HELP - Divný zvuk z motoru

Vše o motoru a převodovém ústrojí, poruchy, úpravy, rady a typy, topení a chazení

Moderátoři: peta.smolik, mad mike, Katy, Matto

Blažena
Začátečník
Příspěvky: 17
Registrován: 11 bře 2008, 10:58

HELP - Divný zvuk z motoru

Příspěvek od Blažena »

Cau lidicky, pomozte, poradte, prosím!;-) Mám Punto 1.8 16V HGT, najeto cca 70000. Jde o to, ze se z bloku motoru (to velký, jak se tam lije olej:-)), nevim, jak to odborně nazvat) ozyva takovy divny tezko popsatelny zvuk. Dalo by se to charakterizovat jako takove male bouchani, spíše klapání, hučení. Jsem si jist, ze to jeste cca pred 500km nedelalo. Dela to v podstate kdykoliv, obcas to prestane. Vykon motoru nepoklesa, auto nema vykonove diry. Do otacek jde dobre, ale ten zvuk me totalne irituje. Díky všem
Reklama
 

Oli
Fiaťák
Příspěvky: 131
Registrován: 09 říj 2005, 20:10

Příspěvek od Oli »

nechci byt prorokem spatnych zprav ale z autem co nejrychleji do servisu muze to klepat na klice , mze to mit spatny spalovani atd atd zavad muze byt mnoho a tezko ti nekdo poradi bez toho aby to slysel a prohlidl.
kazdopadne z autem nejezdi a netrap ho mohlo by se ti to skarede prodrazit
martin07
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 srp 2007, 06:56

Příspěvek od martin07 »

Zdravím,nechci zakládat nové téma.Při akceleraci při jízdě do kopce se ozývá z motoru jakoby zvonění nebo chrastění,víc na vyšší rychlostní stupně,nejvíc při otáčkách 2000-3500.Při stálé rychlosti to nedělá.Díky za případné odpo.
Uživatelský avatar
SHANE54
Znalec
Příspěvky: 823
Registrován: 15 čer 2007, 08:42
Bydliště: Lučenec, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SHANE54 »

martin07 píše:Zdravím,nechci zakládat nové téma.Při akceleraci při jízdě do kopce se ozývá z motoru jakoby zvonění nebo chrastění,víc na vyšší rychlostní stupně,nejvíc při otáčkách 2000-3500.Při stálé rychlosti to nedělá.Díky za případné odpo.
TAZKO POVEDAT... SNAD NIE PREVODOVKA?
Obrázek
Obrázek
stilo-multiwagon-JTD-dynamic
spominame: Punto MK1 1.2 SX 3D, Punto MK2a 1.2 SX 5D
punteliin
Začátečník
Příspěvky: 34
Registrován: 07 pro 2007, 23:11
Bydliště: Štatl :)

Příspěvek od punteliin »

Nezní to jako takovej vzduch, kterej by jakoby něčím prolítával? Spíš z pravé strany?
Fiat Punto 60SX r.v. 1997
martin07
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 srp 2007, 06:56

Příspěvek od martin07 »

Je to spíš takový cvrkání.Podobně jako u škodofky dvanácettrosky,když byl rozhozenej předstih.Dá se u punta předstih nějak zkontrolovat a seřídit?
stifmajstrABARTH
Znalec
Příspěvky: 725
Registrován: 09 led 2007, 18:35

Příspěvek od stifmajstrABARTH »

co treba vulůe ventilu nebo malo oleje...
Cinquecento 1.1 Sporting ABARTH-červéný:-D a Multipla fanda:)
martin07
Začátečník
Příspěvky: 5
Registrován: 16 srp 2007, 06:56

Příspěvek od martin07 »

Olej tam samozřejmě je,ale kontrolu ventilů jsem ještě neproved...
kenedzak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2008, 20:53

Příspěvek od kenedzak »

mam ten samej problem,nejdřiv jsem si myslel že začala hučet převodovka. shaněl jsem informace tady na foru,objednal jsem se do servisu ale dneska jsem zjistil že to huči když přidam plyn,na volnoběh to neděla ,děla to při sešlapnuty spojce,bez spojky, s rychlosti i bez.dik za rady
kenedzak
Začátečník
Příspěvky: 11
Registrován: 02 úno 2008, 20:53

Příspěvek od kenedzak »

punteliine jak to je s tim vzduchem z pravy strany,jestli s tim maš nějaky zkušenosti tak dej vědět. diky
darek
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 zář 2007, 19:04

chrasteni v motoru

Příspěvek od darek »

Mam uplne stejne symptomy jako martin07. Auto bylo na serizeni ventilu a vymene gufer na voditkach, taky probehla vymena kladky rozvodu a chrasti to stale. Je to mk I 1.2/60. Zatim jsem neprisel na to cim to je. Kdyby na to nekdo prisel, hodte to sem :) Diky
arid
Začátečník
Příspěvky: 2
Registrován: 03 črc 2008, 16:48

Příspěvek od arid »

martin07 píše:Je to spíš takový cvrkání.Podobně jako u škodofky dvanácettrosky,když byl rozhozenej předstih.Dá se u punta předstih nějak zkontrolovat a seřídit?
tak takovy cvrlikání se mě z motoru ozyvalo taky. nejvíce když motor nebyl v pořádnym zápřahu. dneska sem ho dovezl ze serviu z výměny rozvodů a motůrek je tichůčkej, no jedna báseň :)
darek
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 zář 2007, 19:04

Příspěvek od darek »

Me to po sestelovani vuli ventilu a srovnani hlavy tez prestalo delat, ale po cca 1000km se to vratilo. Dneska me napadlo vymenit svicky, mel jsem tam nejakej shit od brisku a dal sem tam stary NGK co jsem z toho vytah kdyz jsem to dovezl z nemecka a zatim na zkusebni trase nezacvrdlikal ani jednou, doufam ze mu to vydrzi a kdyz jo, koupim mu NGK novy ;)
abusacek
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 451
Registrován: 01 říj 2007, 19:49
Bydliště: Zdice okres Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: HELP - Divný zvuk z motoru

Příspěvek od abusacek »

Dneska jsem koukal na motor a zjistil jsem, že mě jsou nějaký divný zvuky ze strany jak jsou cívky zapalování. Něco tam tam cinká. Takovej jako zvuk když je něco uvolněnýho. Kyž jsem k tomu dal ucho, tak to jde z toho držáku na cívky. Jak se motor zahříval, tak se to tišilo. Ventily mám seřízený, rozvody jsou taky nový, tak co by to mohlo být?
Fiat Ulysse, rv. 95, 2.0 benzín
darek
Začátečník
Příspěvky: 7
Registrován: 25 zář 2007, 19:04

Příspěvek od darek »

Tak cvrdlikani motoru jako pri spatnym predstihu jsem odstranil vymenou podtlakovy hadicky do snimace podtlaku, kterej podle meho nazoru na zaklade (mimo jine) podtlaku (tj, zatizeni motoru) nastavuje predstih.

Hadicka vede z rozdvojky na sani do snimace pod cernym deklikem vedle filtru sani (punto mk-1 1.2/8V), na prvni pohled vypadala good, ale kdyz sem na ni sah, cejtil sem jak je zespoda rozsklebena, cili ridici jednotka dostavala velice zkreslene udaje o zatizeni motoru. Od te doby motor slape dobre (cca 3000km).
Odpovědět

Zpět na „Punto - motor“