Bouchání

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

ale nemyslím že to bude tak horký, není to značkový servis fiat, tak to snad přežiju. čeká nás zase brzo dlooooouhá cesta, tak to chci mít ourajt 8)
www.minimaxa.cz
Reklama
 

Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Minimaxa píše:
Globusman píše:
Minimaxa píše:já jsem se včera objednal do servisu, výměna žhaviček - už na mě mrká kontrolka, výměna spojky vč ložiska, výměna právě toho uložení stabilizace, demontáž převodovky z vozu, rozpůlení - výměna předního ložiska - rachtá + zpětná montáž do vozu, výměna čidla zařazené zpátečky. No jsem zvědav, jak dlouho budu bez auta a kolik za to dám :twisted:
Hmmm, když jim tam necháš punto, jako protiúčet, takuž snad moc doplácet nebudeš :lol: :D
Panduuuuuuuu :lol:
No tak hned nekřič. Já za to nemůžu, že mám v těch italech bordel :twisted:
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Globusman »

Minimaxa píše:ale nemyslím že to bude tak horký, není to značkový servis fiat, tak to snad přežiju. čeká nás zase brzo dlooooouhá cesta, tak to chci mít ourajt 8)
Myslíš cesta na maltu??? :D :D :D
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Globusman píše:
Minimaxa píše:ale nemyslím že to bude tak horký, není to značkový servis fiat, tak to snad přežiju. čeká nás zase brzo dlooooouhá cesta, tak to chci mít ourajt 8)
Myslíš cesta na maltu??? :D :D :D
tak fasáda je sice prvotní priorita, ale stejně asi vyhraje dovolená :lol:
www.minimaxa.cz
Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Bouchání

Příspěvek od pacholda »

Tak jsem opět, již podruhé během 3,5 roku měnil tyčky stabilizátoru a po 2,5 letech čepy řízení. Tyčky měly najeto cca 40.000km a čepy asi o 12.000km méně. Ještě bych s tím asi pojezdil, ale STK bych neprošel, jak mi bylo sděleno během prohlídky, kterou jsem absolvoval na srazu v Sedmihorkách.

Proč ale píšu? Zdá se mi, že necelých 30.000km na čepy řízení je celkem málo - kupoval jsm je u Plesla a tvrdil mi, že to jsou originál Fiat.

Kolik by podle vás měly tyto čepy vydržet?
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Bouchání

Příspěvek od anonyme »

Plesl tvrdil, že je originál? Já bych tomu moc nevěřil, jak již jsem psal o ramenách co nic nevydržely. Podivej se sem http://www.pop-art.cz/" onclick="window.open(this.href);return false; jestli to samý co prodal Plesl, je tady taky za odpovídající cenu, tak to nejspíš byla druhovýroba. 8)
AlexAG
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 210
Registrován: 28 lis 2008, 19:46
Bydliště: Slovensko

Re: Bouchání

Příspěvek od AlexAG »

Mat tak tvoje stastie,keby ja som menil ramena raz za 3.5 roku tak by som to ani neriesil. U mna je to kazde tri styri mesiace. :(
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Bouchání

Příspěvek od anonyme »

Problem asi bude taky to, že za mesiac najedes cca 10000 km, coz je na to auto moc. Kdybych taky tak hodne jezdil, menil bych ramena taky kazde 3 až 4 mesice. Resenim by mohlo byt to, mít více Multipel současně, aby se tou jednou neujelo tolik km! :D
Viktor
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 črc 2010, 10:37

Re: Bouchání

Příspěvek od Viktor »

Zdravím přátele multiply. U té mojí (115 JTD rv 2004) občas něco bouchlo vlevo vpředu. A teď už vím co. Praskal silentblok na motoru, až manželce cestou z práce upadl motor. Zničený silentblok, poloosa, proražený interkoler a prasklá hadice turbo - interkoler + odtahovka + práce to vše 10 000 v servisu.
anonyme
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 303
Registrován: 26 dub 2006, 23:18
Bydliště: PRAHA 12

Re: Bouchání

Příspěvek od anonyme »

To "občas bouchání" se projevilo kdy? Jen za jízdy? při nerovné vozovce?
Viktor
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 črc 2010, 10:37

Re: Bouchání

Příspěvek od Viktor »

Většinou se to stalo při přejíždění retardéru, ale i při zatočení jedno na kterou stranu. Nebylo to pravidlelně, třeba 1x za měsíc, někdy 2x. Myslel jsem si že to dělá stabilizačka. Hliníkové tělo držáku bylo rozežraný od sole a utržený uši s dírama na šrouby. Čerstvý lom byl asi tak 1 cm na každý straně.
Suter
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2011, 14:38

Re: Bouchání

Příspěvek od Suter »

Tak momentalne tiez riešim buchanie na predku, hlavne sa to ozyva zľava. Tak šlo auto na zdvyhak a ona to praskla pružina:-(. Uz som tu nasiel že to je celkom bezna vec. Tak som ju objednal. Ale ide mi o to ze som tu tiež našiel že by to mohol byt silenblok horneho uloženia tlmiča. Po bruzdani na netu som nasiel silenblok za cca 800 Kč http://www.pop-art.cz/AhxPagPrdDet.aspx?PrdRc=NAH13249" onclick="window.open(this.href);return false;
, ale tiez tvz. ložisko uložení tlumiče. Ako vlastne take lozisko vyzera? Takto? http://www.fiatdily.cz/dil/9182?Categor ... ni-naprava" onclick="window.open(this.href);return false;
Ide mi o to ci to musim kupovat dohromady :roll: http://ecat.elit.cz/ArticleDetails.aspx ... leTypeID=1
A co je potom toto?
http://www.autotwin.cz/zbozi/9067167/LO ... 99---SADA-" onclick="window.open(this.href);return false;
Sorac ze sa tu rozpisujem, ale mam v tom total chaos :twisted:
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání

Příspěvek od Minimaxa »

:wink:
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (107.28 KiB) Zobrazeno 9533 x
www.minimaxa.cz
Suter
Začátečník
Příspěvky: 3
Registrován: 09 dub 2011, 14:38

Re: Bouchání

Příspěvek od Suter »

Super obrazok :P , aspon uz viem ako to tam je spravene, tiez som dnes povozil automechanika v Multine a mal nazor ze by to mohly byt uplne vymlatene tlmice. Kuknul na ne ale ze by tiekly tak to si nevsimol. Asi to bude nutne zistit postupnou vymenou vsetkeho :roll: :shock:
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouchání

Příspěvek od Minimaxa »

ale častěji než uložení tlumiče zlobí vymlácené uložení stabilizátoru, to jsou dva gumové silenty, a nebo také mohou zlobit tyčky stabilizátoru.
www.minimaxa.cz
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“