17ky kola na Mlokovi

Tlumiče, pružiny, kola, pneumatiky, brzdy, řízení

Moderátoři: kubiii, Minimaxa, peta.smolik, Globusman

bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

17ky kola na Mlokovi

Příspěvek od bikus »

Takže: svého mloka jsem koupil v zimě, na 15kách s origo poklicema nevypadal zle. Když jsem ho přezul minulý týden na 15ky elektrony, opticky jsou kola pochopitelně menší než poklice, takže zapadly pod takovou velkou kastli jako nic. Jakoby ty 15ky nebyly ani obuté. a to mám nejvyšší povolený profil, tedy 85....
Chci zkušenosti těch, kteří jezdí, nebo jezdili na 17kách - a nestyďte se - vím že kdo jezdil pravidelně D1 tak byl vyklepanej a několik z vás měnilo do roka uložení a prvky přední nápravy. Tak do toho...

A taky hoďte do placu pár fotek - co si budem povídat, na 17kách to bude pěkný auto.

Děkuju všem.


[/b]
Reklama
 

Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Měl jsem tu čest vyzkoušet před nákupem kol jak 17´tak 16´, nakonec jsem zvolil 16´kola s pneu 205/55/16 vzhledem k pořizovacím cenám a samosebou komfortu za jízdy. 17´jsou bezva co se týče vzhledu, akorát bacha na ET, bude to fousový. Na pohodlí už to bude horší. Ale podvozek by to měl vydržet, je na 17´stavěnej. Na 16´jsem byl ve Španělsku a naprostá spokojenost - německé dálnice prověřili podvozek dokonale :lol:
www.minimaxa.cz
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

...nechci rejpat, Minimaxo, ale 16ky v TP uvedený nemáš, že .....?!
Já osobně tam mám 15 a 17.
Jasně že mi taky 16ky napadly, jako kompromis, ale mám se nechat oflastrovat dálniční hlídkou v Říši proto, že jejich člen hlídky zrovna jako napotvoru má doma Mloka a ví zpaměti, že tam 16ky nepatří !!!
A jinak - už jsem slyšel od dvou kamarádů, kteří se někde s někým ťukli, že PRVNÍ, co chce vidět likvidátor na místě nehody, je TO CO MÁŠ OBUTO..... Dost lidí si totiž obouvá, co chtějí......
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Obrázek Obrázek
www.minimaxa.cz
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Já tam tuším nemám ani ty 17´a zatím jsem neměl problém nic ohledně velikosti kol řešit. A protože se na Multiplu II 17´ofiko nedávali moc lidí je v TP mít nebude. Každopádně zápis 16´v mém případě nevidím jako problém :lol:

a myslel jsem, že tu chceš řešit velikost kol vhodných na mloka a ne řešit jejich zápis do TP :!:
www.minimaxa.cz
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

...v pohodě, jasně že zápis tady neřeším.....
Já jen že by ses měl držet toho, co v TP je. Některý orgáni u nás i v cizině jsou na to dost vysazený.
Já v TP 17ky povolený mám, tak o nich uvažuju. Předmětem tohodle tématu byly jen a jen zkušenosti těch, kdo tu už zkusili na 17kách. Víc řešit nechci. Díky za reakci.
miro9
Začátečník
Příspěvky: 19
Registrován: 20 bře 2008, 19:43

Příspěvek od miro9 »

Ja mam 17 205 45 17 mam aj 2,5 cm podlozky jasne je to tvrdcie ale za tie jazne vlastnosti to stoji vecinu jazdim po meste je to v pohode. Ci trafis kanal 15 17 nieje tak velky rozdiel zlepsilo sa brzdenie a do zakrut to jeuplne nieco ine Sice mam pireli P zero co patria medzi spicku ked budes kupovat tak doporucujem predtym som mal pocit ze vyletim na15 teraz to je ako prilepene len sa naklana ale drzi stopu 17 nevyndu tak vela uz teraz mna to stalo cca 45000sk na dialnicu urcite ano zbadas ked budes brzdit alebo sa vyhybat je to na nezaplatene
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

...všem kdo si myslí, že 15ky jsou na Mloka jen tak tak, ale 17ky už nechtějí, protože slyšeli nějaké fámy o tom, že s autem se pak nedá jezdit, bych chtěl sdělit, že existuje i kompromis: viděl jsem včera na Mlokovi origo 16ky ze Stila. Docela pěkný kola, opticky velká plocha disků, nic kulatého co na Mloka nepasuje, prostě tak nějak akorát. Co ale vím, mají ET40, takže případní zájemci by měli podložit 10 mm podložkami.
Každopádně to vypadá gut a úroveň svezení bude logicky někde mezi 15 a17.
(Je tedy fakt, že v TP asi 16ky většina z nás napsaný nemá, ale po silnici to jezdí, funguje to a nevypadá to zle....)
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

teda ty už nevíš, co bys tady plácal, viď :lol: pamatuješ co jsi o pár řádků výše psal? Předmětem tohodle tématu byly jen a jen zkušenosti těch, kdo tu už zkusili na 17kách. Víc řešit nechci. Díky za reakci. A najednou vytáhneš na světlo boží debatu o 16´kolech.

nevím, co si mám o tobě myslet, machruješ se 17´a najednou jsme zpět u mnou preferovaných 16´ :lol: :lol:

ale nedivím se, protože 17´kola si na multiplu dá jen člověk, kterej nemá záda a nebojí se, že mu vypadne protéza z huby :lol: vzhledem k tomu, že multipla je sama o sobě tvrdá jak šutr i na 15´kolech.
www.minimaxa.cz
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

....promiň že dejchám, Minimaxo....!

