uvidim co mi rekne GPS ..Ale tim me testovani rychlosti konci,jelikoz kdyz to fakt honite v 5000otackach tak to zere jak ruskej ZIL:-)tohle je teda ta neprijemna stranka vozu ale zalezi kdo na co to auto ma ...pro me jezdeni do prace a do mesta je naprosto skvele!!design vozu je nadherny opravdu se povedl i kdyz si nekdo muze rict ze predni maska ma neco s Audi a bok vozu neco z Passata,porad je tam neco co nema zadne auto ,a urcite ne v tehle cenove skupine auto me prislo na nejakych 310 000 se slevou protoze to byl predvadeci kus,i se zimnima pneumatikama.Interier je prevzatej s GP,tedy ta palubni deska je tam prostoru velmi mnoho i s moji vyskou 190cm,plasty nevrzou ani na vetsich nerovnostech ....a tim se dostavam k podvozku ,ten je opravdu skvely a 16palcovyma kolama skvele ovladatelny,v zatackach drzi jak pribytej,akorat pozor na nerovnosti a diry s tema 16kama..kufr gigantickej ,autu az na ten o neco slabsi motor nemuzu nic vytknout...zatim:-)Perfektní taliánská práce!!Láska na první pohled :o
.:Fiat Linea 1.4 77PS Dynamic:.
Uživatelský avatar
davidosx84
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 22 pro 2008, 11:39
Bydliště: OSTRAVA

Linea

Příspěvek od davidosx84 »

tak jsem zvedav kdo bude dalsi,dalsi novej nazor....hezky den !
.:Fiat Linea 1.4 77PS Dynamic:.
Uživatelský avatar
davidosx84
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 22 pro 2008, 11:39
Bydliště: OSTRAVA

a co xenony

Příspěvek od davidosx84 »

nevi nekdo jestli tam nebude problem s xenony?napr ty ruzne kity co se prodavaj ...a co zaruka na nove auto ?
.:Fiat Linea 1.4 77PS Dynamic:.
Komanche
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 02 pro 2007, 12:05
Kontaktovat uživatele:

Re: a co xenony

Příspěvek od Komanche »

davidosx84 píše:nevi nekdo jestli tam nebude problem s xenony?napr ty ruzne kity co se prodavaj ...a co zaruka na nove auto ?
"ty ruzne kity co se prodavaj" jsou vsechny bez homologace, tzn pokud ti vod toho shori auto, nevyreklamujes to. Spis cinkni do fiatu, jestli proti tomu nic nebudou mit, ja osobne si to do auta davat rozhodne nebudu - krom toho ze auto super sviti, tak si do auta nechci davat nesmysly. Jinak osobne si myslim ze je nejvyssi cas aby za tyhle sady zacla policie pokutovat, protoze me posledni dobou oslnuje stale vic a vic techhle radoby super xenonu... Originalni xenonove sady maji VZDY automaticke stelovani uhlu sklopeni svetla, proto se ti nikdy nestane ze by te auto s originalni sadou xenonu oslnovalo... Takze bud origo nebo nic. ;)
Fiat Linea 1,3 JTD 90k 200Nm 2007

http://www.offroadforum.cz
Uživatelský avatar
davidosx84
Začátečník
Příspěvky: 38
Registrován: 22 pro 2008, 11:39
Bydliště: OSTRAVA

Xenony

Příspěvek od davidosx84 »

jojo to je pravda ze svitej dobre ...no originalni ..to bude stat dost penez ...takze asi mas pravdu kaslu na to..
.:Fiat Linea 1.4 77PS Dynamic:.
TOMBY
Fiaťák
Příspěvky: 155
Registrován: 28 úno 2006, 18:17
Bydliště: Brno, Kuřim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TOMBY »

Gratuluji novým majitelům k jejich Lineám.
Auto je to velice povedené.

davidosx84:
Od atmosférické 1,4 bych žádné zázraky nečekal, ale pokud to dobře zajedeš, motor ti po nějakých 10-20tkm sedne a spadne i spotřeba. To ti bude připadat, jako uplně jiný motor.

add Xononové kity:
Také jsem nad ním uvažoval do svého Brava, ale nakonec jsem usoudil, že zas tak převratný to nebude a já bych určitě měl štěstí na nějaké komplikace. Zvolil jsem proto volby kvalitnějších žárovek: Osram Nightbreaker, které nebyly zlé, ale když jsem se doslechl o EUFAB Long Life plněné xenonovým plynem, jsem naprosto spokojený člověk. V případě projektorových světlometů na Bravu, jsem asi udělal maximum. Ve vašem případě to musí být v parabole masakr. Doporučuji.
FIAT ---->>> First In Automotive Technology
My CREW:
NEW Fiat Bravo II 1.9MJT 120hp + dodělaný tempomat (Ex: Fiat Panda 1.2 Emotion do 73tkm)
Doma: Bravo II 1.4T Sport
Nokia N97
Apple MacBook
Komanche
Fiaťák
Příspěvky: 78
Registrován: 02 pro 2007, 12:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Komanche »

ja vim ze jsem trubka :D ale jaky mame v autech patice? H4 nebo H7? spis bych tipoval druhou moznost
Fiat Linea 1,3 JTD 90k 200Nm 2007

http://www.offroadforum.cz
Odpovědět

Zpět na „Linea“