VELFOBIN - prídávať či nepridávať do PHM ?

Vše o benzínovém motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady, topení a chazení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

Odpovědět
Uživatelský avatar
godolphin
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 21 črc 2007, 16:18
Bydliště: Slovenská republika - LEVOČA
Kontaktovat uživatele:

VELFOBIN - prídávať či nepridávať do PHM ?

Příspěvek od godolphin »

Zdravím všetkých Multiplákov, v lete 2007 som kúpil Multi a všetko bolo OK až do doby kedy nezačalo mrznúť.
K veci : už 2 krát sa mi túto zimu stalo, že mi zamrzla voda vo výfuku a Multi pri štartovaní "zdochýňa" a nedá sa s ňou jazdiť. Keď sa mi to stalo prvý krát tak som rozobral výfukové potrubie, roztopil a vylial z neho vodu, poskladal a Multi šlapala znovu bez problémov. Prvý krát sa mi to stalo 26.01.2008.
Druhý krát sa mi to isté udialo včera t.j. 17.02.2008 čo je len cca 3 týždne potom ako sa mi to stalo prvý krát a som z toho nasratý jak hovädo.
Výfuk už rozoberať nejdem a počkám kým sa voda v ňom roztopí sama a uvidím či to pôjde, preto by som sa vás chcel spýtať či máte nejaké skusenosti s pridávaním Velfobinu do benzínu v Multi a či to má vôbec vplyv na to že sa tvorí voda vo výfuku aten následne zamŕza a auto "skapíňa".
Díky za každé info.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Fiat Multipla 1.6 Benzín, rok výroby 1999
www.fiat-multipla.estranky.cz
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Reklama
 

Uživatelský avatar
pacholda
Fiaťák
Příspěvky: 183
Registrován: 02 bře 2007, 08:29
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od pacholda »

Mám stejný motor a tuto zimu bez problému. Multipla je moje páté auto a nikdy jsem u žádného auta Velfobin nedoléval, nebylo to potřeba. Zkus začít brát benzín u jiné pumpy, kdoví jestli na tvé oblíbené čerpací stanici benzín trochu neředí.
Multipla EVO2 1,6 16V - kočár pro rodinu
Uživatelský avatar
godolphin
Fiaťák
Příspěvky: 63
Registrován: 21 črc 2007, 16:18
Bydliště: Slovenská republika - LEVOČA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od godolphin »

Akonáhle prestalo vonku v noci trvalejšie mrznúť a denné teploty na slnku vyskočili na 10 st. C, tak je zase všetko OK. ľad vo výfuku rozmrzol a Multi si pradie ako mačka. Ale budem musieť niečo vymyslieť na budúcu zimu.... žeby kúpa garáže :D
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Fiat Multipla 1.6 Benzín, rok výroby 1999
www.fiat-multipla.estranky.cz
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Motor - benzín“