Jak sis všiml, na tomto vláknu zareagoval k tématu jediný kolega, se kterým jsem si mj. vyměnil pár přínosných mailů.
Sám si tam 16ky nedám, i kdybys napsal sto příspěvků, už proto že já je povolený nemám.
Protože spousta Mlokařů neví co obout, měl to být jen podnět. No nic .. .. .. ..
Založ si vlastní vlákno "Minimaxa - poradím všem - všechno vím".
Minimaxa
Znalec
Příspěvky: 596
Registrován: 11 zář 2006, 20:32
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Minimaxa »

Já si naopak myslím že většina majitelů Multipel ví naprosto přesně co si tam má dát a právě proto se ti tady k tématu 17´ kol vyjádřil jen ten jeden "spokojený". Nikomu 16´kola nevnucuju, jen jsem sem napsal na 16´kola svůj názor a TY jsi se na mě obořil, že tě můj názor na 16´kola nezajímá a že tady chceš řešit pouze 17´. A najednou píšeš o 16´kolech: "prostě tak nějak akorát." a nebo: "Každopádně to vypadá gut a úroveň svezení bude logicky někde mezi 15 a17." Je vidět, že zase ty 16´tak marnej nápad asi nebude, hm? :P

Minimaxa rád poradí všem, pokud mám vlastní zkušenost, rád se s ní podělím, a mám ve zvyku říkat a psát jen to, co jsem zkzusil, ošahal, a jsem o tom přesvědčen. A rozhodně netvrdím že vím všechno, ale věř mi, o Multiple toho vím dost.
www.minimaxa.cz
gxxxj
Začátečník
Příspěvky: 6
Registrován: 21 říj 2006, 22:57
Bydliště: Brno

Příspěvek od gxxxj »

Obrázek Obrázek
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

4 gxxxj

Tohle je hodně pěkný! Jak dvakrát zvětšený Twingo!
Tak nám k tomu taky něco napiš: to je tvý, nebos´ to někde jenom zahlídnul? Zajímá mi rozměr ráfků, pneu, a jak se to příp. povedlo usadit....

Díky.
Globusman
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 379
Registrován: 26 lis 2006, 21:07
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 17ky kola na Mlokovi

Příspěvek od Globusman »

bikus píše:Takže: svého mloka jsem koupil v zimě, na 15kách s origo poklicema nevypadal zle. Když jsem ho přezul minulý týden na 15ky elektrony, opticky jsou kola pochopitelně menší než poklice, takže zapadly pod takovou velkou kastli jako nic. Jakoby ty 15ky nebyly ani obuté. a to mám nejvyšší povolený profil, tedy 85....
Chci zkušenosti těch, kteří jezdí, nebo jezdili na 17kách - a nestyďte se - vím že kdo jezdil pravidelně D1 tak byl vyklepanej a několik z vás měnilo do roka uložení a prvky přední nápravy. Tak do toho...

A taky hoďte do placu pár fotek - co si budem povídat, na 17kách to bude pěkný auto.

Děkuju všem.


[/b]
Ahoj, můžu se zeptat, jaký rozměr pneu máš? Píšeš, že máš profil 85. Já mám také největší povolený a mám 65 :lol:
bikus
Zkušenej Fiaťák
Příspěvky: 224
Registrován: 10 led 2008, 20:30
Bydliště: Sušice, KT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bikus »

4 Globusman

Oprava: Omlouvám se, spletl jsem se. Pochopitelně mám také profil "65". Zimáky i letní mám stejný rozměr: 185/65 R15.
185/65 je logicky stejně velká guma jako 195/60, nižší profilové číslo se počítá v tomto případě z vyšší šířky, takže nastejno.
Obě varianty mám povolené v TP, stejně jako třetí, poslední variantu: 205/45 R17 (1.9 JTD 105 - 2000), no, a to je můj sen.
A (nejen) můj osobní názor je, že to zas takový kostitřas na "sedmnáctkách" nebude. Pravda, nemáme tak hezké silnice
jako třeba Švýcaři, ale výrobce s takovým rozměrem počítal a konstruoval nápravy podle toho.

Takže se omlouvám za mystifikaci a děkuji za upozornění.
Odpovědět

Zpět na „Multipla | Podvozek“